bugün

Samsung Galaxy W i8150

teknik özellikler

*Duyurulma Ağustos 2011*
Çıkış Tarihi 2011
FORMAT Boyutlar 115.5 x 59.8 x 11.5 mm
Ağırlık -
Telefon Tipi Candybar
EKRAN Ana Ekran Kapasitif dokunmatik, 16M renk- Multi-touch
- ivme sensörü
- Dokunmaya duyarlı kontroller
- Yakınlık sensörü
- 3g
Boyutlar 3.7 inç
Çözünürlük 480 x 800 piksel
Dış Ekran Yok
SES Uyarı Türleri Titreşim, MP3 zil sesleri
Hoparlör Var- 3.5 mm jak girişi
HAFIZA Telefon Rehberi Var, sınırsız giriş
Arama Kaydı Var, sınırsız kayıt
Dahili Hafıza Var
Kart Girişi 32 GB’a kadar microSD
VERi GPRS Var
HSCSD
EDGE Var
3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WiFi Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Var, v3.0 + A2DP
Kızılötesi Yok
USB Var, v2.0
KAMERA Birinci 5 MP, 2592х1944 piksel, otofokus, LED flaş
Video Var
ikinci Var, VGA
ÖZELLiKLER Mesajlar SMS, MMS, Email, Push Email, IM
Tarayıcı HTML
Radyo RDS Stereo FM radyo
Oyunlar Var + indirilebilir
Renkler Siyah
GPS A-GPS desteği
Diğer Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi
1.4 GHz işlemci
SNS entegrasyonu
Dijital pusula
MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 oynatıcı
MP3/WAV/eAAC + çalar
Organizatör
Resim / video editörü
Belge editörü (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Takvim, Google Talk, Picasa entegrasyonu
Adobe Flash desteği
Sesli notlar / dial / komutları
Akıllı metin girişi (Swype)
BATARYA Tür Standart Batarya, Li-Ion 1500 mAh

telefon oldukça şık kişiye göre değişir. samsung galaxy s 2 nin kardeşidir. parası s2 için 1600 liraya çıkışmayanın 900-1000 lira arası fiyatla alabileceği ve müşteri memnuniyeti yüksek
olarak gözüken bir telefon.
aynı fiyat segmentinde sony ericsson xperia ray diye bir cihaz varken el sürülmemesi gereken.
hakkında neden hiç entry girilmediğini merak ettiğim telefon.
ben aldım ve kullanmaktayım.oldukça da memnunum bu telefondan.
preformans\fiyat olarak şu an piyasada bulunan en iyi telefonlardandır.
şuan hepsiburadadan siparişi verdim ve yorumlara bakmak için sözlüğe girdiğimde hiç yorum göremediğim telefon.
iphone 4s almaktan döndüren ve mutlu eden telefondur, android uygulamalar oldukça keyifli.
iphone 4s ile kıyaslanması büyük bir yanlıştır. donanımları yüksek denilen cihazdır fakat donanımsal yetersizlik yüzünden androidin yeni sürümü olan 4.0 yüklenememektedir. kısaca berbattır. galaxy ace daha iyidir.
android güncellemesi almıyor nisan 2012 itibari ile ama android 2.3.6 alıyor ve üzerine yeni sürümün özelliklerinden bazıları yüklenecekmiş deniyor. tam almamasının sebebi, bu telefonun fiyat performans oranının yüksek tutulması. yani çok ekonomik bir model olarak tutulmuş, en son ki indirimlerle iyice ekonomikleştirildi. android yazılımıda , samsung un kendi yazılımı değil ve para ödüyor. böyle olunca da güncelleme ek masraf..

bari parasıyla güncelleyelim. bu yapılmalı derim bence. telefon 1.4 mhz işlemcili. ram i de yetiyor bana şimdilik ama yüksek olsa nasıl olurdu bilmiyorum. umarım alanlar pişman olmaz..

254 mb kullanılmış ram ,35 mb boş ram diyor. buna kendi sistemin kullandığı ram dahil değil . yandex.shell uygulaması var tam 75 mb ram gibi yer kaplıyor. onu silince kram azalıyor; silince diyince sadece ram i kullanmasını siliyorsunuz yoksa gene bilgisayarda yüklü.

ram olayı şöyle, o an hazırda tutuyor sistem uygulamayı, geri dönüşde hızlıca açıyor. sistem yeni uygulamalar açınca diğer ram i kaplayan uygulamaları kaldırıyor. bunun için proğram var ama gerekmi bilmiyorum. birde root yapmak gerekiyor ki çok tehlikeli deniyor , sistemde kalıcı hasara yol açabilirmiş. yapmayın derim..

forum havasında oldu ama bilgi vermem gerkti bu şekilde..

ekranı çizilmedi anahtarlıkla beraber kullanmama rağmen aynı cepte. bir video ekran çizilmesi ile ilgili : http://www.youtube.com/watch?v=2AlFEcgdHzE

dahili belleği 1 gb, usb(o da dahili ama usb diye geçiyor) 1.80 gb falan. 2 gb da micro sd kart veriyorlar. o değilde hafıza kullanımında sd kart diyor ama usb bellği gösteriyor. ayriyeten micro sd kartı göstermiyor...

ben aldığıma memnunum, işi gereği falan alması gerekenlere de alırlarsa inşallah hayırlı olsun derim...

edit: ekran çizildi, anahtarla yattım galiba ondan yoksa kolay kolay çizilmiyor. bir çizik var. kaplama film aldım.. önce mat aldım sonra şeffaf. şeffaf daha net gösteriyor ekranı.
Samsungun hatta şu an piyasadaki tüm telefonların fiyat/performans oranı açısından lider telefonudur.

