bugün

Lozanda vilayeti sitte ile ermenilere verilecek 6 ile karşılik kürdistanin kurulması kararina karşi çıkmiş bu karari protesto eden eylemler yapmis ve hayir telgrafina imzasini atmis bir şahis üstelik ermenilerle savasirken ruslar esir düşmus
Turkiye hayrani bir kürt ün
Okumaya mecal bırakmayan ağır dilli eseri.
işine gelince ingilizin propaganda yayınlarını kaynak alıp önümüze koyan eleman işine gelmediğinde türk devletinin resmi sitesinde yazılanları kabul etmiyor.

rezil takiyeci şakirt. badelenerek bozulmuş psikolojilerinizle leş hayatlarınıza devam edin bu şekilde aferin.
said nursi istifa etmiş Müderrisin Cemiyeti'nden ve Teali islam Cemiyeti'ne dönüştüğünde imzası yok . ha orada yazıyorsa öyledir tamam kardeşim.

edit: istifa ettiği orda da yazıyor zaten, ayılaşma canım kardeşim başka türkiye yok.swh.
--spoiler--
said nursi, teali islam cemiyeti üyesi değildi. müderrisin cemiyeti üyesiydi. daha sonra bu cemiyet teali islam cemiyeti olunca cemiyetten ayrıldı. algıcı çapulcuları kaale almam hata.
--spoiler--

diyoruz. bu badezedelerin (bkz: badezede) hayatı baştan aşağı yalan dolan diye. bunlar bu şekilde yetiştirildiler. badelenerek yetiştikleri tarikat ocaklarında bunlar öğretildi ve sonsuz takiye, yalan, dolan sarfederler.

adama gov.tr uzantılı devletin resmi sitesini gösteriyoruz, öyle bi şey yok diyor keyfince.

niye? çünkü bu badezedeler hiçbir koşulda altta kalmaz, bir şekilde zeytinyağı gibi sıyrılıp üste geçebilecek argümanlar üretmeye çalışır.

görsel

https://ataturkansikloped...i/teali-i-islam-cemiyeti/
said nursi, teali islam cemiyeti üyesi değildi. Müderrisin Cemiyeti üyesiydi. daha sonra bu cemiyet teali islam cemiyeti olunca cemiyetten ayrıldı. algıcı çapulcuları kaale almam hata.
Deli saöması diyenler var. Ben okumadım. Yazanın hayatında karablık noktalar var...
10 saattir tealli islam cemiyeti konusuna tek kelam etmeyen takiyeci bir şakirt hala vır vır ötmeye devam ediyor.

bunlar böyledir. kale almayın.

tealli islam cemiyeti kurucularından vatan haini, soysuz mustafa sabri'nin istifa ediyorum şiirinden birkaç satır :

Yalnız Müslüman ve insan
Olarak kalmak üzere, Türklükten,
Şeref ve izzetimle istifa
Ediyorum Allah'ın huzurunda!

Ben de ayniyle ret edip Türk’ü.
Attım üstümden en elim yükü
Tövbe yarabbi, tövbe Türklüğüme
Beni Türk milletinden addetme.”
--spoiler--
o zaman reis devlet bahçeli'ye gereken uyarıyı yapmalı.
nedense atatürk'e düşman olan herkes vatan haini çıkıyor...
--spoiler--

bahçeli doğru demiş.hınıslı said (şeyh said) kürt devleti kurmak isteyen bir bölücü. arkasında da ingilizler var.

o adam bu adam değil yalnız!
o zaman reis devlet bahçeli'ye gereken uyarıyı yapmalı.

nedense Atatürk'e düşman olan herkes vatan haini çıkıyor...

https://youtube.com/short...FWnnw?si=skL87r5YPznvrrEu
Doguda Kendi milis kuvvetleriyle ermeniye, rusa karşı savaşmış adam. a pardon tamam atatürk ile omuz omuz aynı safta savaşmamış haindir. Haklısınız Tamam.
--spoiler--
fetö’nün fikir babası said-i nursi, risalelerinde atatürk’e ve silah arkadaşlarına deccal süfyan, mülhid, mürted, habis, firavun, zındık, mason, münafık diyerek saldırmıştır...
--spoiler--

