bugün

kokusuna kadar özlediğim memleketimdir.

zamansız yağmurunu, yağmurun altında denize girmeyi, sultan murat yaylasını, ziraatte içilen bir bardak çayı, her bindiğimde gülmekten yarıldığım dolmuşunu, dalından salatalık koparıp yemeyi, koleti peynirini, çay taşırken amele yanığı olmayı bile özledim sözlük.
son zamanlarda o kadar soğuktur ki ice tea tarlalarını ziyaret edebilirsiniz.
bazen oluyor nerden geldim bu amınakodumun şehrine diyorum, bazen de iyi ki gelmişim diyorum. değişik bir şehirdir rize. genelde sosyal hayatın çok düşük olduğu ve havanın kapalı olduğu, pahalı bir şehirdir.
şehir merkezi beş para etmeyen şehir. 1 ay gelip de köyden hiç inmediğimi bilirim. şehir merkezi genellikle hanzolar, krolar ve hipster tipli atarlı gençlerle doludur.
Karadeniz Bölgesinde bulunan şehir.
yüz karasıdır.
memleketimdir. oğluna, başbakanına sonuna kadar sahip çıkmıştır!
türkiye cumhuriyeti'ne 2 adet rezil başbakan vermiş olan il. biri mesut yılmaz, diğeri malum zat.
30 mart seçim gününde seçmenler arasında çıkan gerginliği ayırmak için araya giren jandarmanın, seçmenlerden biri tarafından vurulduğu il, memleketim.
siyaseti yani türkiyenin kaderini belirleyen ildir. tarihten beri böyledir.
çok sevdiğim bi ildir, siyasi görüşlerimiz genelde zıt olsa da rzelilerle çok iyi anlaşırız çok kafa insanlardır.
bu sabah itibariyle kalınlığı 20 cm civarına ulaşan kar yağmış olan ilimizdir. belliydi kışın sıcak geçmesinden zaten.*
anne tarafından memleketim olan ildir. nefret ederim rize ve rizeli insandan. çoğu dindar değil yobazdır, kız-erkek ayrımı vardır.
kısacası insanıyla şehriyle iğrenç bi memlekettir.
yoldan geçen 5 kişiden 5'inin de akpli olduğu şehir.
sokaklarında büyük boy recep tayyip Erdoğan posterlerinin asılı olduğu şehir. ayrıca oldukça boğucu bir havası var. varsa rize özel mesaj kutumu bir aydınlatsın bir iki şey soracağım.
yeşilin anlam kazandığı illerden.

bugün Rize'nin köylerini görme şansım oldu. o çay bahçelerini, dar patikaları. ulan orta Anadolu'da iki ağaç görsen yeşil diye göbek atarız biz. böyle bir keyif, böyle bir güzellik yok amk.
türkiyedeki gereksiz illerin başındadır. çay olmasa adını kimse bilmeyecek.

(bkz: yobaz)

edit: yalan mı ben gittim her yerde o malum zatın adı. Baktıkça krizlere giriyorum. aynı zamanda hırsızsever bu şehrin insanları.
ne bir artvin olabilir ne de trabzon arada kalan şehir.
yaşlı bir amcayı dövmeye kalkan insanların yaşadığı şehir.

türkiye'nin yobazlık olarak başkenti
haritadan silinmesi gereken illerin başında gelir.
görsel

haberlerini aldım, bugün yağmur yağmış yine. her halinle güzelsin de ıslak, sisli ayrı bi güzelsin sanki.
Yobazlıkta Konya'yı sollamış şehir.
son bir saattir savaş olan herhangi bir ülkeden daha fazla silah sesi duyulmuş şehir.

10 dakikadır havai fişekler patlıyor.
bitki örtüsü sebebiyle çevreye salınan oksijenin insanlarında kafa yaptığı şehir. rte'nin %80,57 oy almasının başka açıklaması olamaz.
yiğidine sahip çıkan şehir.