bugün

resim, heykel, fotoğraf, gibi sanat eserlerinin ilgililerin beğenisine sunulduğu yerler.

(bkz: sergi salonu)
(bkz: en iyi 10 sanat galerisi)
her haftasonu gittiğim, bir nevi evim. teşvikiye sanat galerisinde kime sorsanız beni gösterir. ayrıca orada zirve yapmayı da planlamaktayım. kesinlikle evet.
bursa kent meydanında da bir adte bulunan mekandır. bu hafta sonu gezerken beni rahatsız eden bir şeyle karşılaştım;

fotoğraf ve resimlerin altındaki yazılarda imla hataları vardı. de bağlacı birleşik yazılmış, her zaman ayrı yazılması gereken şey kelimesi de yine birleşik yazılmıştı. şey kelimesiyle ilgili 'ayrı ya da birleşik yazılması önemli değil' gibi bir görüş de var olmakla birlikte aynı cümlede kullanılan iki 'şey' kelimesinin biri birleşik biri ayrıydı. resim, fotoğraf, heykel sanat da edebiyat sanat değil mi? daha bilgili ve özenli sanatçılarla(!) çalışmaları dileğiyle...
sanatçının egosunun, galeri sahibinin cebinin tatmin edildiği mekandır. haa mesela etkinlikte alkol de varsa, emin olun en dandik şaraptır o. bilet fiyatı da tam tersi oranında olacaktır tabii ki bu dandik şarabın.
bugün eskişehirde gidip pop-art'tan girip minimalizm'den çıkacağım yer. fazla fular ve john lennon gözlüğü olan var mı?
görsel
Izmir ahmet adnan saygun merkezi'ne gitmenizi tavsiye ediyorum. Muhteşem heykeller, fotoğraflar, tablolar, gazetelerin birleşiminden oluşmuş çizimler var zira.