bugün

en az oğlu kadar büyük bir halt işleyen babadır. baba derken bile zorlanıyorum gerçi. oğlu kızlara özenmiş, erkeklikten çıkmış ve hala utanmadan onu eve alıp ödüllendirebiliyor. öyle birinin hakkı sokaktan başka bir şey değildir. ancak bu şekilde aklı başına gelir çocuğun. oğlunu o tipte karşısına alıp nasıl oturur anlamak mümkün değil. oğlu bugün küpe takar, yarın bi yerlerini sikti.. neyse... anladın sen.
(bkz: küpe takanları gay sanan zihniyet)
oglunun tercihlerine saygi duyan babadir. iyi yapmistir aferindir. o ne iyi o ne sefkatli o ne mert bir babadir. **
babalığın ne olduğu hakkında uzaktan yakından bilgisi olmadan babalara babalık öğretme derdine düşmüş ve (bkz: tevellüt kaç) sorusu muhatabı bir şahsın ortaya attığı hede.
oğulda, uzun saçın ve küpenin yaninda ekstradan ruj, oje, topuklu ayakkabı yoksa* iyi yapan babadır. hem saydıklarım olsa ne olacak. sonuçta her halükarda oğlunu seven babadır.
OĞLUNU EVE ALMANIN BiR NiMET OLDUĞUNU SANAN BABADIR. MADEM EVE ALMAYACAKTIN SOKAKTA DOĞURUP ORADA BIRAKSANIZDI Di Mi AMA.

(bkz: SAÇMALAMANIN SINIRI YOK MALESEF)
beyinsiz örümcek beyinli oğlunu evde tutan bababadan mantıklıdır..

(bkz: küpe sensin saç sana girsin)
(bkz: örümcek beyinli)
aynı zamanda yanında içki ve sigara içilebilen babadır.
eve kız atıldığında evden giden babadır.
gayet doğal bir davranış.
benim babamdır ve -her ne kadar çok göreceli olsa da- inanılmaz derece iyi bir insandır.
Siyah takım elbise ve kösele giyip , evden kavga etmeye çıkan , cebinde çakısı olan oğlunu eve alan babadan daha iyi biridir.
geniş, ultra düşük bel pantolon giyip, kısa ve jolelenmiş dik saçlarla, orda burda ağzı bozuk dolaşan bir kız çocuğunu eve alan babadan fikrimce daha dayanılırdır.
kesinlikle benim babam değildir. *
Atsan atılmaz, satsan satılmaz diyen babadır. Ne yapsın adamcağız.
babadır ne yapsın oğlu var diye sevinir bir de. evet.