bugün

bilip bilmediği tarafımızca muallakta olup, bu ülkenin başbakanı olarak her ortamda Türkçe konuşuyor olması takdire şayandır.
rezilliktir.
o da bir şey mi? ugandaca bile bilmiyormuş. bir arkadaştan duydum.
Kim demiş bilmez diye!
(bkz: van minüt)
ingilizlerin sorunu.
bilmesi gerekir fakat konusmamalıdır yani resmi toplantılarda.
mesela avrupa basınına ingilizce bir demeç verebilir.
obamanın türkçe bilmemesi ile kıyaslanabilecek kadar anlamsız entrylere sebep olan durum.
türkiye bu dünya için amerika kadar önemli mi, lan niye türkçe öğrensin adam denilesi durum.
"one minute" ingilizce değil mi? size de yaranılmıyor vallahi..*
bildiği anlamlı bir şey olmadığı kanaatindeyim. küfür üretiyor, maç izliyor, haftada on şehit veriyoruz şenol güneş'le telefonda konuşup gülümsüyor. orta okul veleti gibi tartışıyor. normal bir ilim bilgisi yok bir boyu var fakat devede de var o.
(bkz: van minüt)
bu nasıl başkan arkadaş,o kadar elin yahudisiyle konuşuyor neyce anlaşıyor bunlar lafının denmesine yol açacak durumdur.
(bkz: velev ki bilmiyor)
(bkz: so what)
recep tayyip erdoğan ın ingilizce (de) bilmemesi.
(bkz: recep tayyip erdoğan ın ingilizce bilmesi/#9914669)
ülke içinde büyük bir eksiklik değil. Kendisinin inanılmaz bir hitap yeteneği var düşmanı olan bile konuşmasından ses tonu ve vurgularından etkilenir. Bir düşünsenize avrupa parlementosuna ingilizce o güzel hitabıyla konuşuyor ve bu isanları tesir altında bırakır orda çevirmen nezlince konuşmak var bir de hitabet yeteneğini doğrudan ingilizce olarak yapsa etkisi büyük olur.
Büyük olmamakla birlikte bir eksiktir.
van minütsss demesine neden olan yetersizliğinin kanıtıdır. ingilizce şart demiyorum ama Türkiye gibi bir ülkeye liderlik yapacak bir kişinin en az 3 dil bilmesi lazım (bkz: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK)
Kendi adına bir eksikliktir. ingilizce yazılmış olan kitapları hiçbir zaman orijinalinden okuyamayacak, çevrilmesini beklemek zorunda kalacaktır.
"ee bu tayyip amerika'nın emirlerini nasıl anlıyor?" diye düşündüren durum.**
niyeyse tayyip erdoğanın en sevdiğim özelliğidir.

uluslararası toplantılarda, kongrelerde biz türk milletini yine türkçeyle temsil etmesi beni mutlu ediyor. sizi bilemem.
sekiz senelik başbakanık döneminde niteliklerini geliştiremediğinin kanıtlarından biridir..
önemli değildir. o türkiye'yi bu durumdan kurtarabiliyorsa kurtarsın da gerisi boş iştir.
ingilizcesiyle dalga geçilen erdogandan açiklama;
"-ben bu ingilizceyle Türkiye'nin yarisini sattim. siz ne diyorsunuz!"
önemli olan bilmemesi değildir, biliyormuş ayağına yatıp durmadan kepaze olmaasıdır.
Öyle olur mu one minute ve white sea diyor ya nasıl bilmez.
--spoiler--
- I will give AlmightyMountain Dictionary to the court if you continue to do çapulling.
--spoiler--