bugün

--spoiler--
bırakın rus salatasını yaa, komünist derler sonra. çoban salatası yapın, en fazla çoban derler.
--spoiler--
bir yüz yılın müzikleri ile en saf, en güzel, moda akımı ile en yaratıcı, teknolojiye bakış açısı ile en dar ama fikir verici bir en güzel 10 sene.

(bkz: modern talking)
(bkz: depeche mode)
(bkz: kara şimşek)
(bkz: susam sokağı)
(bkz: atari)

ps: sanırım sözlükte bu başlığı açmak yasak. ya da bir biçimde yönlendiriliyor. çünkü açılmamış olduğunu düşünemeyiz.
Fenomen olup 2020ler de nostalji olacak dizidir.
12 eylül..
insanlığın yüzkarası, unutulmayan.unutulmayacak yıllar.
neredeyse 90'lara geldiler hala devam ediyor. evet.
ilk başladığı zaman sıcak ve samimi bir diziydi ama suan akp Propagandası'ndan başka yaptıkları birsey yok.
(bkz: alphaville)* * * (bkz: modern talking) * * * (bkz: kim wilde) * (bkz: laura branigan) * (bkz: michael jackson) * * (bkz: donna summer) * (bkz: bee gees) * (bkz: c c catch) * (bkz: duran duran) * * (bkz: boney m) * * (bkz: blondie) * (bkz: wham) * (bkz: queen) * * (bkz: madonna) * * (bkz: sandra) * (bkz: bad boys blue) * (bkz: eurorhytmics) * (bkz: erasure) * ve daha bir çok yabancı grup ve şarkıcının ülkemizde popüler olduğu yıllar, yabancı müziğin gerçekten evrensel olduğu yıllar. ne dediğini bilmiyorduk ama çok seviyorduk o şarkıları. (bkz: yeke yeke) (bkz: comanchero)
yakında trt 1 de başlayacak, çekimleri mini yapım tarafından yapılan, başrollerinde; şoray uzun, rasim öztekin ve yasemin conka nın oynadığı, 80 li yıllara ait anıları canlandıracak televizyon dizisi. Uzun bir aradan sonra şoray (kültigin) abimizide ekranda görmeyi sabırsızlıkla beklemekteyim.
Rukiye anneye bayılıyorum çok tatlı ve sempatik bence.
Masum bir dizi.
sanırım bomba bir dizi daha yolda. şoray uzun u tekrar görmek güzel.
--spoiler--
+bakıyorum bu konu sizi çok ilgilendirdi gülden hanım.
-ya daktilo hiç bana göre bir şey değil yani ben öyle taş maş kaşmış falan yazamam. altü üstü bir daktilo canım.
+daktilo diyip geçmeyin gülden. unutmayınız ki en büyük romanlar, en romantik şiirler, en unutulmaz filmler de bir daktilodan çıktı. ayrıca sizin o küçümsediğiniz k, a ve ş harfleriyle sadece kaş yazılmıyor. aşk da yazılıyor. ve o üç harf için bir gün değil gerekirse bir ömür bile harcanıyor.
--spoiler--
niyazi karakterinin, 5-6 sene önce de sami'ye borcu vardı.
o borcu hala devam ediyor.
bir türlü ödemedi haspam !
Şoray Uzun gibi süper samimi, süper sevecen bir insanı tekrar izleyebileceğiz. Ekip gerçekten çok iyi. Birol Güven dizeye pek müdahale etmezse (hatta hiç) doksanlara kadar götürür. Kim bilir belki sonra doksanları izleriz. belki iyi bir çocuk olsaydık şirinleri bile görebilirdik.
bu yazının senarist birol güven tarafından okunacağını bildiğim için yazıyorum. bu seksenler dizisinin senaristi devamlı twitter da amk, amk, amk yazıyor her twitin sonuna. aga senin sikin ne kadar uzunmuş. sen ne terbiyesiz adamsın ya.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/birol-g%C3%BCven/

bizimkiler daha uzun görmek istersen.
Birol güven in yapımcı olduğunu duyduktan sonra ümitlerin azaldığı dizi.

Zira bu adam gülme efektini çok sever, her boka kullanır.