bugün

sabri'nin şut çekmesi.
"sabri kaleyi gördü" hareketidir. **
(bkz: guiza)
bunu orijinali ve gayet tabii ki daha bir anlamlısı yeşil sahalarda görmek istemediğimiz hareketlerdir. iğrenç bir klişedir. daha da kötüsü, ota boka bunu kullanan adamların yüzde doksanının ağzında eğreti durmaktadır. öyle adamlar kullanır ki bu lafı zannedersin kendisi aziz patrick. herif terbiyesizin, ahlaksızın önde bayrakla gidenidir, ağzını küfürsüz açmaz, rezilliği diz boyu, iş nefesi tükenmiş, adrenalini tavan yapmış, kaslarına artık oksijen yetmeyen adamın kontrolsüz hareketi üzerine ahkam kesiyor. spikerinden, yorumcusuna dek bu böyle. isim de verirdim lakin bir tarafımıza girer diye şeyettim. hoş,anlayan zaten anladı.
bir fenerbahçe-galatasaray maçında roberto carlos ile lincoln'un el ele kol kola sarmaş dolaş olay mahallinde geçen kavgayı izlemesidir. böyle şey olur mu lan insan gider bir ayırır. ''yapmayın etmeyin der olum salak mısınız'' falan der.
Hakemin kırmızı kart yerine futbolcuya yar.ğını göstermesi...
bazı kendini bilmezlerin sahaya dalması, afrikalıların vuvuzela öttürmesi.
sahanın içerisinde anadan üryan koşturan genç kızın, görevlilerce amerikan futbolu oynuyormuşcasına kızın üstüne atlayıp sözde durdurmaya çalışması..
servet in kameraların önünde sümkürmesi.
rüştü'nün ağzındaki sakızı yere düşürmesi.
maçın son düdüğüyle birlikte savunma yaptığı kalenin önünden depara kalktıktan sonra 10m/s hızla 50 metre koşarak karşı takımın maç esnasında tartıştığı kalecisine uçan tekme atıp onu tellerle birleştirmek, diğer futbolcular tarafından sakinleştirilmeye çalışılmak, en sonunda uçan tekmenin atildiği kalecinin abisinden dayak yemek.
(bkz: tombala çekmek)
servet çetin adlı insanımsı'nın sağ el baş parmağı ile burun deliğini kapatıp yaklaşık olarak iki buçuk kilo kadar sümkürmesi. gerçekten görmek istemiyoruz. sanırım kameramanlar da bu anı yakalamak için yanıp tutuşuyorlar. yakalayınca da türlü sevklere gark oluyorlar. buradan sesleniyorum. lütfen!
ibrahim üzülmez'in nefes alması.
mükemmel bir ara pasın ardından burak yılmaz'ın topu inanılmaz bir beceriyle piç ederek pozisyonun anasını s.kmesi.

not: ya moderasyon biliyorum biraz küfürlü oldu ama bu adamın yaptıklarını anlatacak başka kelime yok türkçe'de. affeyle.
kasıklara atılan tekmeler, bacak arasına gelen toplar...
bana zamanında çok gelmişti, felaket oluyor. ordan biliyorum.
(bkz: git ise rahatlarsin)
servet çetin ve benzeri sülüklerin 15 saniye/tükürük devirle tükürmeleri..
kötü saç kesimli futbolcu görmek istemiyorum ben şahsen. saçlar kıvır kıvır, rüzgarın oğlu modeli mesela...
siyahi futbolcuların; formalarını şortun içine sokma bahanesiyle teşkilatı yoklamalarının örnek verilebileceği hareketlerdir.
(bkz: aile var kardeşim)
(bkz: çoluk çocuk maç seyredemeyecek mi)
diego alfredo lugano moreno'nun hemen hemen yaptığı bütün hareketlerin girebileceği hareketlerdir. zira kendisi bildiğiniz kasaptır. yeri; sahalar değil, kurban kesme alanlarıdır.
gol attıktan sonra futbolcunun striptiz yapması.
cihan haspolatlının yaptığı tüm hareketler.
sadece futbolcularla sınırlandırılması hoş değildir . ben kibariyenin annesiyle bir zencinin kıyasıya seksini de görmek istemem yeşil sahalarda. toprak sahalarda da istemem; o derece. neticede yeşil sahaya özel bir şey değildir bunu ifade etmek idrak etmek mühimdir. yani bülent korkmazın direk dize müdahalesini sadece yeşil sahada değil otobanda da görmek istemem ben.
oraya buraya tüküren, sümküren futbolcuları görmek mide bulandırıyo