bugün

fr. sıralamak, düzen vermek.
abd'nin özel harekatcıları ya da bizdeki jandarması.
(bkz: power rangers)
bildiğimiz amerikan jandarması. daha fantastik olanı için;

(bkz: power rangers) * *
(bkz: tom miks)
red alert * oyununda allied'ların bir birimi. *
türkçe karşılığı "kolcu" olan, benim tarafımdan kötü yola da saptırılabilen askeri birim.
generals'ta amerika'nın ilk seviye askeri.
bir amerikan askeri birliği. Bir bakıma jandarma.
western filmlerinde kovboy sanılan tipler. abd'de hala mevcutturlar. örnek olarak red kit bir kovboy değil bir ranger'dir, teks zagor vb'de ranger'dir.
altıma kaçırmama neden olmuş lunapark zamazingosudur. siz siz olun yanına bile yaklaşmayın.
son zamanlarda luna parklarda popüler olmuş fakat gondol'un yerini alamayacak * oyuncaktır, çok çok güvenlidir, bunun farkına boynunuza geçirilen emniyet kemeri, ayaklarınızın üzerine kapatılan emniyet kemeri ve etrafınızı kapatan kepenk benzeri kapaklarla farkına varabilirsiniz. yalnız binilmesini tavsiye etmem, binecekseniz mutlaka çok korkan bir arkadaşınızın yanında bininiz.
(bkz: ford ranger)
bir temizlik aracıdır. genellikle geniş halıları yıkamakta kullanılmaktadır. 5.5 litre şampuan ve su hacmi vardır. ilk kullanılmada sağlam tutulmazsa kullanmaya çalışan kişiyi savurabilir.

nereden biliyorum? bir arkadaşım 1.5 metre uçtu bu makine yüzünden.
kültürparkta luna park denen yerde bazılarının 3.5 tl verip 2 tur attıktan sonra eğlendiklerini sandığı oyuncak.
içkili iken binilince fena kafa yapan lunapark oyuncağıdır.
eğlenceli bir şeydir fakat rahatsızlığı olanlar denemesin hatta içkili iken hiç denemesinler.
koruyucu, gözetleyici ve idare edici anlamlarına da gelen ingilizce bir terimdir .
balkona çıkamayacak derecede yükseklik korkusu olan bi insan olarak bugün bi gazla bindiğim inene kadar kalp krizinden öleceğimi düşündüğüm indiğimde de bi kaç saat zangır zangır titrediğim lunapark saçması.
(bkz: bir ölüm nedeni olarak akıl fikir yetmezliği)
(bkz: gta san andras) oyununda polis jeep'inin adıdır.

bkz;

görsel
şişko bir arkadaşıma kanarak "anaaa bu biniyosa bende binerim bee noolcak" diye düşünüp bayrampaşadakıne bindiğim alet. Ilk dakıkalarda salincak gibi sallarken korkmazken tam havada durduğu zamanlar yüzüstü aşağıyı görmek oldukça ürkütücüdür. Deli gibi bağırmama rağmen ranger görevlisi aleti durdurmamıştır. Hayatim o anlar içerisinde gözlerimin önünden bir film şeridi gibi geçmıştır. Yani sakın başkasına kanmak gibi bir hataya düşmeyın. Hem de benım gıbı yükseklık korkunuz varsa asla asla tavsıye etmem.
Bu akşam bir hata edip bindiğimdir. Ters çevrilmiş şekilde 45 saniye kadar bekledik, bir ara adamın bizi unuttuğunu sandım.
kendi kendime kıyaslamalar yaptığım lunapark aleti. 50 bin tl verseler biner miyim falan diyorum içimden. ama yok ya. binmem.