bugün

https://www.youtube.com/watch?v=ihJQ5p7KsQc
An itibariyle trt haber'de gençlerin sorularını yanıtlıyor.
son 13 yılda insanları alevi, sünni, türk, kürt, sağcı, solcu, paralelci, ergenekoncu gibi sıfatlarla yaftalayıp, herkesi kutuplaştırdıktan sonra; engelleyemediği terör karşısında 'teröre karşı birleşmek, tek yürek olmak lazım' mesajı veren kişi. halk kırılmış bir cam gibi parça parça olup, istisnasız herkes bir diğeri için 'öteki' olmuşken zor. çok zor.
ülkesinde haftada bir canlı bomba patlayan dünya lideri.

merkel çok kıskanıyordur eminim.
terör ile halaylara durduğu vakit kendisi ve yandaşları yapılanları sorgulamazken, pkk ile arası bozulunca vatansever kesildiler.

türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı.
araplara özellikle suriyelilere karşı fetişi olduğunu düşündüğüm zat.
gelmiş geçmiş en iyi liderlerden biri. açık ve net.
Şuan da trt1 de cumhurbaşkanı gençlerle buluşuyor isimli programdadır kendisi.
Trt1 de duble yol ve havalimanlarından bahseden kişi.
bu adamın da işi zor vallahi. bak kızı da nişanladı, şimdi bunca işin gücün arasında yeni damada bi bakanlık kur. zor azizim, kayınbaba olmak da zor.
Icratı heykeller ve törenler olmayan, gönüller sultanı sayın cumhurbaşkanımız.
yanlış bir ülkeyi yöneten kişi. zira muhalif olmak karşıt düşünce insanına aşağılamak, hakaret etmek değildir. kendisinin elbette yanlış ve hataları var ancak sözde türkiye'deki muhalefet kendi sanki daha iyi yapacakmış gibi akıl sır ermez aşağılamalarda bulunuyor kendisine.
dün gençlerle buluşan reis.

görsel
yerine kimi getireceğine göre gelecek nesilin küfür mü edeceği yoksa dua mı edeceği belli olmayan adam.
türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanıdır.

erduvan için diktatör diyorlar. ne kadar yanlış bir düşünce

Birçok gazeteyi kapatmış, birçoğuna el koymuş olabilir.
birçok TV kanalını kapatmış, birçoğuna el koymuş olabilir.
birçok gazeteciyi eleştirileri sebebiyle demir parmaklıklar arkasına göndermiş olabilir.

hayatını terörle mücadeleye adamış komutanları, terör örgütü kurmak suçu ile içeri tıkmış olabilir.

Kendisini eleştirenlere davalar açıyor olabilir.
kendisine hakaret edenleri avlamak için siber birim kurmuş olabilir.

ülke genelinde skandallar, terör faaliyetleri gibi hükumet aleyhinde olaylar olduğu zaman internet hızını yavaşlatmış hatta bazı siteleri erişime kapatmış olabilir.

Kendisini hala hükumetin başı gibi görerek, muhalefet ile uğraşıp mitinglerde malum partiye oy istemiş olabilir.

kendisine oy vermeyen insanları dışlayıp, vatandaş gibi görmemiş olabilir.

şimdi tüm bunlar erduvan ı diktatör yapmaz taaaaaaammm mıııııı?

erduvan gelse dese "ben diktatörüm" inanmam. inanamam. inanmamalıyım Çünkü o diktatör değil.

