bugün

Valla benim verebileceğim hiçbir tavsiye yoktur. Olmuyor ne yapsam. Hiçbir türlü olmuyor.
(bkz: unisom) ederi 4 lira 75 kuruş...
bir boka yaramayan tavsiyelerdir.

ne süt ne yoğurt, uyutmuyor.
yastığa başınızı koyduktan sonra gün içinde olanların tahlilini yapmayın.
uykunuz gelince yatın, gelmediyse kasmaya gerek yok.
bizzat denenmiş ve faydası görülmüştür: yorganı gıdık kısmına doldurup burnun dibine dayadıktan sonra beyne giden az oksijen ile baygınlığın arefesinde hık! diye hızlıca uykuya dalabilirsiniz.. pışşpışş
bir makalede okuduğuma göre zihni yormakmış. sürekli belli bir şeyi tekrar etmek gibi. ama beyni fazla tribe sokmadan. mesela uzun bir duayı 10 kez okumak vs.

ya da hunharca içerseniz uyursunuz ama ertesi gün ders-iş varsa sıkıntı.
Eter koklayın.
Yorul . Birde gecmisin keskeleri gelecegin tasarisiyla uygrasmayi sabaha birak.
1-uykuda kaldığın saati hesapla.
2-uykusuz kalarak uykunun ölüm gibi çöktüğü saati bul.
3-sonra o saate uykuda kaldığın saatleri ekleyerek onu uyumak istediğin saate sabitle. bunu ikişer saatlik kaydırmalarla yap.

4-bu düzeni koru.
5-ilerleyen dönemde uykunun saatini azalt.

