bugün

hem terminator: salvation da, hemde james cameroon'u tekrar yönetmen koltuğunda izleyeceğimiz avatar filminde göreceğimiz aktör. sağlam filmlerle geliyor.
terminatör den sonra gelecek aylarda avatar adlı bir filmde rol alacak yakışıklı aktör. kızlar şimdiden biletleri almış o derece.
erkeğin, bir kadın gözünden tek tanımı.
keşfedildiği ilk dakikadan itibaren en boktan olanları dahil olmak üzere bütün filmlerini izlemeye karar verdirtmiş avustralyalı aktör..

eveet.. üşenmedim düşündüm taşındım gözlem yaptım ve bu şahsiyeti 3 gruba ayırdım (bu gözlemler avatar filmi baz alınarak yapılmıştır)

1.grup asker traşlı sam worthington
2.grup saç sakal birbirine karışmış sam worthington
3.grup avatar jakesully nam-ı diğer toruk macto..

şimdi "hangi sam daha yakışıklı?" sorusuna cevaben bu grupları bi sıralamaya koyacak olursak, sıralamamız küçükten büyüğe aşağıdaki gibi olacaktır:

asker traşlı sam < avatar jakesully < saç sakal karışmış sam...

"ulan! böyle yakışıklı herifler de hep gevurlardan çıkıyo.." nidalarını bastırmak için bunun bir de türk versiyonu bulunmaktadır evet evet vardır.. (gerçi ne burada ne de başka yerde benden başkası bu benzerlikten bahsetmemiş filmi 3d izlemenin üstüne onca renk cümbüşünden yorulan gözlerimin gördüğü halisünasyon mu dedim ama hakkaten benziyor yavv..)neysee türk versiyona dönelim..

özellikle saç sakal karışmış sam'e fena halde benzeyen yukarıda bahsi geçen sıralamayı alt üst eden, geçersiz kılan türk versiyon için:

(bkz: engin atsür)

bir engin atsür sever (tamam yaa delisiyim ulan!!) bu mithril kişisi sinema salonuna gidip taktığı xpand gözlüğünün ağırlığı altında ezilen burnunun sızısını düşüne dursun az sonra yaşayacağı şoktan habersiz filmin keyfini çıkarmaya çalışırken anaa engin atsüre benziyo bu adam demiştir.. fakaaatt dakikalar ilerler pandoranın büyüsüne biraz daha kapılır ağır xpand gözlüğü burnunu biraz daha acıtırken o saç sakal karışmış jake sully'i görüncee üstelik de yanındaymış gibi görünceee bi anda pandoradan dünyaya ışık hızıyla dönüverir beyninin her bir sinapsında gezinen nörotransmitterlerin üzerinde minik engin atsürcükler beliriverir.. ve bu dakikadan sonra ne burun sızısı ne pandoranın muhteşem doğası ne de başka abidik gubidikleri hatırlar..hatırlamaya çalıştığı onca güzel görüntünün yanında laann engin atsür buuu diye nidalar attıran o dakikalar kalır aklında..

evet günlerdir mithril kişisine bu benzerliği düşünerek filmi adeta unutturmuş finallere hazırlanması gerekirken ayrıntılı gözlemler yaptırıp bu başlığa da böyle uzun uzadıya cevap yazdırmıştır sam worthington.. böyle de güzel bi şahsiyettir işte her filmde görmek istenesi insandır..

edit:imla
avatar filminin jake sully'si.anladığım kadarıyla da james cameron'nun gözdesi olmuş avusturalyalı oyuncu.
avatar filminde üstün performans sergilemiş oyuncu.
avatar 2'de de rol alacak oyuncu.

ilginç bir hayat hikayesi var. bundan yaklaşık 15 sene evvel ev yapımında duvar ustası olarak çalışıyormuş. daha sonra avustralya'da bulunan mel gibson'ın sanat okuluna, kız arkadaşıyla beraber ona moral olsun diye gitmiş. kız arkadaşı okula girmeye hak kazanamamış, kendisi okula girmiş. kız da 1 hafta sonra bu oyuncuyu terk etmiş.

james cameron kendisine telefon açıp, avatar filminin çekimlerine başlayana kadar arabada yatmış. şimdi ise arka arkaya patlattığı filmlerle en gözde oyuncular kategorisinde git gide üst sıralara tırmanmaya başladı.

yolu açık olsun. oynadığı rollere tam yakışıyor, hiç bozmaz umarım.
kimsecikler kusura bakmasın son dönemlerde yer aldığı "klişe-vurdum-kırdım-karıyı-siktim" temalı filmleriyle acayip derecede antipatimi kazanmış aktör. bi' kere sam'ciğim o koca kafanla bir mimik yapamıyorsun... duvar gibin yüzün var, kaslar maslar tamam, eyvallah bak yakışıklısın yiğidi öldür hakkını yeme ama, 80'ler ve 90'ların çakma aksiyon filmlerinde oynayan çakma aktörlerin yeni neslisin... avatar'ı, terminatör'ü ve clash of the titans'ı bana zehir ettin. pok ye emi?
jay leno show'da anlattığına göre oyuncu olmadan önce duvar ustası olan aktör.
pılını pırtını satıp topladığı 2.000 $ ile yönetmen kapılarında yatıp kalkarak bir iki rol koparmış. sonra da allah yürü sam kulum demiş zaten.

iyi bir çıkış yakalamasına rağmen ikide bir gereksiz romantik komedilerde oynayan gerard butler bu kafayla giderse, şu sıralar hollywood'un muzdarip olduğu aksiyon adamı boşluğunu sam worthington dolduracak sanırım.
bu adamı vizyonda daha çok göreceğiz.
avatar'da fazla görünmese de harika bir performans sergilemiştir.
görsel
Tam adı samuel henry j. Worthington olan, 2 ağustos 1976 doğumlu avustralyalı oyuncu/yapımcı. 1.78 boyundadır görsel
2014 den beri model lara bingle'la evlidir, 2 çocukları var.

Duvar ustalığı yaptığı zamanlarda, sevgilisi ile birlikte mel gibson'un okuluna baş vurmaları ile başlar her şey. Sevgilisi kabul edilmezken, sam kabul edilir. Kız bu yüzden sam'den ayrılır, bir kaç ufak rolde yer alsa da adını duyurmayı başaramaz. Şimdiki popülerliğini, bir zamanların tır şoförü olan james cameron'a borçludur. Zaten en iyi performansı da avatar'da göstermişti, terminator salvation'da ve titanların savaşında oldukça karizmatikti. Ses tonu ve avustralya aksanı hoş. Şu ana kadar 48 yapımda yer aldı, 10 filmini izledim. Ortalama bir oyuncu fakat ilerde ne olur bilinmez.
harcadılar dağ gibi adamı. artık göremiyoruz ortalıkta.
ben bu adamı nedense hep avustralyalı olarak biliyordum herif ingilizmiş aq. o değilde avatarla a klasman oyuncular arasına girmesini bekliyordu herkes ama olmadı. şu an 45 yaşında.