bugün

Tofaş şahinin revize edilip farklı bir markadan çıkması hali.
Amına koyulası ucube araçtır kapı eşikleri yüksek içi mezar gibi daracık onu alacağıma doğan alırım villa gibi daha iyi.
direksiyon tuğla, hayalet gaz pedalı, camlar desen sikko.
bagajinin şahin gibi anahtarla acilmasi.
symbol-4 2015 model 1.5 dci eco-2 motorlu modelinin yakıt tüketim istatistikleri:

--spoiler--
şehirler arası 800 km eco mod kapalı, şehir içi eco mod açık 412 km toplamda 1212 km'de depoyu bir önceki Yakıt istasyonundan, yakıtı görene kadar doldurarak 223 lira. yani;

100 km/18.3 tl
100 km/5.2 litre

kilometrede 18.3 kuruş (araç 10 bin kilometrede)

(Yakıt alınan istasyon: bp, yakıtın litre fiyatı: 3.52 lira)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

şehirler arası 700 km eco mod açık, şehir içi 424 km eco mod açık, toplamda 1124 km'de depoyu bir önceki Yakıt istasyonundan, yakıtı görene kadar doldurarak 190 lira. yani;

100 km/16.9 tl
100 km/5.13 litre

kilometrede 16.87 kuruş (araç 15 bin kilometrede)

(Yakıt alınan istasyon: aytemiz, yakıtın litre fiyatı: 3.29 lira)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

şehirler arası 700 km eco mod açık, şehir için 456 km eco mod açık, toplamda 1156 km'de depoyu bir önceki bir önceki Yakıt istasyonundan, yakıtı görene kadar doldurarak 185 lira. yani;

100 km/16 tl
100 km/5.24 litre

kilometrede 15.98 kuruş (araç 20 bin kilometrede)

(Yakıt alınan istasyon: aytemiz, yakıtın litre fiyatı: 3.05 lira)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

100 km/23 lira
100 km/5.65 litre

kilometrede 23 kuruş (araç 30 bin kilometrede)

(Yakıt alınan istasyon: aytemiz, yakıtın litre fiyatı: 4.07 lira)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100 km/25 lira
100 km/5.49 litre

kilometrede 25 kuruş (araç 40 bin kilometrede)

(Yakıt alınan istasyon: aytemiz, yakıtın litre fiyatı: 4.59 lira)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

100 km/30 tl
100 km/5.46 litre (araç 60 bin kilometre)

(yakıt alınan istasyon: BP, litre fiyatı: 5.49 tl)

eco mod kapalı, otoban yolu ağırlıklı

100 km/33 tl
100 km/5.50 litre (araç 110 bin kilometre)

(yakıt alınan istasyon: bp, yakıtın litre fiyatı: 5,99 tl)

--spoiler--

şehirler arası ortalama hız çok ve mesafeyi yuvarladım. şehirler arası yolda araç 3-4 kişi bazen 5 kişi, bagaj tam dolu. şehir içi dediklerim genelde 'otoban'dan 130 km ile gittiğim yolları içermektedir bazen 132 km. yersen. şehir içinde metro-otobüs devvvam. şehir içi istatistiklere 'oto park' parasını eklemeyen kerizdir birde.

bir merak eden olursa diyerek yazıldı. her 10 binde görüşmek dileğiyle.

not: mazota ne koydular be babacım. beni okuyup mu zamladınız mk. dujbasjdbnsajdnba

güncel not: eğer aracı otoban ağırlıklı ve kalabalık (içeride 2 kişi, arkada sis sistemi vs) kullanıyorsanız eco mod mantıksız.
Goruntusu itibariyle hicbir albenisi yok, igrenc bi arac. Memleketin her yerinde var buyuk ihtimal en cok satilan arabalardan biri. Buna ragmen bu kadar cok olmasinin elbette bi nedeni vardir. Yani hem dis gorunusu bu kadar basit olcak hem herkeste olacak. Illa bi olayi vardir. 20 bin civari ikinci elini almayi düşünüyorum. Amac sadece araba olsun manitayla gezelim seviselim falan. Arabaya bakmayi bile düşünmüyorum.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Broadwayin modern hali,Türkiye şartlarının en ideal aracı.
dacia dediğin marka renaultundur ve dacialar renaultun fazla parçalarından yapılmaya başlanmıştır diye biliyorum.
sanırım renault'un artık şu arabayı almayın fakirler demesinin sonucu olarak resmi internet sayfasında en ucuz modelinin 2017 fiyatını 69.100 lira olarak göstermiş. düz hesap 70 bin lira. tüm versiyonlar dizelde olsa symbol'a 70 bin lira vermek nedir?

symbol dediğimiz araba zaten sedanların en alt segmentinde yer alan bir otomobil iken o segmentteki hemen her araçtan kötü bir araç.

renault resmi sitesine göre bazı modellerin baz modellerinin fiyatları ise:
clio benzinli 53 bin, dizel 66 bin lira
captur benzinli 69 bin, dizel 78 bin lira
megane hb benzinli 65 bin, dizel 84 bin
megane sedan benzinli 66 bin lira.

symbol'ün rakibi görülen araçların baz modellerine bakmak gerekirse:
fiat linea benzinli 52 bin, dizel 63 bin lira. fiat linea'nın dizel en üst versiyonu ise 66 bin lira
fiat egea sedan bir üst segment bir araç olmasına rağmen benzinli 58 bin, dizeli 72 bin lira
citroen c ellysee benzinli 55 bin, dizeli 68 bin lira
peugeot 301 benzinli 61 bin, dizel 73 bin lira.

