bugün

Eleniceğinin sinyallerini Clippers maçının 2. periyot'unda verdi c.paul sakatlanıp soyunma odasına gitmiş griffin faul problemi nedeniyle kenara gelmiş bunlar halen skoru eşit halde tutuyor, kaybettiğinden degil ama çok sinir bozucu hatalar yaparak sempatimi kaybettiler.

Lakers ve Celtics'ten sonra bu abilerinde devri kapandı.
Abiler Clippers'a elendikten sonra Los angeles'ta içkili mekandan çıkarken görülmüş.
http://www.tmz.com/2015/0...fter-playoff-elimination/
Clippers'ın play off'larda içinde bulunduğu deli formu görünce kendilerine saygım birkez daha arttı, şuan houston rockets'ı play off yarı final maçlarında 3. Periyot'tan sonra mental açıdan bitiricek şekilde basketbol oynayan clippers'la 7 maç çekişmeli geçen maçlar oynayıp başa baş mücadele ettiler, demekki seriyi geçseler en büyük aday kendileri olucakmış.
2000'lerin başından beri dünya'da en doğru yönetilen klüplerin başında gelir şüphesiz.
Hazir ulkede hukumet kurulmamisken, gregg popovich'i basbakan yaparak, ulke yonetimini spurs organizasyonyna vereceksin.
3 sene icin de 82 londra 83 Washington 84 pekin olacak sekilde sinirlarimiz genislemezse baska da bir sey bilmiyorum.

Organizasyon gibi organizasyonsun be spurs, 2000 lerin basindaki savunma takimi, ana lokomotifleri ayni kalarak nasil 2010 lardan beri boyle bir öldürücü hucum takimi oldu arkadas biri beni aydinlatsin.
Yeni sezona tim duncan ve manu ginobili ikilisini kadroda tutarak giren, ayrıca lamarcus aldridge gibi çok önemli bir oyuncuyu kadroya katan güzide takımım. David West ise Manu ile kenardan gelecek tehdit olacak. Komutan pop, bu takımı mükemmel idare edip big 3 dağılmadan son şampiyonluğu alacaktır.
7 aralık 2015 philly 76ers san antonio spurs maçı'nda philadelphia 76ers'i 51 sayı farkla mağlup etmişlerdir. üstelik tim duncan, emanuel ginobili ve kawhi leonard'ı dinlendirdiler. tabii ligin en kötü takımı olan philadelphia 76ers'i yenmeleri şaşırtıcı değil. ama bu kadar farklı bir skor da biraz abartı oldu.
bu gece oynanan maçta gsw'dan 30 sayı fark yiyerek çok üzmüştür.
geçen seneki finallerin son maçından sonra ilk defa bir nba maçı için kalktım.
şanlı spurs maça oldukça kötü başladı. ilginç top kayıpları, her zamanki düzenden yoksunluk ve kısıtlı bir oyun.
stephen curry yine bir dünya artistik hareket ile şovunu yaptı, ilk yarıdan 62 sayı yiyen takımımı görünce üzüntüden maça devam edemedim bile.

yine de yürüyedurun gregg'in askerleri!
oynadıklarıyla oyunla allah-u ekber allah-u ekber nidaları attıran takımım. spörs.
2000 den beri takip etmesi en kolay takımdır. Sağolsunlar dedemin yaşına geldiler ama kadrolar küçük bir iki kişi hariç aynı.
2 kelimeyle özetliyecek olursak

takım oyunu.

senelerdir nba takip ederim ben bu takım gibi takım oyununa bağlı ekstra pas çevirebilen başka bir takım görmedim .

3 sezondur golden state warriors taraftarıyım ama bu yıl san antonio spurs'un şampiyon olmasını içten istiyorum adamlar hak ediyorlar çünkü.
bu sezon evinde oynadığı 33 maçın tamamını kazanmış ve evinde 4 tane daha kazanması halinde chicago bulls un rekorunu egale edecek, 1 fazlasıyla tarihe geçecek olan takım.

bu yolda en büyük rakibi de evinde 31 maçın tamamını kazanan golden state warriors. bakalım hangisi başarıya ulaşacak, ya da bakarsınız ikisi birden kaybedebilirler.

edit: dün akşam heat i de yenerek 36-0 oldular, 1 maç kaldı hadi bakalım. warriors da evinde 33-0 bu arada...
21 sayı farktan neredeyse maç verecek mal takım.
dün akşam iç sahada memphis grizzlies i 110-104 yenerek 37-0 a ulaşıp nba tarihine geçmiş olan takımdır. kalan 10 maçın 4 ü yine evlerinde olacak arkalarında ise 34-0 ile evlerinde 7 maç daha oynayacak olan golden state warriors var, bakalım rekoru kim setleyecek?

