bugün

sarı (ticari) taksi ile korsan (serbest) taksinin karşılaştırılmasıdır.

Her türlü korsan alır. Bi kere korsan daha ucuzdur , daha konforludur. Şoför daha iyidir.
Sarı takside kısa mesafeye gidemezsin kısa mesafe dediğinde şoför bön bön bakar oraya gitmem der.
Ama korsanda öyle birşey yoktur. Iki sokak ötesine bile götürür.

Lakin korsan taksiyi heryerde bulamazsın o yüzden sarıya binmek zorunda kalırsın.
herşeyin korsanı makbuldür. Korsan taksi, korsan oyun, korsan cd, korsan telefon, korsan televizyon , korsan korsan vb...
korsan iyidir.
bana değil amk.
genel olaraK...
sarı taksinin fiyatı,
korsan taksinin plakası korsandır.
korsan taksinin her türlü önde olduğu kıyaslamadır.
şoför de çok fark vardır.
normal taksi şoförleri bildiğin maldır.
sarı taksiye bayanlar bindiğinde gördükleri/düşündükleri ; yol boyunca dikiz aynasından taciz etti, süratli ve tehlikeli kullanıyordu, çok fazla konuştu hayır banane senin kredi kartı borcundan, başka müşterilerle olan münakaşalarından, ailevi problemlerinden veya hükümet muhabbetlerinden cahillikten oluyo işte hep bunlar, ben seyahat etmek için bindim sohbet etmek için değil"

korsan taksiye bayanlar bindiğinde gördükleri/düşündükleri ; "kapıyı açıp centilmence binmeme yardım etti ve yerime oturduğumda kapıyı kibarca kapadı, nazik bir bey idi, gereksiz muhabbet açmadı.

son olarak; istisnalar kaideyi bozmaz.
sık sık taksi kullanan biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki;

korsan taksi candır. Hem daha hesaplı, hem şöferler daha kibar insanlar.

hepsini bir tutmamakla birlikte sarı taksicilerin büyük çoğunluğu kan emici ................pu çocukları. evet aynen öyle.