bugün

(bkz: vedat çili pepırs) * *
californication deyince hemen akla gelen ve yaşlarına başlarına bakmaksızın enerjileriyle 2 3 nesil sonrasına taş çıkartan, funk, punk ve yer yer metali doğaçlayarak ortaya karışık birşeyler yapan eğlenceli bir amerikalı grup.
kaliforniyalı olduklarını her daim belli eden 7 grammy ödüllü efsane grup. özellikle slowları mükemmeldir.

(bkz: road trippin)
(bkz: snow hey oh)
(bkz: californication)
2008'de ara verdikleri müzikal faalietlerini 2 sene sonra bozucak olan grup.
yeni konser hazırlıkları için de olduklarını açıklamışlardır.
türkiye'ye, istanbul'a gelmeleri için neyim varsa(götüm haric)* vermeye hazır olduğum; hastası olduğum grup. kusursuzluk dendiği zaman bu grup akıllara gelir. flea'si, frusciante'si, keidis'i, chad'i hepsi alanlarının tanrı katına yükselmiştir.
ölmeden önce canlı performanslarını dinlemek istediğim müzik grubu.
john frusciantenin tekrar terkettiği grup. bu haberi öğrendikten sonra kendime şu şarkıyı armağan ettim; '' şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor, yastayım hiç kimse bilmiyor.'' artık flea ile johnu sahnede müzikal açıdan yiyişirken göremeyeceğiz. ağlamak istiyorum türkiye.
(bkz: vedat chili peppers)*
şarkılarını her dinlediğimde, anthony'nin sahnede zıplayışını her gördüğümde tekrar tekrar "dünya'nın en iyi grubu sizsiniz" diye bağırmak istediğim, amerikalı(ne yazık ki) rock grubu. yaşları 35 ile 45 arasında değişen bir grup çılgının, bir araya gelmesi ile oluşabilecek en iyi şeylerden.

"dünya'da umursanacak üç şey vardır; aşk, müzik ve sanatsal ifade" diyenler. seviyorum, oldukça.
otherside şarkısının üzerine şarkı yazılmamış, yazılamamış gurup.

(bkz: efsane)
kırmızı sıcak (acı) şili biberinin ilk tohumunun türkiyeden götürülmeside olasıdır.
yeşil pişek şile fasülyesi diye bir grup kurulsa insanların geçeceği dalgayıda hesaba katmıyorum.
ama müzik grubu olarak seviyoruz ayrı konu.
otherside'ını sayısız kez tekrar tekrar dinledigim duygusal takılınca daha çok kalbimi çalan hiperaktif grup.
her üyesi kendi alanında dünyanın en iyilerinden olmaya aday, ve de çok ciddi söylüyorum: Mutlu eden grup , snow, californication, the zephyr song dinleyip de suratını asan kimseyi görmedim, görmediniz, göremeyiz

ayrıca:
(bkz: funk)
(bkz: flea)
(bkz: efsane)
temmuzda 10. stüdyo albümleri için stüdyoya girecekleriş. albümün prodüktörlüğünü ise rick rubin yapacakmış. sevenlerine duyurulur.
müthiş doğaçlama soloları ve back vokalleriyle John Frusciante'nin "artık" üyesi olmadığı ve üzdüğü.. görevini tamamladığına inanılan ve çok sevilen amerikalı grup..
bi çok şarkısı hem ağlatıp hem de eğlendirme özelliğine sahiptir, ruh halinize bağlı..
(bkz: snow) (bkz: otherside) (bkz: californication)
size bir anımı aktarmak istiyorum.

tish-o.com.tr'den sipariş ettiğim r.h.c.p t-shirtünü giyip biraz gezeyim dedim.bizim evin karşısında ki kahveden gelen cevap şudur;

- ne o lan devrimci mi oldun?

(t.h.k.p.c) ve (r.h.c.p)
en son lakers maçında gördüğüm mükemmel müzisyelerin oluşturduğu grup yok lan final maçına gitmedim oturdum evimde izledim.
barımın karşısında sabahtan akşama kadar eğlence çığırtkanlığı yapan animasyon takımının, saat beşe doğru masalar sakinleşirken çaldıkları calıfornıcatıon ile artık on dört saatlik çalışma süremin sona erdiğini anladığım, sevindiğim, düşüncelere daldığım müzik grubu. iydir iyi.
dani california klibinde rock/metal müziğin tüm türlerini yansıtmış olan inceden de biz değişmedik diyen grup.
kendini özleten guruptur.
2010 dünya kupası'nda bir şili maçında bir seyirci tarafından biraz değiştirilerek pankarta yazılmış, sevimli tabir: red hot chile peppers *
(bkz: red hot chile peppers)
ferhot chili peppers. (bkz: disko kralı)
rock severlerin her parcasını dinlediginde gercekten kendini hayran bırakan seyir zevki yuksek amerikalı grup
(bkz: snow californication otherside road trippin)
hakkında buncacık entry görünce yeni albüm mü çıkardılar lan yoksa dedim...(biri bunu yazmalı idi)