bugün

öğrenci taşıyan okul servislerinin, çimento taşıyan mikserler gibi gitmesi.

her gün işe giderken bu şoförlerden birine sövüp saymasam olmuyor. sanki ülkeyi kurtarmaya götürüyorsunçocukları 5 dakika sonra git bezemenk herif. lan trafik yoğun diye orta refüjden karşıya atlamak nedir? kavşağın üstünden dolaşmak nedir ya? kırmızı yanacak diye kavşağa yaklaştıkça hızlanmak ve sarıda can havliyle geçmek nedir?

durdurup dövecem bir gün bi tanesini. kıyafetim bozulur ona üzülüyorum yoksa neyse.
hala yatamamaktır.
OFiSTE YÜKSEK SESLE TELEFONLA KONUŞAN PERSONEL. YA Bi SUSAR MISIN DEMEK iSTiYORUM.
uyanmak.
yetiyor bana.
her sabah birilerinin ağzını burnunu kırma isteğini biri benden alsın lütfen.
allahtan bizim buralarda okullar daha açılmadı yoksa çekilir dert değildir.
Erken uyanmak.
kesinlikle trafik.
7 gundur caylak oldugumu gormek kesinlikle.
fındık toplamakdır.
minibüste yolcunun bindiği yerden 150 m. sonra "müsait bi yerde inecek var" dedikten sonraki o an beni acaip geriyor. minibüs şoförünün "az önce inip 150 m. yürüseydin göt" bakışının ardından iniyorum hep. iyi de abi sabah yürümeyi hiç sevmiyorum amk.
Birisi tarafindan uyandirilmak.
yarım saat arayla iki toplantının olması.
On birinci nesil bıdı bıdısı.
yanınızdan geçen insanların- hemcinsleriniz de dahil- size bakmaları, baştan aşağı süzmeleri.
kesin düğmem açık kaldı, fermuarımı açık unuttum diye insana telaş yaptırırlar.
Uykunu alamadığını hissettiğin halde geri de uyuyamamak.
trafikte durmadan sağından solundan senin yolunu kapmaya çalışan hıyargillerden şoförler. Akabinde gaza gelip senin de yol vermeme tribine girip hırsla savaşman.
Hayırlı olsun bir mutlu bir sabah daha mundar oldu.
ulaşım araçlarında insanların leş gibi ter kokması...
Burnu aktığı için uyanmak ve defalarca peşpeşe hapşırmak.
Tartisma seslerine uyanmak
nefretle kalkiyorum...
karnimin acligini bile unutuyorum.
Heryerim agriyarak uyanmaktir.

Bide gun boyu devam ediyo amuhagodum.
üst kattan gelen matkap sesi.
Elektrik olmamasi.
Telefonun şarjinin azaldığını görmek ve elektriğin olmaması.
muhatap olduğumuz ve yavşayıp yavşamadığımızı bizim dahi anlamadığımız güzel kadınlar.
Erken uyanmak..