bugün

sabah namazı, yüze nur kalbe sürur.
Kalkabildigim zaman, en çok lezzet aldığım, en mutlu olduğum namazdır. Rabbimle aramda kimse yok , sanki dünyada tek kalmış gibi hissederim. Kalbime huzur dolar.
görsel
görsel
çocuk aklı işte:

görsel
Şahitli bir namazdır. Çok özel şahitleri vardır.
az önce huşu içerisinde kıldık namazımı elhamdulillah. şu sıkıntılı günlerde bile huşu içerisinde namazı kılmanız takdirinde gönlünüze bir ferahlık geliyor anlatamam.
Huzur islam'dadır!
muhafazakar bir aileye sahip olduğum için her gün uykumdan olup kılmak zorunda olduğum namaz.
uzun süredir -27 sene- ihmal ettim. yaşarsam bi 27 sene sonra pişmanlığk başlar.
imsak vakti ve sonrası müminin namaz kılıp tevbe istiğfar etmesi gereken zamanlardır.

Bu saatlerde uyumayıp Allah’ı anmak islam büyüklerinin yaptığı ve tavsiye ettiği işlerdir.

Saygılar sunuyorum azizim…
Hadi gençler üşenmeyin kalkın abdest alıp namaz kılak.
sabah namazı nasıl kılınır?
sabah namazının sünneti 1. rekat

niyet edilir: "niyet ettim allah rızası için bu günkü sabah namazının iki rekat sünnetini kılmaya"

tekbir getirilir: iki elin avucu açık olarak baş parmakların kulak yumuşağına değeceği şekilde eller kaldırılır ve "allah'u ekber" denir.

sübhaneke okunur.

euzü besmele çekilir: "euzubillahimineşşeytanirracim – bismillahir rahmanir rahim" fatiha okunur: zamm-ı sure (kuran ı kerimden en az üç ayet ) okunur.

"allah'u ekber" denir ve rükü'a eğilinir: "subhane rabbiyel azim" üç kere denir.

rükü'dan doğrulur: "semi allahulimen hamide – rabbena lekel hamd" denir.

"allah'u ekber" denir ve secdeye gidilir: secdede üç kere "subhane rabbiyel ala" denir. "allah'u ekber" denir ve doğrularak oturulur, sonra tekrar. "allah'u ekber" denir ve secdeye gidilir: secdede üç kere "subhane rabbiyel ala" denir.

"allah'u ekber" denir ve ikinci rekat için ayağa kalkılır.

sabah namazının sünneti 2. rekat kılınışı

besmele çekilir: "bismillahir rahmanir rahim" – fatiha okunur: zamm-ı sure (kuran ı kerimden en az üç ayet ) okunur.

"allah'u ekber" denir ve rükü'a eğilinir: "subhane rabbiyel azim" üç kere denir.

"allah'u ekber" denir ve secdeye gidilir: secdede üç kere "subhane rabbiyel ala" denir. "allah'u ekber" denir ve doğrularak oturulur, sonra tekrar. "allah'u ekber" denir ve secdeye gidilir: secdede üç kere "subhane rabbiyel ala" denir.

"allah'u ekber" denir ve oturulur.
– ettehıyyatü okunur.
– salli ve barik duaları okunur.
– rabbena atina ve rabbenağfirli duaları okunur.

selam verilir. önce sağa sonra ise sola selam vermek sureti ile selam verilir. selam şöyle verilir. "es selamu aleykum ve rahmetullah" denir.

sabah namazının farzı 1. rekat

önce ayağa kalkılarak kamet getirilir.

niyet edilir: "niyet ettim allah rızası için bu günkü sabah namazının iki rekat farzını kılmaya"

tekbir getirilir: iki elin avucu açık olarak baş parmakların kulak yumuşağına değeceği şekilde eller kaldırılır ve "allah'u ekber" denir.

sübhaneke okunur.

euzü besmele çekilir: "euzubillahimineşşeytanirracim – bismillahir rahmanir rahim" – fatiha okunur: zamm-ı sure (kuran ı kerimden en az üç ayet ) okunur.

"allah'u ekber" denir ve ikinci rekat için ayağa kalkılır.

sabah namazının farzı 2. rekat

besmele çekilir: "bismillahir rahmanir rahim" fatiha okunur: zamm-ı sure (kuran ı kerimden en az üç ayet ) okunur.

"allah'u ekber" denir ve oturulur.
– ettehıyyatü okunur.
– salli ve barik duaları okunur.
– rabbena atina ve rabbenağfirli duaları okunur.

selam verilir. önce sağa sonra ise sola selam vermek sureti ile selam verilir. selam şöyle verilir. "es selamu aleykum ve rahmetullah" denir.
şahitli namazdır ve kılınması gerekir. sevabı da rabbimiz katında fazlasıyla verilecektir. kılan kardeşlerimizin namazlarını allah kabul etsin.
muhtemelen aşırı huzur veren bir eylemdir.
5 vakit namazın ilki.
Eğer insanlar sabah namazının faziletini bilselerdi ona sürünerekte olsa giderlerdi.

+hz. Muhammed sav.
5 vakit namazın en önemlisi.

insanlar sabah namazının faziletini bilselerdi ona sürünerekte olsa giderlerdi...
- hz. Muhammed sav
Müslümanken en ferahlık veren namazdı, çünkü kılmak baya emek isterdi, fakat dinleri sorguladım ve "hiçbir tanrının bana sabah erkenden uyanıp tap yoksa seni yakarım hee" diyemeyeceğinin farkına vardım.

yine erken kalmayı seviyorum, artık güneşin doğuşunu seyrediyorum, en az namaz kadar huzur veriyor, çünkü psikolojik.
En sevdiğim vakit namazı, Allah kabul etsin.
Namazlar içerisindeki en güzelidir. Bu saatte namaz için kalkmak tam bir adanmışlık. Evet.
En çok geciktirdiğim.namaz.
namazı sikimde değilde ezanı kafa siken olaydır.
Allah kabul etsin. namaz dinin direği ama hep aksatıp kılmıyoruz.
siyasete mi girecen başkan. işi biliyorsun ama cuma ya git o daha popüler. namaza teşvikse amacın böyle olmaz. kitabın ortasından başlamışsın.
To-do list :

Namaz kılmamın şovunu sözlükte yapmak : yapıldı

Namaz kılacağımı facebook ta ilan etmek : yapıldı

Namaz kılarkenki resimlerimi instagram a atmak : yapılacak

Namaz kılarkenki videomu youtube atmak :yapılacak