bugün

normal uyanma saatinin çok yakınında olduğu için genelde telafisiz olan uykudur.
ateist kendini bilmezlerin, din düşmanlarının, ergenokoncuların uykusu.
bu entry ağır hakaret veya argo içerdiği için silindi sonra da tarafımdan geri canlandırıldı. başa bela entry'im oldu. haykırmak istiyorum. ironi yaptım hakaret yooook.
(bkz: gaflet uykusu)
kılınmasada o namaz, o sessizlikte o güzel sesin huşu içinde dinlenip aklıma hemen ölümün geldiği anlardır.
belki de uykunun en tatli yerinde uyaniyor insan ama bana yine de muhtesem bir huzur veriyor.
seher vakti,öten kuşlar ve huzur veren hava..varsın kaçan uyku olsun denilesi ambiyans.
(bkz: cift camlardan ses gelmiyor)*
uyandıktan sonra "ya bu adam nasıl her sabah üşenmeden gelip okuyo bunu" diye düşünüp müezzinin çalıkanlığına saygı duymak, sonradan aklına nasrettin hoca fıkraları gelmesi, ardından müezzinin devlet memuru olduğunu hatırlamak, ardından islamiyette imamlık, müezzinlik gibi bir meslek grubunun olmadığını hatırlamak ve sonunda yine yalan oldu uykum demek ardından bi çay koyiyim bari demek
şimdi insan kökten dinci yazarlarımıza sormak istiyor ben her mahalleye hoparlor koyup günde 5 vakit new age çalsam * acaba sayın kökten dinci kardeşlerim ne yapardı?
namaza başlamak için bir vesile ...
insan olana dert olmayan uykudur. dinin islam olmayabilir,inanmayabilirsin ama saygı duyacaksın. fatih sultan mehmet istanbul'u aldığında orada yaşayanları dinleri konusunda özgür bıraktı ve tapınakları yıkmadı.bu herkesin duyamayacağı kadar büyük bir saygıdır. şimdi ki kıçı boklular kalkmış ezan rahatsız ediyor,mikrofonsuz okusun falan diyor. komik olmayın gülmeyelim.