Eğer diktatör derseniz hapise girersiniz.

hem birazda olumlu yanlarından Bakın,

dünyada dost diyeceğimiz hiçbir ülke yok. (azerbaycan hariç) zaten yalnızlık bazen en iyi şeydir öyle değil mi?

dünyanın tarım beşiği olan anadoluda tarım namına hiçbir politika yok. zaten tarım Eskide kaldı. o ne öyle çiftçi mi olacağız?

eğitim sistemi çin kerhanesine döndü ne olaylar dönüyor belli değil, skandalların ardı arkası kesilmiyor. zaten laik eğitim gavur icadı. medreseler bize yeter değil mi?

hem Bakın ne güzel kendi damadını bakan yaptı. zaten Aile bağları kuvvetli bir adam eşini dostunu koruması lazım öyle değil mi?

bak daha başkanlık gelmeden başkan gibi davranıyor. zaten çok seslilik fazla saçma. o ne öyle her kafandan ayrı ses öyle değil mi?

Ayrıca hümanist birisi olduğu için gerçekten suç işleyen insanlara, düşmanlara ve teröristlere kıyamıyor. sadece kınıyor. zaten hep hümanist başkan istiyorduk öyle değil mi?

ülke terörle boğuşurken Kızını nişanlandırdı. zaten iyi bir baba böyle yapmalı. Kızını merkele, obamaya karşı mahçup mu etseydi? öyle değil mi?

sonraaa efendime söyleyim yol yaptı. her yere yol yaptı. çok güzel yol yaptı. fakat iyi yol yaptı.

bu arada benzine zam geliyor diye anlayan komanist, kamalist, ataputçulara sesleniyorum Sanki güzel güzel arabalarınız varda ağlıyorsunuz.

not: edebi sanatımı dile getirdiğimi düşünüyorum.

esen kalın...

edit: eksileyen ak Partili arkadaşım niye eksiliyorsun? erduvan ı savunuyoruz işte daha ne?
bu sefer ciddi ciddi kalemini kırmışlar gibi.

bombalar sussun, masum insanlar ölmesin de ne halt yerseniz yiyin amk.
Uykuların kaçmıştır inşallah.
Bu yılanı* sen soktun yurdumuza. Sen aldın koynuna. Şimdi tuttular kuyruğunu. Ya sokar seni ya da çeker kendiyle.
ya bak geç değil yaptın hatalar evet,siktir et şimdi eş başkanlığı amerikayı filan. unutuyorum teröristleri ülkeye soktuğunu unutuyorum barış süreci derken teröristleri güçlendiren süreci başlattığını. niyetini bilemiyorum. ilk olarak PKK terör örgütü diyemiyen herkesi sil süpür Kaybet yok et.
artık Arap şiirlerine ağladığın kadar şu şehitlerede üzül. şu medyaya bir el at. lütfen. yoksa sonumuz kötü. 8 şehir haberini almak için haber kanalı mı açmak zorundayız. bari yalandan siyah bi kurdele neyin koysunlar be. son 2 ayda ülke ne oldu? medya ne yapıyor?

bak yaşlandında zaten. ölümlü dünya zaten.
Sıra sizde orhaaaan. Çember daralıyor orhaaaaan.
şu an sinirden emineyi falan tokatlıyordur herhalde.

fekat kafamda deli sorular. lan irecep, bugüne kadar türkiye'de başına gelen bütün olaylardan bir şekilde ya sıyrıldın ya da ileri öteledin. eğer sam amca'dan da kaçmayı başarırsan ben de ustam der elini öperim. uzun'un oyunları yanında ali cengizinkiler oyuncak kaldı derim.
dünya da ümmet bilincinin yerleşmesine ve bu bilincin lideri konumunda olan devrimci bir liderdir.
2016 yılında hala ümmetten bahseden yobaz ve hayalperest seçmenlere sahip adam.

Zavallı ya...
4 gün önceden terör istihbaratı veren almanyaya teşekkür edip, "teröre kucak açan belçikada da patlama olabilir" diyen Erdoğan'a suç atınca ne hissediyorusunuz sayın amınakoduklarım?
Bodrum'da bir okul müdür yardımcısı ve bir öğretmen kendisine hakaret iddiasıyla açığa aldınmış. herif tam dokunulmaz oldu ya la.

http://www.sozcu.com.tr/2...e&utm_campaign=gundem
benim için allah'tan sonra gelir. açık ve net.