bugün

türkiye’nin en iyi rapçisidir. açık ve net.
Hamsi.
(bkz: MC)
Kısa parlement gibi bi adam. Ne olduysa oldu birden tadı değişti. Artık tat vermeyen bir alışkanlık haline dönüştü.

Ben eski sago’yu özlüyorum. Tirilye sahilinde bir bankta geleceğe dair planlar kurduğum kız arkadaşımla bir kulaklığı paylaşıp kafa kafaya verip dinlediğim sago’yu. Sonra aradığım yanıt yine kendinden geliyor.

Sen giderken adımlarını sayarım
Ne yazık seni yanlış tanıdım sanırım
düşmenin kralını yaşadı. deist olduğunu açıklayarak kendi kendi yaktı.
2001'de bizim eve bilgisayar alınmıştı. Bir yıl sonra yanlışlıkla bir müzik dosyası indirmiştim. 'bu ne?' diye bakarken indirilen parçanın Silahsız Kuvvet olduğunu gördüm. Ceza, Sahtiyan ve Sagopa Kajmer yazıyordu. (Bkz: https://youtu.be/V3lmf_KIAOU)
Tabi o zamanlar internete bağlanırken kasadan inanılmaz kötü bir ses geliyordu, internete erişim bu kadar kolay değildi ve ben bu dosyayı indirdiğim için ekstra ücret gelmişti. Zamanla sagopa kajmer hayranı oldum ancak çevremdeki kimse onu tanımıyordu.
ilk hotmail hesaplarım bile kajmeranzeynep, sago34, cumlemuhendisi vs. böyle adlardan oluşuyordu. 2003 yılında beni msn'den biri eklemişti. Sagopa Kajmer'in yakın arkadaşı olduğunu söylemişti ve bana sürekli onun sahne performanslarından kesitler atıyordu. Görüntü kalitesi sıfır, tost makinesi ile çekilmiş videolar ama zamanına göre oldukça kıymetli videolardı hepsi.

Liseye gelene kadar sago'yu tanıyan arkadaşım olmadı ama lisedeyken sınıfın en yaramaz erkeklerden üç kişi sago'yu tanıyor çıkmıştı. Yıl 2007 olması lazım, Okuldan kaçıp birlikte internet kafeye giderdik. Ben kulağımda kulaklık elimde kağıt kalem sago'nun şarkı sözlerini yazmaya çalışırdım. Bunlar da mirc ile karı kız avlamaya çalışırlardı. Bunlardan ayrı internet kafeye de gidemezdim çünkü rahat edemezdim. Bunlar karı kız keserken bir yandan da benim asayişimi sağlıyorlardı.
şarkı sözlerini yazdıktan sonra hepimize tek tek temize geçerdim, sonra herkes o şarkıyı ezberler, hep birlikte söylerdik. ilk ezberlediğimiz şarkı (bkz: didaktik kitaplar) şarkısıydı.
2100 nokia telefoncuğuma bu şarkıyı polifonik olarak kaydetmek için üç ay uğraştığımı bilirim, başaramamıştım. Güzel günlerdi. Herkesin hayatında delisi olduğu bir sanatçı varsa benim delisi olduğum kişi de sagopa kajmer'dir.
Son şarkılarından fuchs ile olan bana biraz kits havası tattırdı özlemişiz.
Gerçekten rap hiphop "sanatçı sı" eserleri hiç eskimiyor kendine has bir tarzı var yaptığı rapi müziği ilk ve tek yapan değişik bi adam ben saygı duyuyorum seviyorum dinliyorum çok anlamlı şeyler anlatıyor aslında... Sagopa sanat yapıyor gerçekten yaşayan efsane dir o. Nokta.
görsel
görsel
Şimdide deistmi olmuş?
samsunlu rap sanatçısıdır. 1998 den beri bu işi yapmaktadır. önceden silahsız kuvvet ismini kullanırken sert bir rap yapardı. daha sonradan melodik bir rap yapmaya başlamıştır.
samsunlu rapçidir. breakdance hareketleri ve djlik işleriyle tanınmıştır. robot dansıyla beyaz showda dikkatleri üzerine çekmiştir. şuanda tarz değişikliği yapmıştır. popüler kültüre yönelik müzik yapmaktadır.
15 16 17 18 yaşlarımın efsanesi.
https://www.youtube.com/watch?v=nKzZd37QzrA
mbti tipinin estj olduğunu düşündüğüm rapçi.
Dinlemem.bana hitap etmiyor.
Sefo dinliyorum ben.
terk-i diyar - 2010
- Beni seher vakti bekler rahlem

toz taneleri - 2019
- iki kişilikken teke düştüm hayatta, Ama duble söyledim rakımı masama inatla

9 senede rahleden rakıya geçiş yapan rapçi.
Halden hâle bir revane.
gençliğimde en çok dinlediğim rapçilerden.
rapçı.

e.b.
çok enteresan klipleri ve sözleri olan iyi bir rapçi.
17 ağustos 1978 samsun doğumluymuş.
ceza ile birlikte türkçe rap diyince akla gelen iki isimden biri. gerçekten messi ile ronaldo gibiler, diğerleri arasında o kadar fark var ki.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar