bugün

Tanidigim bir rojda var kürt şarkici. Lele bukke lena'yi söyler. Sonra herkesin bildiği rojda demirer var. Sonra efendime söylim rojda diye bir akrabam var hemşire. Birde stvde tek türkiye dizisinde ki hayın rojda var. Bunların hepsi kürt degil mesela... Ama rojda güzel isimdir. Kelime anlamı gün doğdu demektir. Rojdalar iyidir ya...
başlıca özellikleri kıllı ve kürt oluşlarıdır. ikisini bir arada yazmak mantıksız aslında kılsız kürt olmaz çünkü..

babalarının öşex sevdalısı olması ihtimal dahilidir..
tanıdığım tek rojda vardı o da aktrist oldu. severim kendisini.
Molotof severler.
rojda demirer beklentileri arttırmıştır, ancak istisnalar kaideyi bozmaz.
Esmer ve kürt olmaları.
iffetli ve asil olmalarıdır..
gözleri güzel olur.
görsel
kalın kaşlı olmaları ve yüzlerinde genellikle bir ben olur.
tam evlenmelik kiz olurlar. keske rojda isimli sevgilim olsa. hemen nikahi basarim.
Kürdiye olmaları.
Normal bi insan. Bana ilgi duyuyordu. iyi hoştuda 5 tane abisi olunca pek sıcak bakmamıştım.
Yazılanları teker teker okudum ve o kadar iğrençsiniz ki. insanların bana uzaylıymışım gibi bakıp, her yeni girdiğim ortamda “Nerelisin?” diye sormaları ve ileride yaşayacağım muhtemel sorunlardan dolayı ismimi değiştirmeyi düşünüyordum. Burada yazılanları okuyunca, inadına değiştiresim gelmedi. Benim ismim Rojda. Ne kıllıyım ne de karayım. Kısa boylu ve koca popolu da değilim. Kalın kaşlı değil, seyrek kaşlıyım. Bıyıklarım da yok. Her Kürt kalın kaşlı ve kıllı değil bunu bi sokun önce o beyninize. Tıpkı her Türk kadının kısa ve basenli olmadığı gibi. Cahil de değiller Rojda’lar. Şiveli konuşmak ayıp değil , hepsi de şiveli konuşmuyor. Ya da dağa çıkmıyorlar. ingilizce Öğretmenliği için hazırlanıyorum. Ablam doktor, kuzenlerim doktor, avukat, bilgisayar mühendisi, polis...O ön yargılarınızı alın bi yerinize sokun. Biz ülkemiz için hayırlı insanlar olmaya çalışıyoruz. Her Kürt dağa çıkmıyor. Bütün ırklarda var hırsızı ,yolsuzu , sapığı. Bunu ırka bağlamak dünyanın en aptalca şeyi. insanlar doğarken ırklarını seçemiyorlar.
Genellikle kürt kökenli vatandaşlar çok kullanıyor bu isimleri. Bizde de mesela Setenay ve şamil çok kullanılır. Bölgesel isimler.
kürt olmaları tabii ....
Kalaşnikoflarina sarılıp uyumalari.
Benim kuzenimin kızının adı.

Çok da tatlı, dünya güzeli bir kız. Bir ara cezaevinde yatmışlığı var da keleş kullanmadı ama ya.
Kıvırcıklarsa bana yazsınlar.