bugün

Diye x parti olarak sana yaklaşıp önce düdükleyip ardından bir daha göremeyeceğin siyasi parti söylemidir.

Sözlükte çokça dönüyor bu muhabbet o parti bu parti arkadaş yaşınız küçük olabilir bilmiyor olabilirsiniz amma velakin artık şunu kafanıza sokun hiç bir parti vatandaşın cebini kendi cebinden çok düşünmez.Kanlı bıçaklı olan partiler milletvekillerine zam konusu masaya yatırıldığı zaman kenetleniyor hiç bir felakette ya da ülke sorununda olmadığı kadar gözlerini açıp pür dikkat daha ne kadar çalabileceklerini düşünüyorlar.

Siz sanıyorsunuz ki benim partim başa geldiği zaman artık terör bitecek el bebek gül bebek bir ortam sağlanacak inine hapsedilmiş katille artık görüşmeler bitecek o maaş artacak bu faturalar azalacak falan fistan.Öyle bir hayat yok tüm partileri inceleyin hepsi çalıp çırpar hem de öyle böyle değil şu anda başımızda olanların diğer partilerden farkı bunu biraz daha göstere göstere yapıyor olması sebebi ne peki şudur efendim zamanında kendisine karışacak olanları bir bir tespit edip bunları devlet dairelerinden ve hatta özel mesleklerinden ihraç etmesi.Avukat yok savcı yok asker yok ee dağdaki çoban mı hesap soracak yoksa kahvedeki okey masasındaki adam mı hesap soracak.. - kimseyi küçümsemiyorum ufacık aklı olan başka yere çekmesin bu cümleyi -

Yani herkes biraz daha mantıklı yaklaşsın olaya hepsi aynı partidir benim gözümde birkaç tanesi farklı tabi bunu biliyorsunuz amaçları çalmak çırpmaktan çok çaldırmak parçalamak bölmek.

Uzun değil ama yine de özet geçecek olursam adamlar bile ne kadar çaldıklarını bilmezken gelipte burada kimse parti yalakalığı yapmasın yata yata para kazanan ve işini doğru düzgün yapmayan insanlar için kimse kimsenin kalbini kırmasın etnik kökeni ne olursa olsun bölücü olmadığı sürece her insan eşittir.

Bu yazımı yanlış yerlere çeken ya da bir partiye yönlendirdiğimi düşünen kimselerle muhattap olmayacağım yazı tamamen sözlükte sıkça dönen ve sonu etnik kökenlere gelen kırıcı birbirini parti üzerinden küçümseyen kişilere gelsin.

seviliyorsunuz saygılarımla..