bugün

Azeri Kızı Günelin azerice söledaıiği , insana kahkaha havası veren sarkısı.. sözleri de söyle olmaktadır ;

veyvalaleyleyvalaley

bura getiren beni
seni yeniden görmek hevesi hevesi
seni yitirem beni, sevgi gözleri yüreğin lalesi
kalbimin resmini çek, gör bir orda neler var
senden menden
yüreğim seni arzular aah

resmimi çeke çeke herdem ,
gözlerini çeke çeke menden
kalbim yanar
çeke çeke çeke çeke senden
çeke çeke çeke çeke senden

gören beğenir beni
seni bağlanır görüm nemesi
ah sevirem seni sense ömrümü deştin nefesi
sevginin öz yolu var
üstüme intizar
gel gel, gel geel
yüreğim seni arzular ahhh...
şairin ne demek istediğini bir türlü anlayamadığım, akıllara zarar klibini kötü bir gün geçirdiğimde kabus olarak gördüğüm şarkı.

- şarkı derken?
- dostum biliyorum kapı gıcırtısı!
sözlerinden "çekeçeke mekemeke eeehh"den başka bir şey anlamadığım şarkımsı şey.
valaley valaley leleley şeklindeki girişi ile insanı bulutların üzerine çıkaran şaheser.

(bkz: kimse de demiyor ki aga bu nedir)
bir faruk k.

honki ponki torino carana cino corino ciki cuka ponino şiki takto piki tatto.

eseri değildir. nitekim onun kadar da prim görmemiştir zaten.
halbuki resim çekilmez, çizilir. birileri keşke azeri kızına bunu söyleseydi, öyle meeelemek zorunda kalmazdı.
azeri kızı günel' in kaşlarını aldırmadan önce çektiği son klibin sahibi olan şarkı. günel' in kariyerinin zirvesidir. zaten zirvede de bırakmıştır.

o değil de, çok boktan bir şarkı. şarkı bile denemeyecek kadar berbat. eskicinin bile alamayacağı eskiden de eski bir illet.
gerçekten bir zamanlar -hatta şimdi bile- çok hoş olan günel şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=dmLN7Pm2DEo
bir klasik.
azerbaycanlı şarkıcı aygün kazımovanın "şəklimi çək" şarkısının azeri günel tarafından coverlanmış versiyonu. aygün kazımova şarkıyı 2001 yılında okumuş ve klip çekmiştir. sanki azeri günel şarkıyı türkiyenin daha çok sevmesi için hint tarzında bir şey yapmış ve tek kaşıyla britney olmuştur. zamanında ha şimdiki aleynanın alt sürümü gibiydi.
old tayfa turnusoludur.