bugün

türkiye'ye gelmiş en iyi golcüdür. fenerbahçe daha iyisini alana kadar en iyisi budur. evet.
fenerbahçede bile yedek soyunan kazma forvet.
Beyler biz umut bulut'la gol ararken, heriflerin rvp gibi yedeği var.
Oturup aglayalim amk yonetimine sövelim.
beşiktaş maçında ikinci yarı inşallah 60. dk gibi oyuna girip maçı bize getirecek süper hollandalı. hele de gerideyiz ki fenerbahçe ceza sahasına iyice yükleneceği için tam van persie'lik bir oyun olacak. at fava bekle.
bazı beyinsiz futbol taraftarları adama balon diyedursun,adam kaç maçtır girdikten sonra topa ilk dokunuşunda gol yapıyo..jardelle birlikte ülkeye gelen en kaliteli son vuruş ustası..
sol ayağına kurban olduğumun hollandalısı . affetmez siker nokta.
boş kale kaçıran balon. yeni emenike.
fenerbahçe'ye çok büyük gelen oyuncu.
zamamımız beleşçilerinin en büyüklerindendir. attığı gol ile bunu göstermiştir.
Bugunden sonra takimin tartisilmaz as santraforu.
Neden yedek olduğu anlaşılmayan. Birileri anasını sevmiyor sanırım.
Ulan adamı yucelticez diye attığı golü öve öve bitirememissiniz. Kabullenin işte, attığı golde gram bireysel yeteneği yoktu.

Gol volkan şen'e yazılsa yeridir.
Adamdır adamın dibidir.
Burak yılmaz gibi bir futbolcuya sahip olan kulübün taraftarları tarafından eleştirilen futbolcumuz.
Yok balonmus, yeteneksizmis, şansa gol atiyormus bla bla...
Ya hu takımınızda attığı 10 golden 9'u şans olan bi futbolcunuz var hala ne konusuyorsunuz? ben olsam dilimi tutar izlerdim sadece.
Çok abartılmaması gereken zamanının iyi golcüsü. Sadece iyi golcüdür. Asla süper star olmadığı gibi bir takımı çok önemli yerlere taşıyamamıştır. Son yapığı hareketleri görünce de karakter olarakta tripcan oluduğu belli olmuştur. Ancak ligimizin iyi topçu olduğu kadar, fener için elindeki en iyi hücum silahıdır.
feerin yeni nöbetçi golcüsü. nöbet bekletmek için fazla lüks ama...
kendisini üzerindeki sarı lacivert gecelik sebebiyle hiç sevmem ama şu burak armutu öğreniversin şu adamdan topu kontrol etmeyi, ya da ne zaman kontrol edip ne zaman kontrol etmeden vuracağını 30 yasına geldi hala altıpasın içinde top kontrol ediyo gıvıl gıvıl amk.
kendini ne zannettiği hakkında merak edilesi tavırlar içine girmiş hollandalı arkadaş.

'ben koskoca robin van persie'yim' diye cevap verebilir bu tarz bir soruya ama hepsi o kadar. çok iyi yıldız bir golcüsün. o kadar.

peki 'ben bu kulübün sahibinin oğluyum ulan' tavırları falan ne amk? en büyük benim, ben kimseyi siklemem şeklindeki havalanman kime?

ne yıldızlar geldi geçti ben bu herifin beşiktaş maçında oyuna girmeden önce yaptığı gibi bir küstahlığa hiç şahit olmadım ya da hatırlamıyorum. hocasıyla arasında ne geçerse geçsin o kulübü bağlar ama bu işi değişik bir noktaya taşıdı resmen. tff yetkilisi geliyor, hoca geliyor, menajer geliyor tık yok adam siklemiyor.

ama işte o moda ben de girsem ve önüme gelene siktiri çektiğim halde engellenemiyorsam hakem 'hop hemşerim ne ayaksın sen' diyip sarıyı basamıyorsa suratıma ben de bu yaptığımı sürdürüp hatta bokunu da çıkartabilirim. ha azizin meydanı boş bulmuşken kof kabadayılık yapması ha bu dengesizin kendini kralın oğlu zanneden tripleri. fark yok...
Mutsuzluğunu her hareketi ile belli eden, iyi bir oyuncudur. Mutsuzluğu, hocasından mıdır, ligimizin kalitesinden midir, fenevbahce yönetiminden midir orası şu an belli değil. hayırlısı.
Besiktas macinda oynasaydim maci alirdim demesi cok onemli. Adamin karakterinde kazanmak var. Daha once de basligina yazmistim, fener kadrosunda liderlik yapabilecek tek isim kendisi. Liderligin ne kadar onemli oldugunu gecen seneki besiktasin haline bakip anlayabiliriz.