artık uyarıldın. çare bu.
Çok uyku problemleri çektiğim için bu konuda uzmanlaştığımı söyleyebilirim. Öncelikle akşam 22:00'dan sonra yemeyi bırakacaksın ve sıvı içme miktarını azaltacaksın. Gece yenilen yemekler uyku hormonlarının harekete geçmesini engelliyor sindirim sistemi aktif olduğundan. Vücutta'ki kanın %20'si sindirim sisteminde mevcut buradan çıkarabilirsiniz ne kadar büyük bir önemi olduğunu. Ayrıca gece içilen sular ise uykunuzu bölme olasılığı yüksek olacağından dolayı ve gece size doluluk hissi vereceği için içmemenizi tavsiye ederim. Bu iki öneriden sonra kilit noktalar mevcut. Birincisi hiçbir elektronik aleti odanızda bulundurmayacaksınız. Uyuduğunuz yatak su tesisatının yanına yakınsa gece başka bir aile ferdinin ihtiyacını gidermesi için kullandığı ve o tesisattan yankılanan su sesi uykunuzu kaçırıyor. Yatmadan kesin 1 saat önce elektronik aletler ile ilişkinizi bırakın bir zahmet. Gözlere gelen ışınlar uyku hormonunun tetiklenmesini engelliyor çünkü. Vereceğim son kesin işe yarar şey ise şudur. Yatmadan önce gözlerinizi yoracak işlerle uğraşmanızdır benim size önerim kitap okumanızdır. Yatmadan 30 dakika önce kitap okuyun birazcık gözlerinizi yorup kapanmasını sağlayacaktır ve uykuya adapte olmanıza yardımcı olacaktır. Son olarak ise odanızı yatmadan 15 dakika önce havalandırmanız olacak. Küçük bir püf noktası dişlerinizi falan fırçalamayıda unutmayın oda uykunuzu getiriyor aşırı derecede. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana şimdi'den. Hayırlı geceler herkese.
Evde ne kadar ilaç varsa topluyosun bilader en az iki avuç oluncaya kadar burası önemli. Sonra ister suyla ister ıssıra ıssıra yutuyosun. Onlar midende moon walk yaparken sen de en derin uykulara yelken açıcaksın..
2 kırmızı tuborg.
Doktor bunu size söylemez.
2 kadeh viski için bakın nasıl rahat kaygısız derin uyuyorsunuz.
YouTube da uyku meditasyonları var birini tıkla.
tuvalet işini bitirince (burası önemli) tv karşısında üstünü ört yarım saat uyukla, iyice bastırıp gözünü açamaz hale gelince yatağa at kendini.
çok uyku problemleri çektiğim için bu konuda uzmanlaştığımı söyleyebilirim. öncelikle akşam 22:00'dan sonra yemeyi bırakacaksın ve sıvı içme miktarını azaltacaksın. gece yenilen yemekler uyku hormonlarının harekete geçmesini engelliyor sindirim sistemi aktif olduğundan. vücutta'ki kanın %20'si sindirim sisteminde mevcut buradan çıkarabilirsiniz ne kadar büyük bir önemi olduğunu. ayrıca gece içilen sular ise uykunuzu bölme olasılığı yüksek olacağından dolayı ve gece size doluluk hissi vereceği için içmemenizi tavsiye ederim. bu iki öneriden sonra kilit noktalar mevcut. birincisi hiçbir elektronik aleti odanızda bulundurmayacaksınız. uyuduğunuz yatak su tesisatının yanına yakınsa gece başka bir aile ferdinin ihtiyacını gidermesi için kullandığı ve o tesisattan yankılanan su sesi uykunuzu kaçırıyor. yatmadan kesin 1 saat önce elektronik aletler ile ilişkinizi bırakın bir zahmet. gözlere gelen ışınlar uyku hormonunun tetiklenmesini engelliyor çünkü. vereceğim son kesin işe yarar şey ise şudur. yatmadan önce gözlerinizi yoracak işlerle uğraşmanızdır benim size önerim kitap okumanızdır. yatmadan 30 dakika önce kitap okuyun birazcık gözlerinizi yorup kapanmasını sağlayacaktır ve uykuya adapte olmanıza yardımcı olacaktır. son olarak ise odanızı yatmadan 15 dakika önce havalandırmanız olacak. küçük bir püf noktası dişlerinizi falan fırçalamayıda unutmayın oda uykunuzu getiriyor aşırı derecede. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana şimdi'den. hayırlı geceler herkese. Kendi yazımı kopyala yapıştır yaptım bir arkadaş'da aynı başlığı paylaştığı için işinize yarayacağını umuyorum. Hayırlı geceler.
Hayalim bu zaten kim gerçekleştirirse bu hayalimi ya da ne gerçekleştirirse peşini bırakmam.
Yatağa en yakın duvara şiddetli bir biçimde kafa atmak. En fazla 2 saniye alır uykuya dalmak.
Yatakta en rahat pozisyonu aldıktan sonra kişinin kendine gore tabii, belli bir süre hiç kıpırdamazsan vucut otomatik kendini uyku pozisyonuna alıyor.
Sanırım nazi almanyasında savaş döneminde hitlerin askerlerine uygulattığı(molalarda hemen uykuya dalınması için) deniz anası uyku tekniği vardı. Ciddi söylüyorum denedim etkisi oluyor kısmen.
Teknik şöyle yattığınızda kendinizi bir deniz anası gibi düşünüyorsunuz. Tüm kaslarınızı gevşek bırakıp nefesi 8 saniye alıp 7 saniye tutup tekrar 8 saniyede veriyoruz. Birkaç kez bu nefes döngüsünü tekrarladığınızda uyku çökmeye başlıyor. (Zihninizi ve kaslarınızı gevşek, boş bırakmalısınız bunu yaparken)
Yapılması gereken şeyler çok basit;
1.seni mutlu eden şeyleri düşünme (mutluluk hormonları uykunun önüne geçer)
2.seni üzen şeyleri düşünme(1.madde parantezinin üzüntülü hali)
3.hayal kurma ( tasarılar beynin daha çok çalışmasını sağlar)
4.uykun gelmeden gözlerini kapama( 1. 2. Ve 3. Maddiyi yapmana sebep)
5.sadece uyumak dışında hiçbir şeye odaklanma ( Böylelikle beyin yavaş yavaş durulur ve uyku modu devreye girer.)
Süt ve bitki çayı.
radyo tiyatrosu.
Remeron.