bugün

(bkz: adamın amıdır amı). evet arkadaşlar gölgesinden korkan pezevenk çocukluğumuzu zehirlemiştir.hee sigara içmeyen biri olarak kendimi şanslı hissedebilirim ama bu göte sigara özendirmesi yüzünden uyuz olmuşumdur.
sürekli batıya gitmesine anlam veremediğim çizgi film karekteri.
gerçek adı lucky luck olan, türkiyede red kit adyla yayınlanan çizgi serüven karakteri. adının türkiye`de nasıl red kit olduğuna gelince...
yayınlanmaya başladığı yıllarda türkçeleştiren kişi yine o yıllarda yayınlanan red riders adındaki bir derginin red kısmını billy the kidin de kid ini kit olarak alıp bilmem kaç yıllık lucky luck u red kit olarak isimlendirmiştir.
dün akşam jenerik müziği kim milyoner olmak ister yarışmasında sesli soru kısmında çalındığında hüzünlendirmiştir.

(bkz: seksenlerde çocuk olmak)
görsel
(bkz: oğlum bak kit)*
çocukluk kahramanım.

küçükkken red kit i izler ağlardım hep. sebebine gelince iş bitince, akşam vakti gelince alır başını giderdi garibim tek başına. ne evi var ne aşı var ne eşi var. buna ağlamayacan da neye ağlayacan?
ken parker 'ın insanlar hayvanlar ve kahramanlar adlı macerasına ismi zikredilmeden konuk olmuş olan sempatik western kahramanı.

--spoiler--

şöyle ki, akşam vakti ken ve o aralar beraberinde olan pat o shane yürürlerken karşıdan atlı bir kovboy gelir (tipini kafanızda canlandırabilirsiniz). ken'e "afedersiniz bayım" diye seslenir ve "mezarlığın yerini tarif edebilir misiniz acaba?" diye sorar. ken de tarif eder. sonra kovboy o yöne doğru yoluna devam edip gider. pat adamın hüzünlü haline şaşmıştır. ken de "belki bir yakınını kaybetmiştir, kovboyların da kalbi vardır" şeklinde bir yorum yapar. sonra macera normal akışına devam eder.
--spoiler--
yalnız kovboy. benim kuşağımın kahramanı. hala imrendiğim bir karakter. evlenmeyen her erkek benim gözümde kahramandır. red kit te öyle.
http://sanat.milliyet.com....2012/1535411/default.htm
çocukluğum.
maceralarına sık sık gerçekten yaşamış kişiliklerin konuk olduğu sempatik çizgi kovboy.

birkaç örnek için;

(bkz: hacı ali)
(bkz: albay drake)
(bkz: abd imparatoru)
(bkz: jesse james)
(bkz: billy the kid)
Ortak noktalarımız olan hayali karakter. iyi sarar benim gibi. görsel
sigarayı bıraktıktan sonra götü başı ayrı oynayan kovboy.
Gölgesinden ile daha hızlı silah çekebilen sürekli kuzeye gidiyordu galiba evet evet kuzey olmalı; sürekli kuzeye giden rin tin tin adlı bir köpeğe düldül adlı bir ata tabi bizim çevirmenlerin değişiyle orası ayrı bir mesele sahip olan kovboydur. Yegane düşmanları daltonlar isimli kardeşlerdir. helebir joe vardır evlere şenliktir.
behzat ç seni kalbime gömdüm filminde de gündeme gelen bir isim.
izlenilmesi ve çocuklarınıza izlettirilmesi gereken bir çizgi film.
amerikanın tarihini yanlış öğretmekte üstüne olmayan eğlenceli çizgi film.
izlenmeli, okunmalı dumanıyla, atıyla, köpeğiyle.
gölgesinden hızlı silah çeken bir usta ve düldülün yol arkadaşı.
Belçikalı karikatürist Morris tarafından çizilen çizgi romandır.
Marksist ülkücü çizgi roman kahramanı. *
Batinin en hizli silah ceken kevboyudur. Ancak dogu daki rakiplerini bilmiyoruz.
(bkz: kızıl malzeme)

not: yoksa şirinlerden sonra bu da mı komünist düzene hitap ediyordu?biz de saf saf "oha ne hızlı çekti silahı" diyorduk.
kendisinden çok daltonların hatırlandığı, kan dökülmeyen ama silahlı çizgi film. "işte böyle olmalı"