Ne zaman demiş? Milli mücadele yillarinda mi?
Sanmıyorum sonradan tek parti yönetimi döneminde söylemiştir diye düşünüyorum. siyasi görüş olarak ataturkçü olmadığı doğrudur. O kullandığı kelimelerin cezasını hapiste uzun yıllar kalarak çekmiş diye biliyorum.
bunlarda takiye sonsuza dek sürer. adama, kurtuluş savaşını ortadan kaldırmayı hedefleyen teali islam cemiyeti üyesi diyoruz hala daha başka şeyler ötüyor. bunlar adam değildir.
FETÖ’nün fikir babası Said-i Nursi, risalelerinde Atatürk’e ve silah arkadaşlarına deccal süfyan, mülhid, mürted, habis, firavun, zındık, mason, münafık diyerek saldırmıştır...
Niye milis kuvvetleriyle düşmana karşı savaşmak hainlik olsun?
Kuva-yı milliye saflarinda olmayip milis kuvvetlerle düşmana karşı savaşan gaziantep, kahramanmaraş, şanlıurfa halkı da hain mi oluyor. Kuva-yı milliye saflarında savaşmadılar diye.
türk istiklal savaşını ortadan kaldırıp her şeyi ingilizin eline teslim etmek adına çalışan tealli islam cemiyeti üyesi olan adamı hala savunmaya devam etmek, aynı adamın izinden gitmenin sonucu.

bunlar, türk'ün doğal düşmanlarıdır.

bunları unutmayın.

atatürk'ün anasının mezarı başında dediği gibi " intikamcı olun arkadaşlar. düşmanlarımız çoktur. intikamcı olacağız. "

bu düşmanlar hiçbir zaman uyumayacak, bu şekilde çalışmaya devam edecekler.
Kuva-yı milliye değilmiş pardon.
Enver Paşa'nın isteği üzerine talebeleri ve gönüllülerden oluşan 4-5 bin kişilik milis teşkilatı kurdu. Milis Miralay rütbesiyle gönüllü alay komutanı olarak kurduğu teşkilatı ile birlikte Van, Muş ve Bitlis'te Rus birlikleri ve Ermeni çetelerine karşı savaştı.

https://tr.m.wikipedia.or...C4%B1%20sava%C5%9Ft%C4%B1
talebeleri savunmaya geçmiştir.

aynı talebelerin ülkeyi sefalete, rezilliğe sürükleyenlerin müridi olduğu bilinir.

maklube evlerinin doğal sonucu.

kuva-i milliye'yi ortadan kaldırmayı hedefleyen tealli islam cemiyeti üyesi adama da kuva-i milliyeci diyor bunlar. böyle şarlatandırlar.

devletin sitesi ( ctrl + f = said nursi ) :

https://ataturkansikloped...i/teali-i-islam-cemiyeti/
Fetonun fotoğraftaki adamı kullandığı doğrudur ama o adam piç falan değil. Kurtuluş savaşında kuva-yı milliye saflarinda savaşmıştır ayrıca.
teröristlerin başucu kitabı.
bu fotoğraftaki fettullahçı piçlerin gölgesine saklandığı bir piç...
görsel
darbe yapmaya kalkismak, kozmik oda sirlarini satmak, milletin hakkini yemek, sucsuz insanlari hapse tikmak, kisaca katiksiz orospu cocuguna donusmek gibi yan etkileri olan zimbirti.
önyargıyı kırmak, eleştirdiğim adamı kalıp alıntılarla değil, fikiriyle tanımak, belki de eleştirmek için okumaya başladığım külliyat.
Döl israfı fetöcülerin favori kitabıdır. Olsa olsa bir şizofren manifestosudur.
15temmuz öncesi tanıdığım birkaç fetöcüden biri beni risale okumaya davet etmişti tabi ki de gitmemiştim. 15 temmuzdan sonra hepsi çil yavrusu gibi başka ülkelere kaçtılar.
Şimdi sorum şu. O risale bu risale değilse, kaç çeşit risale var piyasada acaba?
Bir de bu fetöcüler nurcuların bir fraksiyonu değil miydi? Zira ben öyle olduklarını biliyorum. Bunlar nurcuların arasından türemiş insanlar.