Fakat adam simdi gereksiz bir kendini ispat durumunun icine sokuldu. Bu yasindan sonra bi de. Simdi, rvp'de bi kompleks var. O kesin. Dunya kupasindan bu yana var bu kompleks. Kupaya cok iyi hazirlandi, iyi de goturdu ama gerek sakatlik sorunu gerek saha ici fiziksel yeterliligi van gaali bi turlu tatmin etmedi. Aslinda bu kompleksin esas sorumlusu van gaaldir bana gore.

Van persi birkac seviye alt bi lige geldim, zaten pl seviyesinden geldim tozunu attiririm diye dusunuyor belki ama fizik olarak gercekten cok kotu. Ozel kondisyonerle calismasina ragmen hala hazir degil gibi gorunuyor.

Pereira'ya kiziyor ama herif onu oynatsa 3 mac ceker taraftar kahrini. 3 mactan sonra baslar isliklamaya. Ki, ilk haftalarda fener taraftari da cok demistir lan bu adam bitmis kazigi yedik diye.

Kaldi ki ilk11 de oynadi. Hangi macti hatirlatirsaniz yazarim, fernandaoyla ikisi basladilar, hoca fernandaoyu aldu, rvpyi oyunda tuttu. O macta fizik kalitesinin yeterli olmadigi cok net goruldu. Cakili defans arasinda calim atti sut atamadi bi turlu, vucudunu hazirlayamadi. Neden? Cunku eskisi gibi degil.

Van persie icin asil sikinti bence ilk 11 cikacagi maclar. Son dakkalarda girip bitik savunmaya ceza kesmeye benzemez. Futbol oynayanlar da bilirler. ikili mucadeleye girmek depara kalkmak kadar yorar insani. O azman defanslar karsisinda bogulma ihtimali var. Fizik durumum iyi diyo ama goruyoz ne kadar yeterli oldugunu.

Olurda oynarsa bikac hafta, bir varlik da gosteremezse iste asil travma o zaman baslar. Fener van persie'yi futbol olarak aramasa bile takim olarak cok arar oyle bir durumda. Cunku dedikleri dogru, bjk macini istegiyle, hirsiyla, liderligiyle alabilirdi. Daha buyuk maclara da tasiyabilir feneri. Drogbanin sneijderin bizde yaptigi gibi.

Taraftar bence hocaya da buna da sahip cikmali. Adamda bu yastan sonra kendini ispatlama geregi olusmasi normal degil. O guveni taraftardan bulursa kafasi da rahat olur. Huzursuzluk cikarmaz. Boyle devam ederse faydadan cok zarari olur.
Bu gece de eğer gol atıp bir de üç puanı getirirse artık fernandao formayı rüyasında görür.
okumayı öğrenemeden gitmese bari.
Molde ve celtic maçlarındaki performansına bakılırsa hangi akla hizmet kendisinde hocasına karşı kameralar önünde artislik yapma hakkı bulduğunu anlayamadığım futbolcu.
görünen o ki robin var persie'nin etkili olabilmesi için ceza sahasında topla buluşturulması lazım. bu adama ceza sahası içinde topu verirsen gol yapar. son vuruşları çok iyi çünkü.

düşen fizik gücü ile rakip savunmayı çok yıpratan, topu tutan, kafa topuna çıkan bir rvp göremeyeceğimiz kesinleşti. rvp ancak dediğim gibi faydalı olabilir. yoksa sow gibi 15-16 gol ortalamasında kalacaktır.

fakat şu anda fenerbahçe'nin oynadığı sistem futbol rvp'yi beslemek yerine ondan bir şeyler bekliyor. bu durumda rvp karşı takım defasında kaybolur gider.
fiziksel kapasitesini bulduğu an ortalığın tozunu attıracaktır. zaman gerekir...