bugün

arapların etini kemiğini almakta pek bir hevesli olan akılsız artık insan bile demediğim tiplerin sabahın köründe , uykunun en tatlı ve huzurlu yerinde kalkmak için ısrarla ve inatla dinlemek istedikleri hiçbir müzikal kalite ve hoş seda barındırmaması bir yana kulak ve beyin sağlığı açısından fazlasıyla handikaplı ve berbat bir durum olan ezanın uyku kalitesini yerle bir etmesidir. yani artık bıktım , onlar gibi bütün gün 5 seansı bekleyen insan değilim ki , işim var gücüm var. sonra iş hayatındaki verimim düşüyor , bu kadar bencilce bir şey olabilir mi. iğreniyorum.
insanın vücudunun dengesini bozabilen durumdur. Bu nedenle ezan kaldırılmalıdır.
Şimdi "beğenmiyosan başka ülkeye"ci şakirtler gelir.
sabah ezanı gece değil vede hanafi mezhebinde birazda geciktirilerek gündüzün ilk vakitlerinde okunur, adı üstünde sabah gece değil.
bu sebeple uyku zamanı, vaktinde yatmış biri için mesele olmaz. namaz zaten kulun zamanını düzenleyen bir olgudur.

tabi gecesi gündüzü aklı izanı imanı karışıkların afallaması normaldir.

(bkz: sabah namazı vakti)
Bunca yıllık uykucuyum en erken yedi buçukta kalkarım ama bir defa bile sabah ezanı yüzünden uyanmadım. Namaz falan kılmıyorum ama kılan insanlar ezanı ibadetlerinin bir parçası olarak görüyorlarsa buna saygı duymak gerekmez mi? Hadi saygıyı geçtim bunu kültürümüzün bir parçası olarak göremez miyiz? Bir de eğer ezan sesinden hoşlanmıyorsan 'ezan sesinden hoşlanmıyorum' diyebilmelisin, buna kimse bir şey diyemez. Ama iş verimi bla bla komik oluyor.

Büdüt: beğenmiyorsan başka ülkeye git diyen geri zekalılar, gerçekten geri zekalısınız.
Maksadı (bilinçsizce) yargılamak olan yazar söylemi.Ezanın okunma amacı insalanlara namaz vaktinin geldiğini hatırlatmak ve namaza çagırmaktır.
valla yarram bizde ortam böyle begenmiyorsan git başka ulkeye.
sabah ezanindan rahatsız olan insanların toplumun kalitesini düşürdüğü gerçeği vardır birde.
Uykucu tembel miskinler. Sonra neden ilerleyemiyoruz. Aç oku bilim adamları kaç saat uyuyor. Kalk kitap neyin oku.
--spoiler--
o ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli...
--spoiler--

(bkz: istiklal marşı)
(bkz: beğenmeyen siktirsin gitsin)
kalitesiz insanların başına gelendir. çanlar ne güzel çalar ezan ne güzel okunur .
ssabah ezanı okunurken osura osura uyuyan şakirt söylemi.
ülkemizdeki ateistlerin kalitesizliğinin nedenini anlamamı sağlamış tespittir,
ben de diyorum bu şerefsizler neden böyle kalitesiz oluyorlar,
neden dek dertleri inanmadıkları din ve dindarlar,
demek bundanmış,

http://www.youtube.com/watch?v=7GGgYvvtTIM