şimdi eskiden sırf ucuz sedan diye alanları anlıyordum. lakin şu fiyatlarla rakiplerine karşı elindeki tek fiyat avantajını da yitirmiş symbol'ü alan neden alır gelsin bana bir açıklasın. güvenlik mi, konfor mu, teknik donanım mı, performans mı, tasarım mı var rakiplerine kıyasen?

linea bile neredeyse symbol'den ziyade fluence'a denk görülen bir araç üstelik.

yine de hatalı bilgi vermişsem affola.
1.5 dci motoruna güvenerek fiyat veren otomobil markası, tabi bu fiyatlara bu araçları alanları trafikten men etmek gerek.
en ufak kazada kağıt gibi olur almayın amk renault menault.
130-140'dan sonra hafif bir rüzgarda refüjle sizi akraba edecekmiş hissi veren araba.
teneke. akrabanın arabasıydı bizimki serviste diye bi uzun yol yapalım dedik el arabasına binip yokuştan aşağı kendimi bıraksam daha güvende giderdim aq.
Bu arabanın fiyatı 75.000 lira.

Evet bu tenekenin fiyatı tam yetmiş beş bin lira...
Parası olup araba almamak, çünkü reno sembol bile 75 bin olmak.
Bildiğiniz 75 binlik teneke.
en baz gösterilen modeli 69 bin liradan başlıyordu en son. (#35711427)
sanırım müşterilerden de tepki gelmiş olacak ki ya daha boş bir paketini daha satışa koydular veyahut fiyat indirimine gittiler.

joy paket 55 bin liradan başlıyor. dizeli 65 bin.
touch paket ise 60 bin lira iken dizeli 74 bin lira.

55 bin liralık paket iş görür. symbol'e de dizel şu bu diye 55 binden bir kuruş fazlası verilmez.
aslında 55'te verilmez ama vergiler sağolsun.

megane sedan'ın joy 1.6 115 bg seçeneği 65 bin iken symbol'ün 1.0 touch 75 bg paketi 60 bin veren var mıdır acaba? her ikisi de benzinli.
şehir içinde civic, astra benzeri araçları çok fena tokatlayan araçtır. 90 beygirliği 2.viteste 95 görür. herkesin kullanış amacı farklıdır fakat benimkine en uygunu bu zira segmentinde accent bluedan sonra en seri arabadır. halk arasında az yakar çok kaçar diye bilinir. teneke diyen insanların çoğu opelcidir. bir de hantal sevdalısı fiatçılar var.
2008 model 1.5 dci düz vites bomboş donanım olanını tam 180.000 km kullanmış biri olarak iki kelam etmek istediğim otomobildir. 2011 yılında 40.0000 km iken 20bin TLye almıştım bu tazeciği. Arabayı bir statü sembolü, erkeklik ispatı, namus meselesi olarak görmüyorsanız mükemmel bir araçtır. Eşek gibi bindim bu araca. Ben araca değil araç bana hizmet etti yıllarca. Çok zorlardığımda 100km de 3 lt yakıt tüketmeyi bile başarmıştım, en fazlada 4.5 lt yaktırabiliyordum zaten. 180 bin km sadece yağ bakımı yaptırdım.Kmsinde triger ve balata bakımları o kadar. Bir kere dahi arıza vermedi, yolda bırakmadı. 220 binde sattım. Satarkende ekspertize soktuk motoru %95 çıktı. Binmeye devam etsem sanırım bu araç 400 binleri rahat görebilirdi. Tabi eskiden fiyat fayda oranı güzel araçtı. Şimdi her arabanın saçma fiyatlara satıldığı günümüzde symbolde saçma fiyatlara satılmaktadır.
an itibari ile 1.5 dci easy-r şanzımanlı touch paket donanımlı Renault symbol 128 bin liradan kendisine alıcı bekliyor. evet yanlış duymadınız tamı tamına 128 bin lira vererek bir teneke sahibi olabilirsiniz. basit bir hesapla 80 ay asgari ücret karşılığı çalışıp aldığınız tüm parayı olduğu gibi biriktirirseniz bu araçtan alabilirsiniz ha 80 ay sonra 150/160 olmazsa..

hb kardeşi Clio icon ise 153 bin liradan alıcı bekliyor. b segment araçların bu fiyatlara satılması yalnız ve sadece büyük Türkiye'ye yakışır.
85000 tl'ye de vardır...

https://www.sahibinden.co...t-hatasiz-664185620/detay
tekerlekli bulaşık süngeri. şuna şu paraları kimler veriyor gerekten çok aşırı merak ediyorum.
Uçan tabut.
Sahibi olduğum araç 1.5 dizel 90 bg süper ekonomik 800 km de 190 lira yakıyor. seviyorum bu arabayı az yakıyor seri, hafifliğinden mütevellit 130 üzeri hızlarda sıkıntı çıkarır. Tavsiye ederim.