bugün

diziyi bitirmiş onun bunun çocukları. son sezonu çekmiyeceklermiş, yarım bıraktılar.
Bir diziden fazlası olarak bakıyorum dizideki olaylara. Kendi içinde popüler kültürü yaşayan ve bu popüler kültürü eleştiren bunu yaparkende aile ve çocukların etkileşim temasını iyi işleyen dizidir. Dizide belli bir süre sonra bir şey farketmeye başlayacaksınız iyi hiç kimse yok. Hayatta böyle mi bakmalıyız acaba dedirtebilir izlerken.

Dizi puanım: 8.8 / 10
izlenmesini tavsiye ettiğim dizi.
türkiye'de izleyen yok ama çakması yapılıyor. (bkz: kayıtdışı)
Türkiye de pek bilinmese de Amerika da ortalığı kasıp kavurun gayet iyi temponun hiç düşmediği aksiyon severlerin kaçırmaması gereken güzel dizi.
Dizi 5. Sezonuna geldiği halde bugüne kadar merak edip de izlememistim. Sonra fx kanalında fragmanını izleyince merak ettim.

Ilk sezonun yarısındayım. Bu diziye başlamak isteyenler varsa benim düşüncem dizinin gayet güzel olduğu yönünde.

Yerli ve yabancı bir çok mafia dizisi ve filmini iyi kötü bilen biri olarak beklentim sürekli silahlı çatışma izlemek değil diyen daha çok drama yönü öne çıkan bir dizi.

Biraz sleepers havası var ama konular benzediği için bunu yadırgamıyorum.

Suç temalı yapımları seven kitle bu diziyi de sever. Oyunculukla senaryo gayet yerinde.
1x9'dan;
--spoiler--
ajan, mickey'e mikrofon yerleştirir ve ses kontrol yapmasını ister.

mickey ise şöyle ses kontrol yapar;

görsel

--spoiler--

şu dizide jon voight çıkar, bilemiyorum bu kadar tutar mıydı dizi.
bi landon donovan değildir.herhalde değildir yani ne bileyim koskoca landon donovan amk.
1 bolum dayanabildigim dizidir.
her dizi aksiyonun dibine vuracak diye bir kural yok.
ama bu ray donovan kaplumbaga hizinda ilerliyor.
cok cok agir isleyen bir dizi.
ancak uyku probleminiz falan varsa bu diziyi izlemeye baslayarak kokunden cozebilirsiniz.
angelina jolie'nin babası jon voight'in oynadığı aşmış dizi.
dexter dan sonra iyi gelen sağlam kurgulu dizidir.
2. sezonu biraz yavan başlayan dizi.
ilk sezondaki o muhteşem karakter analizlerinden ve hikayeden sonra sanki ilk sezonda yapılan ufacık bir unutkanlığı düzeltmek için (balistik rapor) çekilmiş 2. sezonun ilk birkaç bölümü. Bunchy falan ilk 4 bölümde sadece 2 dakika gözüktü. Keza Terry de öyle. Hızı azaldı sanki. Umarım düzelmiştir ilerleyen bölümleri.
Yeni sezonu başlamış lan niye haber vermiyorsunuz diye size bağırabileceğim dizi.
Son zamanlarda izlediğim konusu çok güzel oturmuş ve oyunculukları gayet başarılı olan dizi.
Benim merak ettiğim tek şey dizideki ray ile abby nasıl tanışıp evlenmişler? yani çok zıt iki karakter. Bana burada kutup ağzı yapmayın kerpetenle vururum ağzınıza.
Harbi taş dizi.
Gazeteci hatunun öldürülmesi üzücü ama az kaşınmadı kancık.
dizinin açık ara en tutarsız ve gereksiz karakteri abby donovan.

--spoiler--
ray'in ne iş yaptığını biliyorsun, nasıl para kazandığını biliyorsun bundan rahatsız değilsin vay efendim ray babanla niye küssün, vay efendim bana küçüklük sırlarını anlatmıyorsun diye çemkiriyor. mevzuların kimi siktiriboktan kimi çok özel. ama kadının tavrı çok fazla ve akabindeki reaksiyonları da çok gereksiz. dolayısıyla abby donovan dizi de çok gereksiz yer kaplıyor.
--spoiler--
amerikan dizi piyasasında yükselen yeni trendi orospu eş olayının zirveye çıktığı dizi. abby donovan adlı orospu kaltağı cookie brown sikerek öldürür umarım. yaptığı her orospuluğu kendisine ait ahlaki kriterlerle temizlediğini sanan , kendinden emin orospu. Boston aksanından nefret ettirmiştir. höö layf is in dencaa , amını ağzını eşşekler siksin amına kodumun orospusu ya. skyler white artık orospuluk yarışında geride kalmıştır. amerikan toplumunda evli karıların amcık yardırma konusundaki kudurukluklarının bir yansımasıysa bu, `amerika bitmiş.
ilk bölümünü bir sene önce izlemiş olduğum ve biraz biriksin istediğim diziydi kendisi. dün itibariyle 4 bölüm daha izledim lakin devam etmekte bakalım. tam benlik bir dizi falan böyle tek düze devam ederse can sıkabilir gibi duruyor ama showtime'den ümitliyiz dostlar.
Acaba jason donovan ın akrabası mı? Hani şu şargıcı olan? Diziymiş, tüh.
2.sezonu güzel başlamış dizidir.
gta esintileri taşıyan über dizi.
2. Sezonu başlasa da izlesek denilen dizi.
intikam soğuk yenen bir yemektir tadında, buz bakışlı bir abinin oynadığı dizi.
internette dexter karşısında yerden yere vurulan dizi ama bunların hiç birini hak etmiyor.

izlemekten bıkmadığım ikinci dizi oldu. birincisi komedi türünde; the big bang theory.
on numara dizi. merakla takipteyiz.
2. sezonu heyecanla beklenen ... ayrıca her çarşamba 21.30'da "fx" (sanırsam digitürkde) kanalından izlenebilir .