(bkz: helal olsun)
dün akşam new orleans pelicans ı sahalarında yenerek 38-0 ile rekorun yeni sahibi olmuş takımdır. 41-0 için kovalarlar mı bilmem ama stephen curry ve arkadaşları da 36-0 ile bu uğurda sağlam ilerliyorlar.
Gsw rekoru alır ellerinden.
10 nisan 2016 san antonio spurs gs warriors maçı'nda golden state warriors'a mağlup olmuşlardır. bu sonuçla birlikte 2015-2016 sezonunda 39 maç aradan sonra kendi evlerinde mağlup oldular. geçtiğimiz sezon * da dikkate alındığında 48 maçtır kaybetmiyorlardı. böylece san antonio spurs'un bu serisi de sonlanmış oldu. diğer taraftan, golden state warriors bu maçı kazanarak 72 galibiyete ulaştı ve chicago bulls'a ait olan bir sezonda en çok maç kazanma rekorunu egale etti.
2015-2016 normal sezonunu 67 galibiyet, 15 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece batı konferansı'nı 2. sırada tamamlayarak memphis grizzlies ile eşleştiler. san antonio spurs, 2015-2016 sezonunda evinde oynadığı maçlarda 40 galibiyet alırken sadece 1 kez yenildi. 1985-1986 sezonunda da boston celtics kendi evinde oynadığı maçlarda 40 galibiyet, 1 mağlubiyet almıştı. san antonio spurs bu rekoru egale etmeyi başardı.
Şuan serisini memphis karşısında 2-0 yaptı umarım şampiyon olur bu sene.
24 nisan 2016 memphis grizzlies sa spurs maçı'nda memphis grizzlies'i mağlup ederek seriyi 4-0'a getirmişlerdir. böylece memphis grizzlies'i süpürmeyi başararak konferans yarı finaline yükseldiler. konferans yarı finalindeki rakipleri oklahoma city thunder oldu.

san antonio spurs ve memphis grizzlies arasında seride oynanan maçlar:

(bkz: 17 nisan 2016 sa spurs memphis grizzlies maçı)

(bkz: 19 nisan 2016 sa spurs memphis grizzlies maçı)

(bkz: 22 nisan 2016 memphis grizzlies sa spurs maçı)

(bkz: 24 nisan 2016 memphis grizzlies sa spurs maçı)
aha da buraya yazıyorum golden state'i eleyecek takımdır..pop'un normal sezonda aldığı mağlubiyetlerin hiçbir anlamı yok,o hep elini saklar asıl kartlarını play off'ta oynar..savunmalarıyla geçecekler gsw'yi..en kötü ihtimal 4 3 verirler seriyi ama pek zannetmiyorum
ben nba takip etmeyi bırakmadan önce tim duncan'lı tony parker'li bir takımda şimdi onlardan kimse kalmamıştır. fisher'de burdaydı sanırım ne üçlükleri vardı be.

not :fisher spurs'de oynamamış utah'dan hatırlıyormuşum ama gene de çok iyi oyuncuydu.
7 maclik bir playoff serisi ilk mactan nasil bitirilir dersi vermistir bugunku okc macinda.
okc taraftarı olarak kınadığım takım. ilk yarı itibariyle maçın özeti: bir taraftan aldridge, diğer taraftan leonard... double penetration!
okc serisinde hakemlerin resmen doğradıkları takım. yapılanlara hata denmez. ikinci maçın son 15 saniyesi zaten evlere şenlik.

şu durumda çok zor ama bu seriden sas çıkarsa greg popovich'ten "hakemleri de yendik" benzeri bir açıklama bekliyorum.