bugün

Taşmaz, kaynak mı ki taşsın. iyi ki de kaynak değil... Bilenler bilmez sabırlı olmak nasıldır.
an itibariyle kalmamıştır.

sözlüğe ne yaptınız lan? seviye zaten yerlerdeydi, az daha düşürmeye mi meylettiniz?
Sevdiğiniz birinin karşı cinsle samimi bir şekilde takılmasına nasıl sabrediyorsunuz ya taktik verin.
bende olmayandır.
Ölme eşeğim ölme, bahar gelsinde yonca bitsinde....
bir noktada çatır çutur çatlama özelliği bulunan nane.
Demesi kolay, başın dara girince çaresizliği belirten sözcük.
Her şey çalışarak kazanılabilir ama sabrın varsa başka hiç bir şeye ihtiyacın yoktur.
Maruz kalınan baskının altında her şeyin düzelmesini beklemektir.
en çok ihtiyacımız olan şey. sabır. sabır, sabrı bozup bozup yeniden başlamaya gelmiyor. sabır, sürdürülmesi gereken bir şey olduğunu anlamalıyım. kendime söylüyorum. aynı hataları tekrarlamaktan bünyemin kendi yoruluyor zaten. geçen de söylemiştim. ben gerçekten zeki biri değilim. çünkü halen bana yarayıp, yaramayan şeyleri deneme yanılma yöntemiyle öğreniyormuşum gibi geliyor. gibi değil öyle zaten gerçi. aynı şeyleri yapmayıp, iyiye yönelme anlamında farklı şeyleri yapıp anında sonuç almayı beklediğim için çok ihtiyacım var sabra. sabrın sonu selamet midir bilmiyorum ama en azından sabrın kotasını ardına kadar doldurmam gerektiğini anlamaya başladım.
sabır göstermek, bu duyguda olmak için dahi hayatınızla ilgili kararlarda doğru adımlar atmak gerekiyor. yanlış kararların sabrı olmuyor haliyle. sabrın sonu selamet cümlesinde ki anlamda bunu işaret ediyor bence.
görsel
Bazen sadece bir fotoğraf karesidir. Fotoğrafçı Alan McFadyen, bu fotoğrafı çekmek için 6 yıl boyunca toplam 720.000 fotoğraf çekmiş..
‘ çaresizliğin için sebebin çok, çaresizliğine karşı başkaldıracak gücün yok. Ekmeğin ve ekmeği onun elinde. Sen bunun makus talihinin bilincinde ve her şeyden habersiz bir zeytin fidanı ağlayarak eğilmekte.

Sessizlik ve karanlık beklemekte. Bu gösteri dünyasının yalancı ve riyakar soytarılarını, büyük bir kızgınlık ve nefret içinde seyretmekte. Hayattaki en önemli şey sabretmekte. Sabrın ardından gelecek olan özgürlük anı için beklemekte. Dayanmak zor olsa da, kibirine yenileni ve kibire biat edeni toprağın dahi kusacağını bilmekte. ‘

Alihan kamış
Her şeyin ilacı olduğu aşikar fakat bir uç noktası olduğu da kesin.
Kişi sabır ile bulur kemali
Sabretmeyen maksudunu bulamaz

Aşık Veysel.
görsel
https://www.instagram.com...BsFR/?igshid=69r7gs1a2h8w
sinirle kalkan zararla oturur.

sözünü hep benimsemişimdir. bazen sabırlı olmak sabretmeo belirli bir düzeye kadar en iyisidir. ayrıca peygamber efendimiz de oldukça sabırlı biriydi her eziyete rağmen hayatında neredeyse hiç beddua etmemiştir.
Sabırlı olunmaması gereken konularda aşırı sabırlıyımdır. Bu sabır amacım varsa her şey katlanırım seviyesinde. Lakin küçük şeylere de sabrım hemen taşıyor. Belki de o sabrımın olduğu konuların birikimini çıkarıyorum ortaya. Ben o kadar kötü bir durumlarda kaldım ki bunaldım.

insanlar şansını kendi yaratır belkide ben şansımı kullanamayan bir insanım. Lakin bununla birlikte şansım gerçekten çok az. Bu azlık ve benim kendimle ilgili başarısızlıklarım benimle birlikte büyüyor gelişiyor. Önünü alırsam sabır konusunda daha da deneyim sahibi olmak istiyorum. Bakalım ne zaman olacak.
"ne iş yapıyorsun" sorusunun bendeki karşılığı.

sabrediyorum. asli işim ve görevimdir. sabrediyorum. allah'ın bu vasfı üzerime vazife olarak verdiğini düşünüyorum. o yüzden sabrediyorum. işim sabretmek benim. size de kolay gelsin.
görsel
görsel
görsel
müthiş bir nazif şenağlar şiiri.

pencerenin pervazında
durdum da düştüm
bir vefasızın
aklı selim çıkarımlarına

tutulurken ay ve güneş
ters bakan her çift göz
ve bir genç kadının
çığlığımsı inlemeleriyle