bugün

- nasil olsun abi.

+ koy.

- anlamadim abi, cay mi koyayim?

+ yok. Mina koy. Ne olsa mina koyacan sacin, bari benim istegimle olmus gibi tatmin olayim diye hani...

- heee. Yanlari kisaltip ustu birakiyorum o zaman.
şahsım sağdan soldan fazlalıkları al üstü kalsın enseyide saçaklı bırak derdim bir zamanlar.

lan o değil de saç kesim işinin ortalarında adam saçı sağlı sollu makaslarken güzel bir hal alır.tam istediğiniz kıvamdadır aslında ama "heh tamam böyle bırak usta ben gidiom!" diyemezsiniz. sanki o an bıraksa dünyanın en yakışıklı adamı olarak berberden çıkacağım. velhasılı en son yine sik gibi yapar saçları ensende sarı çerçeveli bir ayna;

"eline sağlık ustahhh müthiş"

(bkz: berberden çıkarken edilen küfürler)
"kolumdan uzak dur..."
yanları al üst kalsın.
Ne kadar tarif ederseniz edin faydasızdır.
Kuaför kişileri, nedendir bilinmez tarifinizi iplemez, kendi hayâl dünyalarını devreye sokmak gibi bir inadı tuttururlar.
Ömrünüzü yerler.
Lan o' lum, bi kere de beni dinle!
Çavuşun eşeği mi osuruyor?!
abi kafaya bi tas koy yanları kes.
Biraz düzelt abi, 2şer santim kısalt, modelinden memnunum, abi, abi topa dondum abi, vur subaya, eminim 1 sene uzattım aslan yelesi gibi saçlarımı ne hale getirdin, yap subay yap Allah kahretsin. Kaç berber değiştirdim yok düzeltemiyorlar.
dayı amerikan kes. dayıdan bir ses 'amerikan değil artık onun adı kat kat traşı '. dayı ne diyon sen kes amk.
Zaten 4 farklı model biliyorlar.

Subay tıraşı,
Tenten,
Amerikan tıraşı,
izsiz amerikan.

Kendini geliştiremedikleri için bir türlü edemediğim tariftir. Camında justin Bieber posteri, bi çıkıyorsun Mahmut Tuncer.
+nasıl olsun kardeşim?

-abicim ben aslında sağa yatırıyorumda,sen bi değişiklik yapsan?

+sanane canım kardeşim ne tarafa yatıracağımdan? Alla alla!

-??????

+ha sen saçı diyosuuuun.
Abi gözünü seveyim geçen seferki gibi kesme.
'işte bak şu fotoğraftakinin aynısı.' deyip (bkz: mia wallace)'i gösteriyorum. Anlatarak yaparsam, beğenmediğimde itiraz edebilme ihtimali artar. 'Şöyle şöyle anlatmıştın vs vs...' der. Ama fotoğrafı gösterirsem, Yapamadığında elimde kanıt var en azından.
+hilmi abi yanlardan alırsan sevini...
-...
+hilmi abi değdiriyor musun sen bana?
- abi çok hafif kısaltacağız , çook hafif!

(3 numaraya vurdu.)
"abi önler hafif uzun kalsın kaldırabileyim, arkalarla yanlar da çok kısa olmasın öne göre orantılı olsun hafif kısa. çok kısaltma yeter. enseyi de al kalmasın." diyorum ve ortaya bu çıkıyor efenim:

görsel

sonra efenim 4 ay maymun gibi geziyorsun.