bugün

Deniz seviyesinden yüksekliği belirtir. Ayrıca 1. şahıs kipi tarafından şarkı sözlerinde "rakı içtim şarap içtim" şeklinde de benzetme yapılarak çeşitli anlamlarda da kullanıldığı olmuştur.
rakı mülkiyetinin birinci tekil şahsa * ait olduğunu belirtir.
altimetreyle ölçülür.
türkçe okunuşuyla rocky isimli boksör şahsiyeti sahiplenen kadın çığlığı.
-Rakim, rakim; kim yaptı bunu sana
+kimse beni dövemez, sen onun gözünü görseydin...
(bkz: altınbaş rakı)
eskilerden sağlam bir rapper. kendisi müsülümandır, hatta, kanımca da en gaz şarkısı olan, r.a.k.i.m. adlı şarkısında allah ve bismillahirahmanirahim gibi kelimeler vardır. şarkının nakaratı rakim kelimesini oluşturan bir akrostiştir, a harfini oluşturan mısrada da 'allah who i praise to the fullest', yani 'sonuna kadar taptığım, allah'tır.' denmektedir. guess who s back ve when i ll be on the mic gibi güzel parçaları vardır, bu türü sevenlere tavsiye edilir.
şehire girişte tabelada yazılır, nufus, ölçüm vs. ile birlikte. deniz seviyesinden yüksekliği belirtir güya. benimse üstünü çizip, "rakım: sek olsun " yazasım var, görenler gözlerini blink blink kıprıştırsın diye.

ilgili başlık için: rakim
(bkz: rakım)
bugün gelmiş geçmiş en iyi mc'lerden biri sayılan rakim eric b. and rakim olarak 80'lerin ortasında müziğe; kurdukları ikilinin adından anlaşılacağı üzere eric b. ile başladı. müslüman olan ve şarkılarında besmele çekmekten dahi çekinmeyen rakim sonralardan 90ların başlarına doğru dr. dre'nin plak şirketiyle anlaştıktan sonra solo çalışmalarına ağırlık verdi. bugün çoğu kişinin bu müziğe sağlam bir dinleyici ya da sanatçı* başlama sebebi bu adamdır.

(bkz: when i be on the mic)*
(bkz: guess who s back)
Bir yerin deniz seviyesinden yükseklik derecesi. Kod. * Rakam yazan. Çizen. Tahrir eden, yazan.
Belâ, musibet. Zahmet. Dâhiye.
Yazılmış nesne. Yazı yazılacak levha. * Ashab-ı Kehf'in mağarasının bulunduğu dağ; veya bazılarınca mağaranın bulunduğu dere; veya Ashab-ı Kehf'in başka bir ismi. * Ashab-ı Kehf'in isim ve kıssalarının yazılı bulunduğu kitabe.
görsel
Tekirdağ
Rakım: buzlu olsun
bir yerin yönetim binasının (valilik/kaymakamlık) denizden yüksekliğini bildiren sayısal değerdir. şehrin tamamının yüksekliğini bildirmez.
buzlu olsun.
akla edirneyi getiren başlık. he birde ayvalık ı hatırlatır.
kimine göre yükseklik, kimine göre alkoldür.