bugün

(bkz: bu elbise biraz şuursuz)
normalde siyah mavi olabilir ama şopla tanınmaz hale gelmiş. Tebrikler. Bir dünya nın beynini silktiniz. Fırtinalar kopardınız. Yunanistanla savaşırsak nedeni sizsiniz.

(bkz: beni siz delirttiniz)
biz böyle değildik. noldu bize.
altın sarısı ve beyazdır.
görsel alın amk. Şopsa şop. Hani sarı ışıkta farklıydı. Kocası bence karısını delirtmeye çalışıyOr. Acmis photoshopu renkleriyle oynamıs. Hani varya 3 ana renk cubuklar. Bir de isik vermis oh.
sarı ve beyaz diyenler şaka mı yapıyo, hepiniz birleştiniz mi lütfen söyleyın artık kafayı yicem. bildiğin mavi amk sarı nerde beyaz nerde.
sabahtan beridir her baktığımda sarı - beyaz gördüğüm fakat ne hikmetse son on dakikadır mavi - siyah görmeye başladığım elbise fotoğrafıdır.
allah tepenizden baksın, hepimizin aklıyla oynadınız.
beyaz - hardal sarısı gördüğüm elbisedir. Bütün arkadaşlarım mavi siyah dediler ama ben hala inatla beyaz -hardal sarısı görüyorum. Hatta sende bi problem var iyi misin felan diye sordular. Ben gayet iyiyim her rengi de ayırt ederim yani. Babam da benimle aynı şekilde gördü. Kardeşim de mavi siyah dedi. Değişik bir olay.
an itibariyle bütün yurdu birbirine katmış fotoğraf. herkes bizim odaya girdi birbirlerine sövüyorlar.

birkaç saat önce altın sarısı-beyaz görüyordum. şimdi mavi koyu kahverengii görüyorum.
hay sikim rengini ya, sabahtan beri bir elbisedir gidiyor amk. delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.
Renkleri mi değişiyordur ne zıkkımdır çözemediğim, öyle ya da böyle gündeme oturan elbisedir. 1 hafta önce neleri konuşuyorduk şimdi neleri...
monitörü aşağı çektim mavi. yukarı kaldırdım monitör yuvasından çıkmış yere düştü kırıldı. hanım bana bağırdı. ben hanıma. boşanmaya karar verdik.
zaman zaman sarı-beyaz, zaman zaman siyah-lacivert gördüğüm foto. bana kalırsa ortamdaki ışığa bağlı bi olay.
bazıları neden köpürüyor onu anlamadım sanki bu foto olmasa bilimsel tartışmalar yapıcaz ilginç bişey işte.
Elbise baya fenomen oldu. Az önce ntv de gece bülteninde haber konusu olmuştur. Sunucu buket aydın mavi-siyah gördüğünü söyledi. Olayın asli da düğünde göreceği elbiseyi damatla geline göndermiş onlar farklı renk le yorumlamış. Sonra sosyal medya da arkadaşlarıyla paylaşmışlar elbise nin fotoğrafını. Ardında tüm dünyaya yayılmış.

Üstelik uzmanlar da bi anlam veremiyo.
Bana sorarsaniz Rengi beyaz altın sarısı görüyorum net olarak.
Hepimizin bildiği gibi renk meselesi dalga boyu meselesidir. inceyi aldıysanız söyleyeceklerim bu kadar...
bazı şahısların yaptıkları açıklamalara göre renk körü olanlar beyaz- altın sarısı görüyolarmış. als gibi farkındalık için yapıldığından bahsediliyo. trolleme midir bilemem tabi.
telefondan bakinca altin sarisi ve beyaz , pc den bakinca kahverengi mavi. millete yutturuyorlar yok beynimiz bize oyun oynuyor falan diye. ekranla ilgili birsey bu beyinle ilgili degil. aptal adamlar tartisiyor birde. sizin olmayan beyninizi sikeyim.
maviyle kahverengi tonu altın sarısı yani uzatmayın artık.

siyah görenin gözüne sokayim net.
(bkz: derdinizi sikeyim)

dandik bir elbiseye ait dandik bir fotoğraftır.

insanoğlunun gerçekten canı sıkılıyor olsa gerek, nerede boş iş varsa orada mantar gibi çoğalıyor.
Vallah arkadaşlar aranızdaki şamşeytanı arkadaşları anlıyorum, kesin ip var tamam.

Ötekiler de "ay ne aylak insanız boş boş işlerle uğraşıyorsunuz," diyor. Ama sözlükte yazıyor cern'de parçacık ararken login olmuş sanki gerizekalı,

Yahu ip yok, şop yok, birinin algıladıgını ötekimiz algılamıyoruz, yani, Türk insanının hakkını da yemeyin, 24 saatten amerikadan avrupadan dünyanın her yerinden milyonca insan konu hakkında ayrılığa düşmüş,

Açtım 4 yaşında el kadar çocuğa gösterdim, konu nedir kimdir bilmez, hiç tereddütsüz karşıdan bir bakıp "mavi ve siyah tabi ki" dedi, ben de evirdim çevirdim, ışıkları kıstım, telefondan, tabletten, bilgisayardan baktım,
Nasıl mavi görüyorsunuz arkadaş, hafif mavi bari görebilsem diye çok uğraştım, simli sarı ile kar beyaz görüyorum.

Ayrıca işin içine renk uzmanları da dahil olmuş olup, henüz açıklık getirilememiştir.

Senin gördüğünü ben görmüyorum. Bu da olağanüstü bir şey sayılmaz aslında.

Demek ki insanlar ikiye ayrılırmış.
aynı cihazda Hem mavi siyah, hem altın beyaz görenler var benim gibi. Hem de aradaki fark uçurum, mavi hali bildiğin mavi, beyaz hali de gelinlik gibi. Üstünde de altınlar takılı sanki. *

Velhasıl kelam beyaz diyen beyaz, mavi diyen mavi görüyor. Sonuçta herkes renkleri biliyor dimi? insanlara kör muamelesi yapmayın.
(bkz: http://www.uludagsozluk.com/e/26855081/)
arkadaslarimla kavga edip hastanelik olmamiza neden olan fotograftir. ha hastane demisken karar aldik hep beraber goz doktoruna gidicez mor diyen oldu yahu.
arkadaşımla baya bi tartıştık ve bu sorunu çözdük. öncelikle sorunun fotoğrafta olduğuna karar verdik. sonuç olarak fotoğrafı değiştirdik. artık ikimizde mavi-siyah olduğunu düşünüyoruz.

işte o fotoğraf: http://i.hizliresim.com/dnBQ4n.jpg
bir saat önce mavi görmeme rağmen şu an beyaz gördüğüm fotoğraftır. şok oldum lan. en azından biraz önce maviydi. kahverengi lila görenler de var.
sikimde olmayandır. bu arada beyazdır.