bugün

Emperyalisitlere karşı olan bu kitle her zaman emperyalistlere hizmet etmiştir. 60'da da 70'de de 80'de de bu hep böyle olmuştur. Geçenlerde yazlığımızın tavan arasına çıktım ve orada yıllanmış gazetelerle karşılaştım. Milliyet gazetesinde itirafları yayınlanan eski devrimcilerimizden ve deli fişeklerimizden Sarp Kuray beni hayrete düşürdü.

Sarp Kuray açıklamalarında " Devrimcilik, ilericilik, Atatürkçülük, 27 Mayısçılık" şamataları arkasında kurulan sinsi tuzaklar, gençlerimizin başına örülen kirli çoraplar "insanca yaşamak, hakça bölüşmek " çığlıklarıyla birlikte akıl almaz hırsızlıklar, vurgunlar talanlar.. Ve Devletin bakanlık koltuğuna oturmuş şahısların gaflet ve ihanetleri hepsi var.

Sarp Kuray söze, biz 27 Mayısçıyız! diye başlıyor. Arkasını getirmekle gecikmiyor "Biz Atatürkçüyüz. Onun binbir sıkıntı içinde geçen gençlik yılları, işte o "27 Mayıscılık" isterisinden, Lenin, Stalin zihniyetine yapıştırılan yeni Atatürkçülük oyunundan doğuyor. Dün, DP karşısında seçim kazanamayan CHP kurmayları, nasıl bir takım gençlerimizi meydanlara sürüp bir darbe zemini hazırladılarsa, 1970'li yıllarda da bir başka takım siyasiler ve subaylar Marksist bir ayaklanma için Sarp Kuray ve arkadaşlarından istifade etmeye çalıştılar.

Sarp Kuray diyor ki,

Bir takım üst rütbeli subaylar 27 Mayıs benzeri ama daha radikal, daha sol bir askeri darbe ile Türkiye'deki siyasal iktidarı ele geçirmeyi amaçlıyordu.

Bizden, Türkiye'yi bir askeri darbeye hazırlamamız istendi.

Biz bu radikal akımın içinde gençlik olarak yerimizi aldık, Önümüze konan hedef 9 Mart'tı 9 Mart'ı yapamadılar; 12 Mart'ı yaptılar.

Peki sonra?

... Daha sol bir askeri darbe yapmak ve vatanı kurtarmak için Sarp Kuray'ın da içinde bulunduğu terör, cinayet, soygun.. olaylarının faillerini mahkeme huzurunda! Kanunlarımıza göre işlenen suçun cezası idam! Ama mahkeme başkanı, bir başka kılıf hazırlıyor. idam cezası vermemek için "Türkiye, Peragonya Cumhuriyeti değildir. Sarp Kuray ve arkadaşlarının gücü, devleti yıkmaya yetmezdi diyor.
Yaşasın huhuk.
Sarp Kuray, açıklamalalarına devam ediyor.
.. Deniz Gezmiş'i ben sakladım. Bunu herkes biliyor. Deniz Gezmiş, benim elbiselerimle yakalandı. Deniz Gezmiş'i saklandığı bir evden diğerine Orman Bakanı Turan Şahin'in makam arabası taşıyordu. Müthiş bir ihanet! CHP'li bakan Turan Şahin, içinde yer aldığı hükümeti yıkmak isteyen çetecilerle birlikte çalışmış. Bu tipik, CHP zihniyetidir. Yaşasın demokrasi.

Sonra, Sarp Kuray!ı cezaevinden kurtarmak ve yurt dışına kaçırmak için birtakım etkili ve yetkili kişilerin, tabi "Atatürk ilke ve ınkılaplarının ışığı altında" bitmez tükenmez çırpınmaları başlamış.

Sarp Kuray; Tuzağa düşürüldük! CiA'nın bir komplosuna kurban gittik. Paratoner olarak kullanıldık.
arkadaşlar sol farklı komünistlik farklı bir durum solcu kardeşlerle sıkıntımızın olduğunu düşünmüyorum.
(bkz: tatlı su müslümanları)