bugün

sahte yer çekimi deneyi yapan, profesör ünvanlı, brian cox isimli şarlatandır.

flat earth society'de bu şarlatanı çürüttüm, society'deki nasa ve cia ajanlarının ağzı açık kaldı. bir de hepinizin içinde çürüteyim şu şarlatanı. ama önce tarafsız olun, bilimsel davranın. ön yargılarınızdan arının. "yapamaz yaa dalga geçiyor" demeyin. çürütüyorum.

videosu şu:

https://www.youtube.com/watch?v=E43-CfukEgs

şimdi arkadaşlar önce videoyu baştan sona hızlıca izleyin. zaten 4 dakika.

diyor ki işte hava sürtünmesi olmasa, cisimler aynı hızda yere düşer. bir de diyor işte, bu eski nükleer santralde, havasız ortam yaratıyoruz. böylece bir tüy ve bir top aynı anda yere düşecek mi. sonra da işte: "aa bakın aynı anda düştüler, yer çekimi kanıtlandı". alkışlar, voooo nobel bilim ödülü cox'a. sahtekar herif.

şimdi çürütelim:

şimdi şuraya gelin: 2:56

bu, (sözde) yer çekimsiz ortamda yapılan deneyin "yavaş çekim" simülasyonu. gördüğünüz gibi bu video işlenmiş orjinal değil.

orjinal olanı en son kısımda özet olarak var. birlikte onu inceleyeceğiz. oraya gelip tekrar tekrar izleyin arkadaşlar. süre aralığı şu:

4:15 - 4:30 arası. yapılan, "orjinal havasız ortam deneyi"

4:15'de gerçek zamanlı hareketi görüyoruz, ve davamında işlenmiş video. gerçek zamanlı görüntüyü tam şurada durdurun. tam şu resme hep beraber bakalım:

görsel

gördüğümüz üzere, top ve tüy hemen hemen aynı noktada bırakılıyor. hemen devamını azıcık oynatın. şunu görün:

görsel

gördüğünüz gibi arkadaşlar, doğadan da bildiğimiz gibi top, tüyü havada karada siker. bu örnekte de zaten daha ilk saniyede farkı döşedi. tüy daha miniminnacık hareket etmişken top farkı ortaya koydu. şimdi bunu diyorlar ki "efendim videonun bu kısmı ilk deney olup hava varken çekildi. tamam lan, azcık daha devam edin. 1 saniye geçsin.

görsel

ne oldu? tüy, topu yakaladı.

ondan sonra kalkıyor, "ulan proseför öyle diyor, sen kim oluyon".

sikerim böyle profesörü amk. adamlar resmen sizinlen daşşak geçerken siz onları alkışlıyor ve "ne iyi adam yaa, bizimle ne güzel daşşak geçti" diye seviniyorsunuz. sığır çobanları.

brian cox'muş. itin önde gideni.