bugün

benim fotom bile yok amk ben ne halt edeyim.
Bi insan yüzyüze tanışmadığı, mimiklerini görmediği bi insana nasıl aşık olabilir , aklım almıyor. Argümanlarım kifayetsiz kalıyor.
sadece fotoğrafı görüldüyse, hayır aşık olunmaz. hayran olunur. o insanı tanımadan, o insanın fikirlerini öğrenmeden aşık olamazsınız.
Fotosu görünmeyen birine bile aşık olunur. Aşık olduğunuz görüntüsü değil, kendisidir.
Aşık olunur ama sevilmez.

Aşk kavramı zaten bilinmezden gelir yani sokakta gördüğün birisine de aşık olabilirsiniz.

O da görüntü bu da görüntü.

Sevgi kısmıysa düşüncelerle olur. Yani hayat felsefesi mi dersiniz düşünce tarzı mı olaylara bakışı mı bilemem.

Ama sevgi kişinin kendi benliğiyle aşk ise görüntüsüyle ve bilinmezlikleriyle olur.
Tabi ki de hayıııır.
Bu hayatta olmam dememek lazım.
Sadece kelimelerini okuduğun birine aşık olabilirsin, kalbinden gelerek yazmışsa o da. Yoksa görüntü ıh, olmaz yani, geçici öyle şeyler.
Olunmaz tabii. Erkekler fotojenik bile degil aq maymun gibiler fotoraflarda ama gerceginde sesinin bile bi karizmasi oluyor.
Ne derece abaza olduguna bagli durum.
Ben oldum.
olunmaz yeaaa. Öyle aşk mı olur yeaa? Tanıyamazsın bir kere görmeden etmedeeen vs vs diye gezerken hem de.

Hiç fark etmeden hiç dokunmadığım bir bedene sarılma özlemiyle doldum. En çirkin fotoğrafları en güzel fotoğrafları oldu, yüzünün her karesini öğrenebileyim diye fotoğraflarını saatlerce inceler oldum. Onu daha çok tanıyayım diye konuşmaları defalarca tekrar tekrar okudum ne kadar üzücü olursa olsun.

Sonunda Kendimi Hiç dokunmadığım ve dokunamayacağım bir kalbin sıcaklığını hissetmek için çırpınırken buldum. Sonra günler geçti ben acıyla doldum o bildiği halde farkında bile olmadı.
ilk görüşte aşka herkes inanır. Bunun farkı ne? Canlı halde görünce huyunu suyunu belli mi ediyor?
bu gözler, 5 yıllık meksika-türkiye ilişkisi gördü. (adamlar hala devam ediyor.) hiçbir şeye kesinlikle hayır dememek lazım.
Fotosu görülmeyen birisine bile aşık olunur. Fikirlere, dünya görüşüne mesela.

Aşık olmak ile beğenmek, çok güzelmiş demek arasında çok fark var.
Aslında onun düşüncelerine , fikirlerine, dünya görüşüne aşık olmuşsundur muhtemelen.
En son foto yu görünce Perçinlemişsindir.
Duygusal boşlukta ve arayışta olan biri her şeyi yapar, aşık ta olur. Çünkü o resimdeki kişi hem bütün güzelliklerin hem de bütün iyi huyların sembolüdür kafasında. Resme bakan kişiyi düştüğü tüm kötü durumlardan kurtaracak, ona destek olacak mükemmel insan, kahramandır. Kişi o resimdeki kişiyi kafasında bu şekilde yoğurur. Normaldir de. Bari hayallerimizdeki kişi o mükemmellikte olsun.

Zamanında C.C. Catch'in kocaman bir posteri vardı odamda. Lise çağlarının o en ergen dönemlerinde her zaman o buz mavisi gözlerine uzun uzun bakmadan sabahları evden çıkmazdım. Sanki kadının benden haberi varmış gibi biraz olsun yanaşmaya çalışan kızlar olduğu zaman, ona ihanet ediyormuşum gibi hissederdim. Sonra bir gün kendimi duvardaki resmin dudaklarını öperken bulunca silkindim. O akşam posteri indirdim. Durum kötüye gidiyordu... Galiba resmini gördüğünüz insana değil de kafanızda şekillendirdiğiniz ve asla olmayacak mükemmel sevgiliye aşık oluyorsunuz. Resim o düşüncenin vücut bulmuş hali gibi oluyor.
Tabiki hayir.
https://www.instagram.com/p/BJI-aZPAKYU/

Konu kapanmıştır. 52 sene öncesi ama günümüzü anlatmış resmen.
ya malmısınız be.
13-18 yaş aralığında iseniz gayet mümkündür.
Sadece sesi duyulan birine aşık olunabiliyor ama fotoğraftan emin değilim.
--spoiler--

Resmin sen değilsin ki. Ben senin resmine aşığım.

--spoiler--

Kadın retrica'nın dozunu kaçırdıysa demek ki.
allah bizim belamızı versin.
Beğenmek ile karşılaştırılan durumdur. O nasıl bir yokluk ayrıca ya. Hiç hoş değil.
Sevmek zamanı filmini animsadim.
bir resme aşık olan adamın, resimdeki kadına değil de resme aşık oluşunu, o kadının hayalinde yarattığı aşkı gerçekten yansıtmadığını anlatıyor filmde.

hayat da böyle işte. bir fotoğrafa ya da resme aşık olabilir, orada gördüğünüz sureti hayatınızın merkezine alabilir, onun yüzünden başka hiç bir yüz size anlamlı gelmeyebilir. yani, bir fotoGraf aşık olabilirsiniz. Ancak bu sizin kendi dunyanizda mukemmellestirdiginiz aşktan ibaret olduğu için, gerçeklerle yuzlesince aşık olduğum insan bu mu, diyebilirsiniz. sonrasında yaşadığınız hayal kırıklığı gerçekleşmesi muhtemel aşkların da düşmanıdır.

ben aşkın tüm etkenlerle birlikte ilerlemesinden yanayım. Bu şekilde ilerlemiyorsa mutsuzluk kaçınılmaz sondur. ama illa ki bir taraf daha aşık, bir taraf daha Umarsız oluyor. Bu da aşkın bir kanunu sanki, kolay olunca aşk olmuyor da heves olarak gelip geçiyor.