bugün

ismi sefa olanlar alınabilir bu lafa.
budur ;

görsel
Evde yabdığım Adana’nın üzerine kahve ve kuş lokumu ile cila yapıyorum çok şükür.
bir kac farkli kisiden bana yapilmis yakistirma iyi mi kotu bisey mi hala cozemedim.
Olmak istediğim insan tipi.
(bkz: sen onu birde bana sor)
Babanneler derler öyle bazen. Bir tane arkadaşın babanneside Ermeni kurusu seni dalga geçme benle hadi git okuluna derdi.
söylemesi oldukça keyifli bir tabir. bana nedense bir hakareti anımsatmıyor.
'Pezevenk sefa' diye okudum yeminle.

Daha doğru olurmuş djdjdjdjd.
babannemin bana dediği şey.
Sefasına düşkün, keyfinden başka hiç bir şeyi düşünmeyen ve bunun devamlılığını sağlamak için her şeyi yapan kişileri tanımlamak için kullanılan sıfattır.
Sanırım benimdir.
instagram da erkekler genelde profiline yazıyor. çok manasız ve itici duran sikko bir şey.
ismi Sefa olup gerçekte pezevenk olmayanların haydaaa diyeceği başlıktır. içinden mırıldanıp başlığı açana sövme durumları doğal karşılanmalıdır.
ismi Sefa olup gerçekte pezevenk olmayanların haydaaa diyeceği başlıktır. içinden mırıldanıp başlığı açana sövme durumları doğal karşılanmalıdır.
hayatta uzun yaşayacak kişidir. saçları ölene kadar ibrahim erkal saçı gibi kalır.
Keyfinin peşinde olan, uyuşuk, rahatına düşkün kimselere söylenen söz.

Aslında tam da beni tanımlar.

Ve ayrıca sefa pazarlama a.ş nin sahibine de söylenebilir.
karıştırmayın,

kedimin ismi değildir efendim...
Veciz bir soz.
sefa ismindekilere hakaret,

-lan şu televizyondaki sefa pezevengine bak.
+* abi keyif pezevengi desen daha makul olcak.
-şu sefa pezevengini biri sustursun lan.
bence türkçemizdeki en güzel deyimlerden birisidir. tek başına kullanıldığında ağır bir küfür olan pezevenk lafı burada çok güzel bir anlamda kullanılmıştır. deyim hayattan zevk alan, yaşamasını bilen, para harcamasını bilen, hayatın tadına varmış bireyler için kullanılmaktadır.
öğrenci işi hayatı yaşayanlardır, bir iş hayatına başlasın onlar bakalım yine sefa pezevengi olabilecekler mi? adı sefa olan bir pezevenk bile başını kaşıyacak vakti bulamaz ekmek parası kazanmanın dayanılmaz cazibesi karşısında. *
Kolay ve lezzetli bir mezedir. Sicak yaz aksamlarinda rakinin yaninda iyi gider. yapilisi icin gerekenler salatalik ve beyaz peynirdir. kisi zevkine gore ekleme yapabilir. salataliklarin buyuk olmasi gerekmektedir. salataliklar yikandiktan sonra baslari kesilip oyacak ile icleri oyulur. baska bir kapta beyaz peynir catal ile ezilir ve icine zevke gore eklemeler yapilip karistirilir. (icine az ceviz ve taze nane koyarsaniz tadindan yenmez). daha sonra bu iclik salataliklarin icine doldurulur, ve salataliklar dilimlenir. Dolapta biraz soguduktan sonra tuketilmeye hazir hale gelir.
(bkz: keyfin pezevenki mi olur la)
güzel insan pelin batu'nun, zevk pezevengi olarak adlandırdığı hede.