bugün

3dakikayı geçen bir konuşmada en az 10 kere yanlış anlar ve anlaşılırım 8kere kavga ederim.
sus kız orospu yeter diyip yüzüne kapatırım.
Garipserim yadırgarım.

yaşam biçimime ters.
o da oldu kardeşim. onun da en kralı oldu. o da boşa çıktı kardeşim. onun da en kralı çıktı.
Sevgililiğin ilk zamanlarında yapılan hadise.
Bu şehvettendir.

Ent.
Boş insan aktivitesi.

Telefonu asla susmayan biri olarak zil sesi beni strese sokup kriz geçirtiyor, uzun süre telefonla konuşanları anlayamıyorum.

Gerçi ben telefon şartı aranmaksızın çok konuşan insanları anlamıyorum, ne bitmez derdiniz var amk. nefret ediyorum sizden.
Hiç sevmem

30 dakikayı geçince bu da çok konuşuyor aq diye söylenirim.
Şöyle sabaha kadar sohbet etmediğim, iki sene vardır.

Bir akrabam var, tam anlamıyla telefonda esir alıyor ve 45 dakika standardı var. Ona yakalanmazsam her bir telefon konuşmam aşağı yukarı 75 saniye kadar sürer.
Ayy çok seviyorum arayın konuşalım valla.
hiç akıl karı değildir.
Bugün, ayrı ayrı iki arkadaşla tam 4 saat telefonla konuşmuşum. Zamanın nasıl geçtiğinin Farkında bile değilim. Sürekli tekrarlayan baş ağrılarımın nedeni bu olabilir mi, şimdi onu düşünüyorum..
kol yorulunca kafa bandına koşulan yada kulaklıkla sohbet etmeye devam edilecek durumdur.
telefon ısınır, kulağınız ısınır, kulağınız ağrır, kolunuz ağrır, başınız ağrır vs vs ölüme kadar gider. biri 14 saat telefonla konuşmuş ölmüş mesela.

not: üstelik arkadaşı da suratıma kapattı diyip küsmüş.
telefon faturasını görünce şaşırmamayı gerektirir. ne de olsa o işe kalkışan gönüllü kalkışır.
herkes ilk telefona sahıp olduğu zamanları hatırlar.kontor olsada dilediği gibi konuşulmazdı.ben hatırlıyorum çağrı atıyordum canım sıkılınca.kabul et sende atardın.cevapsız çağrı görduğunde arandığın aklına gelmezdı.muhakkak çağrıydı o.

şuan içinde bulunduğum duruma bakıyorumda şaşıp kalıyorum.numara taşıdım faturalıya geçtım.numara taşımanın hedıye dakıkaları geldı velhasıl standart ayda 650 dakıka düşmekte bana.çağrı atmak yerını dakıkalarca konuşmaya bıraktı.650 dakıkam var yınede rahat rahat konuşamadığımı düşünüyorum.telefonum da kulaklık kısmı olmayacak kadar eski.konuştukça kulağımda terleme rahatsız etmekte bi sağa bi sola telefonu değiştiriyorum.

bıraz önce eskı bir arkadşım mesaj atmış arasana diye.15ınden sonra arıcam dedım yolladım.gelen mesaj benımde 20sınde başlıyo yenı dklarım.

ilk başta 650 dakıkanın az olduğunu düşündüm üzüldüm sözlük.şuan ise telefonda gecen dakıklarıma,saatlerıme üzüldüm.ne kadar bağımlısı olmuşum.

şunu da itiraf etmelıyım ki aradıkça aranıyor insan.bi 650 dakıka ben arıyorum bi okadar benı arıyorlar boşa geçen saatler...
şayet iletişim halinde olan kişi genç ise, aile büyüklerinin homurdanmasına neden olur. uyarı manasında konuşulan odaya girmeler, keskin bakışlar ve dikilip durmalar '' finali yap'' demektir.
kulağın terlemesidir.
sevdicekle ara iyiyse bıkmadan usanmadan gerçekleştirilen durumdur..ki aşk sarhoşusundur, tatlı bir baş ağrısı yapar..

ama yok sevdicekle ara kötüyse 2 dakikasına tahammül edilmez durumdur..dayanamazsın,sinir olursun, baş ağrısı yapar..

sonuç olarak;her türlü baş ağrısı yapar *
yüklü telefon faturası ödemeye sebeptir.
asla 5 dk yüzyüze konuşmanın yerini alamayacak olan teknolojik alışkanlık.
akabinde kulağın kıpkırmızı olma durumudur.
yüzyüze 10 dakika görüşmenin yerini tutmayan gereksiz eylem. sadece gsm operatörlerini zengin ediyoruz o kadar.
alternatifi için

(bkz: saatlerce mesajlasmak)
sevdiğin insanlaysa eğer, sonrasında bir baş dönmesi ve seratonin salgısı yaratan eylem.
sevdicekle konuşulsa bile bir zamandan sonra -ki bu takribi 15 dk.dır- fena halde bayan durum. avuç içleri terler, boyun bir tarafa doğru yatık vaziyette durmaktan ağrır. hem beden hem ruh sağlığı açısından hiç faydalı olmayan bir şeydir nitekim.

ayrıca;
(bkz: #4392904)