bugün

Ister satanist olun ister budist veya ateist. Güzel okuyorlar çok güzel okuyorlar.
tüm vakit ezanları bir tarafa sabah ezanı bir tarafadır.
vakti sabah namazı, rabbim kabul etsin.
Ezanlar saati aziz Allah.
bu sesten rahatsız olmak inan bana çok zor. böyle de zevksizlerle yaşıyoruz. bu arada vakit 6 gibi çıkıyor kılmadan yatmayın.
An itibariyle konya' da okunuyordur. Sanırım uyku vakti.
(bkz: huzur).
bazen huzur, bazen korku verir bana. anlıyorum ki ezanın derinliğine ulaşmak bazen korkudan, acıdan bazen de huzurdan, tattan geçmekte.
Allah bizi namaza davet ediyori...
Rabbim kabul etsin insallah..
An itibariyle konya' da okunan ezandır.
An itibari ile ankara da bitendir.
400 - 500 metre kadar ötede olan camiden normalde fazla duyulmayan ama bu gece scream vocalmiş gibi duyulan ezan sesi. sanırım imam efendi maaşı yeni almış keyfi yerinde.
beni korkutmaktan bıkmayan ezan. evin çevresinde 10 tane kadar cami var sanırım, ikişer saniye arayla başlıyorlar bir de.
camın kenarındayım mal mal sigara içiyorum her seferinde, hep zıplıyorum yerimden. sonra hami mandıralı' nın,
ezan için " bu ne her gün aynı şarkı" diyen yabancı bi' futbolcuyu dövdüğü gerçeğini hatırlıyorum, tebessüm alıp gidiyo sonra.
En güzeldir, istanbulda bir başka..
An itibariyle okunmaktadır istanbulda ben abdeste kaçar muhteremler.
Akşam ezanında eve giriyoduk şimdi sabah ezanında uyuyoruz. Hadi iyi sabahlar.
Es'selatu hayrun minen nevm.
su an okunan ezandır. sanırım.
Türkiye'de saba makamıyla okunan ezandır.

Minarelerimizi sen ezansız bırakma Allah'ım...
Küçüksu'ya yaşıyorsanız hem Beykoz hem de Üsküdar tarafından yükseklerden gelen sesi çok rahat şekilde duyabilirsiniz. Küçüksu vadisi diye boşuna demiyorlar galiba, hakkını veriyor *
Huzurun kendisidir, hiç dinmesin.
dinle çok sıkı bir ilişkim olmadı, olamadı.

ama inanılmaz bir huzur verir, sabah ezanı. yaşıyorum hissinin en belirgin olduğu, en bir içinin ferahladığı, en deli kabusundan seni adeta kurtarıcıymışçasına uyandıran şeydir. güzeldir.
Başlamıştır.

ist/avp.
Buraya daha gelmeyendir izmr..
silivri semalarında okunmaktadır an itibari ile.
Burayada gelendir izmir..