bugün

görsel

Keyfinin kahyasi abimiz. Üstadsın.
Dinsizmiş, neden gündem olmaya çalıştı anlamış değilim.
dünya çok tuhaf.
dönek değil, pervanedir.
sagopakajmerofficial bu adamın hesabı değil. gerçek hesabı sagopakajmerresmi'dir. biri de gündeme gelmek için yaptı diyor haahah komik. bu adam bu müziğin en misyoner ismi. herkesi karşına aldı bu piyasada ve hepsinden de çok dinlendi tek başına. böyle bir şeye gram ihtiyacı yok.
dini inancı olmadığını açıklamıştır. Cübbeli ve cemaati ile de 2010'dan beri bir bağı olmadığını söylemiştir. Tarihleri tam hatırlamıyorum ama 2010 ve sonrasında bağının devam ettiğine dair videolar ve fotoğraflar vardı gibi. Her neyse, bizi alakadar etmez. Her ne kadar beni üzdüyse de bu olay, kendi bileceği iş. Ateistlere en güzel cevapları şarkılarında zaten kendisi vermişti. Umarım aklına geldikçe açar dinler ve tekrar inancına döner. Ne diyelim, Allah hidayet nasip eylesin.
şu kendine ait olmayan hesaptan yaptığı açıklamaya inananlar var lafını bir bırakın. resmi hesap diye bildiğiniz hesap uğur kınay adlı eleman ve arkadaşı tarafından yönetiliyor. hatta sordu kapatalım mı diye. ama bu hesaptan orijinal hesabı dahi takip etmiyor bu eleman.

sago'nun kendi hesabı sagopakajmer_resmi ve sorulara cevap buradan verildi. yani olay doğru.

ayrıca şu da var:
görsel
Ne Sagopa kajmer’miş arkadaş.
Millet kendi inancının üzerine bu kadar düşünmedi.

Bırakın adam ne yapıyorsa yapsın. ister hacca gitsin, ister allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı olsun.
Yaptığı iş sizin hoşunuza gidiyorsa dinleyin, gitmiyorsa bırakın, dinlemeyin.
Bir kişi daha aklını kullanıp sorgulayıp bir arabın uydurduğu masallardan kurtulmuştur. Aramıza hoşgeldin Sagopa
Once hadis reddetmeye sonra reformist 19'cu kafa ile edip yuksel tavrı edinmeye başladı, şimdiki halini anlatmaya gerek yok goruyorsunuz.
Demek bu adamın bir ortası Yok.

Ya aşırı dinci oluyor, tarikat marikat kovalıyor, ya da komple çıkıyor...
sagopa kajmer dinleyerek sagopa kajmere efkarlanıyorum şu an.
Çocukken dinlediğim boş rapci. Tıpkı diğer meslektaşları gibi.
Din'i ile ilgili yoğun sorulara son noktayı koymuş rapçi.
bir zamanlar dinin etkisiyle tasavvufi rap müzik yapmış ama son zamanlarda dini inancı olmadığını beyan etmiştir.

hatta bayağı da bir goygoyunu yaptım adamı dinden imandan çıkarttınız diye. kime ne amk adamın dininden. yaptığı müzikler başarılı mı? evet. başka bir şey söylemeye gerek yok. adamın başarısının diniyle ya da dini görüşüyle hiçbir alakası yok.
Dini inancı olmadığını açıklamış rapçi.

Hadisleri inkar edenlerin istisnasız girdiği bir yol bu. Şöyle ki:

1. Başta ehli sünnettir.
2. Ardından Mustafa islamoğlu, caner taslaman tarzı adamları dinleyip hadislerin çoğunu inkar eder.
3. Sonra bi üst levele geçip edip yükselci olur. Tümünü reddeder.
4. Sonra bir boşluk evresi. Sorgulamaktan sıkılmak.
5. Ve tümüyle reddetmek. Bu seviyede ya deist olur ya da ateist.

"Her günahta küfre giden bir yol vardır." (Bediüzzaman saidi Nursi)
Neden? Peki neden hepsinin olmesi gerekiyor? Bakin burada duruyorum ve uzerime tek bir kursun bile gelmedi. Bu savas anlamsiz.
Sagopa Kajmer adamdir bosuna tartismayin.
oo dinden mi dönmüş artık dinleyebiliriz.

siktir git sago. piyarını yesinler.

not:aç ateşten gömlek parçasını dinle. canlı bombaların hislerine tercüman olup katilleri savunduğunda ışid militanından ne farkı kaldı? bakın bu piyardır.

Giy ateşten gömlekleri kır topraktan çömlekleri öyle mi? peki.
Zaten inanmıyordu inanmak için kendini zorladı durum bu.
araştırmış, sorgulamış ve yolunu seçmiştir. eğer piyar yapsaydı, yıllar önce televizyonda din propagandası yapıp şimdi de yarınlar yokmuşçasına dinsizliğini gösterme çabasına girerdi. din ile bu kitleye ulaşmadı bu zat. her zaman müziğiyle ön plandaydı. asıl piyar yapan reklam rapçileridir.
"size ne adamın inancından yeaa" diyenleri görüyorum. Bu adam yıllarca hem ropörtajlarında hem şarkılarında kendisi düşünmeyen ya da inanmayan insanları gömdü, hakaret etti, ayrıştırdı. Kimse ona "sana ne milletin inancından?" demedi.
Şimdi gelmiş ben vazgeçtim farklı düşünüyorum demiş.
Bu durumda bana da "ne oldu lan tırrek!?" deme hakkı düşer, kimse de "sana ne adamın inancından" diyemez.
Kardeşim bir adam zamanında inancı kuvvetliyse ve bunun üzerine sözler yazıp bunun üzerinden yürüyorsa ömür boyu inancını kaybedemez mi ? adam öyle böyle bir şekilde inancını kaybetmiş. Yani ne yapsın zamanı gerimi sarsın ?

işte boşuna demiyoruz bu tarikatları, hocaları vs bırakın bunlar sizi dinden soğutur. Azıcık aklı olan insan bu tarikatların içindeyse dinden soğur. Kendi içinizde yaşayın ibadetinizi, dininizi.
irtidanın sebebinin Edip yüksel'den kaynaklandığını söylüyorsunuz da edip yüksel hadis inkarcısı olmakla beraber ateist değil, müslüman olduğunu ifade eder ısrarla.
hakkında insanları kullandı diye eleştiri yapılan melonkolik rapçi. Bazı şarkılarında dini kelimeler varmış da o yüzden dinliyorlarmışmış.

Yahu normalde bu tür magazinsel şeyler ilgimi çekmez ama merak edip youtubeda birkaç tane video izledim bunlardan biri instagramda insanlara verdiği cevapları gösteriyordu. Millet açık açık abi bize duymak istediğimiz şeyleri söyle düşüncelerini değil demiş bildiğin.

Adama yapılan eleştirilerde çok yanlış. Ne olmuş yani dini, hayatı hakkındaki düşünceleri değiştiyse. Hemen milleti kullandı damgası yapıştırıldı ama. Yahu öyle bir niyeti olsa adam neden dini inancım yok desin. Akılları yok eleştiri yapıyorlar amk.

Uzun lafın kısası tepki çekeceğini, takipçi kaybedeceğini bile bile insanlara duymak istediği şeyleri değil de gerçekleri söyledin ya. Belki binlerce rümeysayı kün fe yeküncüyü kaybettin ama beni kazandın.