bugün

ergenler bilmez nokianın piyasaya hakim olduğu devirde çıkmış bir zamanların efsanesidir. kızağını şak diye açar o 512 mb karta mp3 leri dizer şifreyle sesi yükseltir bangır bangır dinlerdik hey gidi.. sesi şimdiki telefonların yanında 7+1 ev sinema sistemi gibiydi. kızağı hemen bozulurdu..
zamanının bir kaç hiti;
dj akman
shaggy hey sexy laddy
bomba bomba.com
sentello
norm ender feat norm erman
fundy
papi chulo ( bu 6600 zamanından kalmada olabilir emin değilim.)
siyahı vardı bende ilkokul sondayken. 0.facebook diye bir şey vardı o zamanlar akşamları dershaneye giderdim. ders esnasında galatasaray maçlarını takip ederdim. anlık skor paylaşımı yapan sayfalar vardı facebook'ta hey gidi.
ilk telefonum. Pembesi vardı bende. Hala saklıyorum.
görsel
(bkz: forgotten warrior)
bir dönem yardım kuruluşları dağıtmış gibi herkes tarafından kullanılan ve benimde ilk göz ağrım olan telefondur. en güzel günlerimi, en güzel mesajlarımı kendisiyle atmış, nice 10.000 sms'ler bitirmiştim. irem Hayalet sevgilim, kuran yırtan kız, Gamze özçelik şeysi falan. Halkımız 2005 yılında Gamze Özçelik p*r*osunu paylaşırken gösterdiği birlik ve beraberliği bi daha ne yazik ki göstermedi.
Şimdilerin iphone'u kadar fiyakalı zamanın telefonudur. Zamanla kızakları bozulur ve açma kapamada sorun çıkartırdı rahmetli.
(bkz: nokia 6600)
bu telefonu hiç kullanmadım fikrim yok.
askerde kullandığım telefondur. 2007 senesinde yaptım askerliği ben, o zamanlar telefon kullanmak diskoya gönderme sebebiydi, hucum yeleğinde şarjörlerin arkasına sokup öyle gezerdim. çok itimat ederim kendisine.
Bu cihazdaki tek ekstra özellik “telefon” idi. Öyle kallavi makinaydı bu.
zamanında çok satanlar arasına girmeyi başaran samsung modeli.

nokia'dan belkide ilk defa bu modeli çok satmıştır.
Can sıkıntısından flip flap flip flap diye kapağını kaydırmaktan kızağı bozulan, belli bir süre sonra hafıza kartı bozulan ve içindeki foto, Videolar kurtarılamayan, o zamanlar ön kamera olmadığından arkasında selfie çekmek için mercimek kadar küçük bombeli bir aynası bulunan telefon.
Telefon tarihinin en şık telefonlarından biri.
ah be! bu memlekette bir zamanlar akaryakıt şirketleri telefon hediye veriyordu. 50 liraya ilk telefonum olarak almıştım kendisini. birlikte kaydıraktan bile düştük de en ufak arıza vermedi, canım benim.
Efsane bir cihazdı. Şaak diye kapatırdım, baya baya internete giriyordu.
ilk çıktığı zaman annem almıştı. Çok efsane telefonmuş be.
(bkz: Forgotten Warrior)
Bende d900 vardı herkes e250 mi derdi. Vay be ne günlerdi.
Hayatımızın, ülkenin güzel ve dertsiz olduğu son zamanları anımsatır. Kimimizin ilk telefonu, kimimizin lise hayali, kimimizinse son kontörle sms paketi yükleyip ses şifresi yazarak kurcaladığı, teknoloji harikası gibi gördüğü orta sınıf, garibana kızaklı telefon teknolojisini yaşatan ilginç bir telefondur.
Özel şifre girip sesi sonuna kadar açıp hoparlörünü patlattığım bilmem kaçıncı telefonum.
Hakkında 1 senedir entry girilmeyen telefon. Kendi paramla aldığım ilk telefonumdu.
satış rakamı 30 milyon olan cep telefonu.
Yeni nesil telefonu.
Bizim nirvanamız nokia 6600'dı.
Bir zamanların efsane telefonu. O telefon leşe olunca havalı ve zengin oluyordun. Ne günlerdi be. Her şey güzeldi o zamanlar. Duygular saf ve temiz. insanların yüreği kardan beyazdı. Şimdi öyle mi. Şimdi telefonlar akıllandı insanlar salaklaştı. Yani kısaca insanın beyninden alıp telefonun verdiler. Aklımızı kiraya verdik.