Alalı henüz bir hafta olmadı şimdilik tek kötü yanı büyük boyutlu oyunların dataları sadece telefonda tutuluyor 1.7gb bir hafızası olduğundan HD kalitesinde tek bir oyun bunu doldurmaya yetiyor,fakat bu sorunda rootlayarak hallediliyormuş bunun dışında mükemmel ötesi diyebilirim, aradığım telefon buymuş sanırım,android ice crean güncellemesi almaması dezavantaj gibi gözüksede şimdilik bir avantaj, diğer telefon modellerinde sürüm yükseltenlerin büyük çoğunluğu büyük hatalarla karşılaştı ve eski sürüme dönmek istiyor, android ice cream tam anlamıyla oturduğunda ise illegal yollarla ice cream güncellemesi yapılabileceği söyleniyor.
alıp almama konusunda muallakta kaldığım telefon.
çok pimpirikli biriyim sürekli tekrar eden kronik hatalar beni deli ediyor ve bu yüzden nokia c6 yı attım. şu an araştırma içerisindeyim. yakın markajımda bir bu model bir de nokia n9 bulunmakta. bilgisi olanlar mesajla falan ulaşıp beni bilgilendirirlerse gerçekten sevinirim.
2.3.6 güncellemesi ile whatsapp ve google maps uygulamalarında veri bağlantısı sadece wifi ile sağlanabiliyor, mobil şebeke ile bağlantı kurabilmek oldukça zordur.
edit: mallık bendeymiş apn ayarları yanlış yapılmış, bütün uygulamalar sorunsuz çalışıyor.
- rehbere girerken biraz yavaşlıyor. ama o da sanırım facebook ve gmail hesapları ile senkronizasyondan kaynaklanıyor.

- wireless ve ekran çok şarj tüketiyor.

- onların dışında gerçekten hızlı bir telefon. kamerası 5 mp olmasına rağmen 14,1 mp sony makinemden daha güzel çekiyor. videolar ve sesler ona kezâ...

- unutmadan, ekran görüntüsü almak için orta tuş ve tuş kilidi tuşuna aynı anda basmanız yeterli.
fiyat performans açısından çok iyi. ama burda yazılan kadar iyi değil. özellikle video çekimi sorunlu. ama fiyatı dolayısıyla alınabilecek yeterli bir telefon kendisi.
samsung 8150 diye geçen samsung cihazı. android li bu cihazın hızı galaxy ace e göre daha iyi ve görüntülü görüşme özelliği de var.
güzel bir cihazdır iphone 3gs alınacağına , alternatif olarak güzel bir telefondur...

şu sıralar alınması kafaya konan telefon...
beyazı güzel olmamakla beraber siyahı gayet hoş gözükmektedir.

android olup , exchange , hostpot , gps , net desteği sağlamdır.
iphone dan hiçbir eksiği olmayan, hızlı bir android. 1,5ghz işlemci ile gayet rahat çalışımakta. arka planda onlarca işlem çalışmasına rağmen duraksamıyor. internet performansı ve kamerası gayet başarılı. boyutları ve ağırlığı da bir telefonda olması gerektiği kadar. hava atmak için değil kullanmak için yapılmış güzel bir telefon.
alındığında cihazı rootlayıp kullanıcıların ürettiği user rom lar kullanılmalıdır. en iyiside rebel rom dur. fakat cihazınızdan aldığınız performans iki katına çıkarken garanti dışı kalıyor bunuda bilmenizde fayda vardır.
(bkz: kızların dokunmatik samsung telefon kullanması)
1 aydır memnuniyetle kullandığım telefonumdur şu ana kadar bir sorun çıkarmadı(umarım hiç çıkarmaz) 5mp kamerası 1.4 ghz işlemcisiyle isteklerinizi karşılayacak olan telefondur kanımca.
fiyatıyla albenisi olan telefon. reklam gibi olmasın hepsiburada da 700 liraydı, fırsat bu fırsat deyip aldım. telefon şu an kargoda. gelsin yorumları yazacam.

edit: Telefon geldi. android marketten uygulamaları indirdim. her şey süper. canavar gibi telefon maşallah. ekran da iyi kamerada derinlemesine analiz yapacak durumum yok. ama şunu söyleyebilirim, bu telefon olmuş. yakın zamanda bazı ics özellikleri içeren value pack te gelecekmiş.

edit 2: Telefona önce odin ile romanyada çıkan value packi yükledim. yüz tanıma ve video çekerken fotoğraf alma özelliği geldi. biraz kullandım. sonra o da kesmedi araştırıp cyanogenmod9 yükledim. telefon android 4.0.4 oldu. sonra yine cm9 tabanlı ehndroix rom attım. şu an bunu kullanıyorum. tek kelime ile harika.

edit 3: cyanogenmod 10 çıktı. android 4.1.2. şu an bunu kullanıyorum çok stabil. cm10.1'de var ama biraz daha stabilleşmesi gerek.

edit4 : cyanogenmod 11 çıktı gençler. 4.4.2. sorunsuz şu an. xda'da bulabilirsiniz.
Güncelleme gelmeceğini öğrendikten sonra yıkıldığım, elektronik alet.
ICS 4 güncellemesi gelmeyecek olan telefon.
galiba 700 tl ye alınabilecek en iyi telefondur.değilse önerilerinizi beklerim.
birkaç gündür kullanmaya başladığım yeni telefondur. 700 liraya şuan en lüks telefonlarda olan özellikleri bulunduran bir telefondur. kasası siyah tercih edilmelidir.
dün siparişini verip bugün elime aldığım telefon. gerçekten bu fiyata alınabilecek en iyi telefondur kendisi.

tek üzen tarafı android 2.3 kullanıyor olması, 4.0 a çıkarılamaması(resmi update ile).
fiyatına göre oldukça iyi adroid uygulamalı telefon.