bugün

evlenmek istemiyorum çok gencim daha.
Astrolojiden sonra en boş beleş iş.

Kanat takmışsın, uçuyorsun; adam diyor ki yorumu sen evleneceksin.

Ne alaka amünyum.
Rüyada bıçak görmek ne anlama gelir bilmiyorum ama şeytan sizinle uğraşmış olabilir sayın yazar * geleneksel rüya tabirinde bazı kabuslar için bu ifade kullanılır.

Edit: merak edip baktım, rüyada bıçak satın almak kişi bekarsa evleneceğine işaret ediyormuş * genellikle bıçak ayrılık olarak tabir edilirmiş.
rüyamda tam anlamıyla şizofrene bağlamıştım. yabancı uyruklu bir bıçak satıcısından askeri bıçak seti alıyordum. ucuza. ne için kullanmaya çalıştığım ise bıçakları kınanma sebebi sormayın. sivil polisler peşimde filandı.
dabbedeki gibi her yerde beliren yaşlı sevimsiz ve simsiyah giyinen karıyı görmek ne anlama geliyor? cinlendim demek mi?
rüya tabirleri https://islamiruyalar.org/ 2016 yılında kurulduğundan bu yana birden fazla islam alimlerinin kaynaklarından faydalanarak kullanıcılarına ücretsiz olarak rüya tabirleri bilgi hizmeti vermektedir.
bu ne yaman çelişkidir.. **
görsel
Kişiye özeldir. Hayra yorumlamak esastır. Tabir kitapları zamanında başka kişilerin rüyalarının tabirinden oluşur genellikle. Yani başkasıyla ilgilidir aslında. Bu yüzden olumsuz yorumları dikkate alıp kendimizi üzmemeliyiz. Kendin gör kendin yorumla veya hep pozitif düşünen birine tabir ettir.
ruyada ölen dedemi gördüm sekeratta eski kı arkadaşımın adını sayıklıyordu bunun yorumu nedir plssssssssssss?

(bkz: siktim formatı eyledim viran)
Piyasadaki siteler hep uyduruk yorumlar barındırıyor. Hatta bazıları bir tabiri kırk tane rüyaya yazıyor. Bu işi hakkını vererek yapan tek site ruyatabirleri.com dur.
Hepsi "sağlık ve mutluluğa kavuşacağına, uzun zamandır çekilen sıkıntıların sona ereceğine" yorulur
https://www.google.com/am...anneyi-gormek-h87839.html
Gördüğümüz rüyaların çeşitli anlamları.

Tam olarak net cevap alamasam da sitelerdeki tabirlerden yine baktığım doğrudur.
Dün gece de rüyamda, saç diplerimin beyazladıgını gördüm. Siteden baktığım tabire göre ömür boyu mutsuzluk ve başarısızlıkmış. Üzüldüm.
Kullandığı fotoyla beni yarmıştır

görsel
Çoğu uydurmadır.
Hepsinde istisnasız;

"sorunlara ve sıkıntılara sebep olacağına"

Bu cümleye rastlanır. Kiclarindan uyduruyolar kesin.
Bu sitelerde garibime giden şey; rüyayı önce olumlu şeylere yorması, sonra aniden karamsar havaya bürünüp kafa karıştırması.
sürekli yanıltan tabirlerdir. bir rüyayla ilgili olumsuz bir tabir varsa, internette biraz gezinerek mutlaka olumlu bir tabirini de bulabilirsiniz. aynı durumun tam tersi de geçerli. bu rüya tabirleri siteleri de, aynı film izleme siteleri gibi oldu. neyse, netice itibariyle rüyada görülen de bir işe yaramıyor, tabiri de.
Felaket tellallığı. Her ilginç rüyamda şuna bi bakayım diyorum, yazan şeyler öyle dehşet verici ki freud amcaya kurban olayım yani.
rüyanızda ne bok görürsenin görün sadece "yakın zamanda gelecek paraya, zenginliğe ve kazanca delalettir" yazan tabirlerdir.

işi garantiye almışlar herhalde sikkolar.
ciddi ciddi rüyaların bi anlamı falan varsa bi el atan olursa sevirim.

