bugün

Göçmen değil bu ülkenin insanıdırlar

Göçmen başka bir ülkeden gelip yerleşenlere denilir misal Çin'den bir adam çıkıp Türk vatandaşı olursa o adam göçmendir

Gel gelelim Balkan "göçmeni" dediğimiz kişiler zaten hali hazırda Osmanlı vatandaşı olup yıkılmadan evvel kaybedilen Osmanlı topraklarından kaybedilmemis topraklara göç eden insanlardır.
batılı çomar olarak bilinen güruhtur. göçmen olarak söylenen kim varsa sevmem çünkü bunlar bi savaşa girmemiş atanın verdiği toprakları satarak geçinip gidiyorlar hem de öyle küçük paralar değil milyon dolarlardan bahsediyorum.
Vatan sever namuslu insanlardır Rumeli göçmeni kim varsa pis işlere girmemiştir.

Anadolu çomarlarını görüyoruz videolardan vatan millet diye diye ne bokları yemişler ne şerefsizlikler yapmışlar.
akp lidirler. osmanlı sayesinde toprak ve yurt sahibi olduklarını düşünerek atatürk'ü sevmezler.
çevremdeki bütün selanik göçmenlerini gözlemleyip teyit ettiğim durum.
Nerde kardeşim bu insanlar. Çoğunuz ilinizden bile dışarı çıkmamışsınız.

Twitterda dönen tek olay, yok babannem ölmemiş, yok dedem hala yaşıyor. Olum hani la Selanik??
sarışın mavi gözlerinin kaynağı kıpçak Türkleriyle alakalıdır.
hani benimdir diye demiyorum ama erkekleri çok yakısıklı olur kızları da genelde çok güzeldir.
Özbe öz selanik göçmeniyimdir. Köy olarak Atatürk ün dayısı ile aynı köylüyüzdür. Bazı akrabalar gidip bakmıştı eski memleketimize.
Uyanık, para göz ve yeri geldiğinde çok güzel yalancı olabilen insanlardır. istisnalar elbet vardır ama benim şimdiye kadar tanıdığım her selanik göçmeni böyleydi. Neden sadece selanik onu da bilmiyorum.

Üzülüyorum böyle olunca zira ilk örneğim kendi ailem, akrabalarım. Canayakın oldukları kadar dedikoducu olmasalar, hoşsohbet oldukları kadar kindar olmasalar, misafirperver oldukları kadar riyakar olmasalar... Kabul edilebilirler. Gerçi ben her şekilde kabul etmek zorundayım ama olsun.
şahsımı bünyesinde barındıran topluluktur.

sarı bir babaanne ve dededen olma sarı bir babaya sahipken, esmer bir annenin genlerini taşımamdan mütevellit, genelde benzetilemediğim göçmen topluluğudur ayrıca.
%95'i yörük türkmen olan türk topluluğudur.
samsun'da yaşayanları çok konuşuyorlar. hatta bir ortamda sadece onlar konuşuyor. yine de çok seviyoruz.
çoğ havalıdırlar. nerelisin? selanik. uuuuv beybi.
mensubu olduğum ve son dönemlerde malesef hakarete uğrayan topluluktur. ne yazık ki hakaret eden beyinsizler bizleri gavur olarak niteler. halbuki bilmezler ki müslüman bir bayrak altında yaşamak için varı yoğu bırakıp göç etmek kurulu bir düzeni arazilerini, evlerini, hayvanlarını bırakıp sırf türk ve müslüman oldukları için meçhule göç etmek her baba yiğidin harcı değildir. bu yüzden bize patriyot(vatansever) denir.
baba tarafımın mensup olduğu topluluk. kırklareli'ye geliş hikayeleri gerçekten çok acıklıdır. bulgaristan göçmenlerine göre daha sıcak insanlardır bana göre.
Kadınlarının bir çoğu baya güzeldir.
dahil olmadığım topluluktur. ama genelde iyi insanlardır bir zararları görülmemiştir.
'Sen yunanLI misin?' sorusuna maruz kalan göçmenlerdir.
son yüzyıla yakın süredir yunan dölü sözüne maruz kalan kesimdir. yunanistan elimizden çıkmayaydı iyiydi.
diğeri için: (bkz: rum dölü)
türkiye de çoğu insanın kendinin geldiği sandığı yerdir ve birde konyalıyız yani konyadan göç etmişiz yalanı vardır ki durum şu; şimdi osmanlı fetih politikası gereği daha çok konya bölgesindeki aileleri göç ettirmiştir konya bölgesi o zaman en geniş sınırlara sahip osmanli eyaletidir yani şimdiki konyada dahil olmak üzere büyük bir bölgedir adıda konyadır.
ama selanik göçmeni bilindiği gibi çok değil oldukça azdır. türkiye de en çok bulgar göçmeni bulunmaktadır.
ananem tarafından dahil olduğum güruhtur. ama ordan hiç bir özellik almamışım sadece renkli gözlüyüm, sebebi ise baba tarafımda neredeyse herkesin renkli gözlü olmasından kaynaklanır.
anne tarafımın tümü.
Babaannem selenik göçmenidir, 16.entry'de denildiği üzre sarışın ve yeşil gözlüyüm.
büyükannemin ve babamın içinde bulunduğu güruh.
aralarında bulunduğum ve gurur duyduğum topluluktur..selaniğin karacaova nahiyesinden gelmiş dedelerim 1924 yılında, atatürkün memleketinden olmamız gurur ve özgüven verir..