dün gece rüyamda standart sacma sapan olaylar fln var yine. hatta rüya içinde rüya yani. adam akıllı tek hatırladığım sey rüyamda ''senin gibi bilinçaltının mk ben'' diyordum.

kendi düşünceme göre, rüya bilinçaltından gelir. ve rüyama göre de, bilinçaltım kendisine sövüyor. azcık daha ilerletirsem muhabbeti, malum rüya içinde rüya, bilinçaltım kendi bilinçaltına sövüyor. her iki durumda sıkıntı gibi. cıkamadım işin içinden.
Genel geçer olduğu için anlamsız ve boştur. Rüyaların bir anlamı var ancak tamamen kişisel bir şey.

Şimdi size buradan çıkıp bir rüyamı anlatır ve rüyanın içindeki motifleri rüya tabirlerindeki anlamlarla kendi anlazlerimi karşılaştırarak anlatır ve aradaki farkı gösterirdim ama bunu yapmayacağım. Hem üşendim hem de hakkımda bu kadar şey öğenmenize gerek yok.
bir şeyler barındırdığını düşünüyorum. yalnız bu muğlaklık rüyayı şarlatanlar için oldukça kullanışlı bir konuma getiriyor. hele şu satılan rüya tabirleri kitaplarına girmiyorum bile.

cidden, rüyada görülen bir nesnenin veya canlının, bütün insanlar için aynı şeyi mi ifade ettiğini düşünüyorlar.

hayır, bahsettiğim evrensel veya kalıtsal olduğuna yönelik iddiaların ileri sürüldüğü jung'un arketipleri değil.

misal, zoolog bir büyüğü olan, küçüklükten beri hayvan sevgisiyle yetişmiş bir çocuğun rüyasında gördüğü yılan ile ağlama duvarındaki meşhur hasidik Yahudisi bir çocuğun, hz.adem'in kandırılmasından sorumlu tuttuğu yılan tasavvuru ve rüyasındaki karşılığı aynı mıdır?

nesneler veya olaylar 1 veya 0 kodlu şekilde, keskin bir şekilde işlenmiyor ki insan zihninde. bu nedenle, rüyalar için, belirsiz imgelere mutlak anlamlar yüklemek biraz absürt.
rüyamda morgan freeman ı gördüm hastanedeydi ve aşırı şekilde zayıflamıştı bir hastalığa yakalanıp. Acaba neden böyle bir rüya gördüm ey cemaati sözlük.
Sevgili sözlük dün de rüya görmenin değme amerikan filmlerine taş çıkartacağını yazmıştım. çok rüya gören biri değilim. Ama dün ve bugün iki farklı rüya gördüm. Dünkünü hatırlamıyorum ama bugünkü gördüğüm rüya sonucu merak edip rüya tabirlerine baktım. yorumlardan bir tanesi öleceğim yönündeydi. er veya geç öleceğimi biliyorum. ölümle ilgili başlıklarda da korkmadan beklediğimi yazmıştım. ama insan yine de gördüğü rüya sonucunda böyle bir şeyin çıkmasına hüzünleniyor. bu dünyadan ayrılmak, yazamamak kötü olacak. yazmadığımda kimsenin haberi olmayacak. Sizler burada yazmaya devam edeceksiniz. ben ise toprakta olacağım. yakınlarım belki birkaç gün göz yaşı dökecek sonra onlar da alışacak. toprağa karışıp gideceğim. sözlük devam ederse benden sonra gelen bir kişi bu satırları okuyacak belki de. birazdan sol tarafta gözükecek ve kaybolup gidecek. kimsenin dikkatini çekmeyecek. daha önceden yaşadığım birkaç olayı yazmıştım. okuldan ve işten atılmak bir boşluğa itti. intihar etmek başlığında yazmıştım. Ama hadi diyordum her defasında hadi. ölürsem bundan onların haberi olmayacak. olsa bile belki de bir cümleyle konuşup geçecekler. maddelerden birkaçı iyi yönde ama ölüm daha bir baskın çıkıyor. eğer ölür de burada yazdığımı görmezseniz, bu satırları okuduğunuzda görürsünüz. hepiniz haklarınızı helal ediniz. elveda.