bugün

dj yinyang ile yayında olan radyodur.
t bag' ın çok özel bir yayın yaptığı radyo.
an itibari ile kopush ile yayında olan radyo. temayı da değiştirmiş gelin derim ben.
dj yinyangla harika dakikaların yaşandığı radyo. herkes var okuyan bir sen eksiksin valla..
dicey yinyang ile yayında olan radyodur.
dici yinyang ile kendinden geçen radyodur. nirvana yakındır ha gayret...
"an itibari ile" başlayıp "on air" ile devam eden hergün sol framede duran sözlükten bagımsız bir yer...

sol frame gelmesinin engellenmesi gerekli başlıklardan birisi... ha bunu yazınca yine sola gelecek ama olsun bir şekilde bu başlığın engellenmesi gerekir...

engellenmediği sürece yarın olacakların önüne geçilmez... herkes bir radyo açıyor ve sol da hepsi düşünsene bi moderasyon neler olur? sözlük değil de reklam kuşağına dönüşmez mi burası?

neyse yazarların nicklerini bile engelleyen yönetimin yazara ait bir radyonun her gün sola gelmesine ses çıkarmamaları enteresan... "yoksa" ile başlayan teoriler üretmek istemem ama bazı şeyleri bilmek can sıkıcı...

kişi ve/veya kurumları tanımam etmem... ama aşırı rahatsızlık vermektedir...
problemli insanlarin kancayi taktiklari radyo.

kardesim, sozluk yonetimiyle, yayin ekibiyle sorununuz varsa bana ulasin.

yok eger sozlukteki basligiyla ilgili sorununuz varsa, modlara mesaj atin. buraya yazdiginiz entry ile sonuc elde edeceginizi mi saniyorsunuz? yoksa entrynize gelecek arti ve eksi oylarla, egonuzu mu tatmin edeceksiniz? ha modlar kim bilmiyorsaniz, uludag sozluk logosuna tiklayip ogrenin. dedigim gibi, baslikla ilgili derdinizi onlara anlatin.
an itibari ile, yazılanların yalancısı olarak diyorum ki on air. buradaki on air ne anlama geliyor, cahilliğime verin.

Sözlükten bağımsız bir yer olduğu çok doğrudur. lakin; sözlükten bağımsız bir yer olduğu için başlığın engellenmesini isteyen zihniyetlerin de engellenmesini istiyoruz bizde. öyle ya, onların yazdığı onlarca şey de sözlükten bağımsız.

atıyorum şu an bunları yazarken, sol çerçevede en üstte duran başlık, eski sevgilinin geri dönmek istemesi. şimdi bu başlığın sözlük ile ne alakası var, acaip meraktayım. gelin bazıları gibi, sorunlarınızı açıkca söyleyin, daha makule geçer. tanımam etmem ama, başlık engellensin derseniz, tanımadığınızı-etmediğinizi anlarız bizde fakat, tanıdıklarınızın gazını geldiğini düşünürüz.

bu da böyle bir ayaküstü anımdır.
21 online dinleyici ile yardirdigim radyo. herkes davetli. alinmaya gucenmeye gerek yok. operin.
eski halini de yeni halini de gayet iyi bildiğim, ancak kendi yayın yaptığım zamanlar da dahil olmak üzere başlığına bir şeyler yazmaktan imtina ettiğim radyodur. bir başka deyişle bu başlık içerisindeki ilk entry işbu yazılmakta olan entry dir. öncelikle şunu belirtmeliyimdir ki bu radyo, şu anki haliyle kemikleşmiş bir dinleyiciye sahip durumdadır ve bu dinleyicilerin tamamı bu sözlüğün yazarlarıdır. bu yazarlar sebebini bilmediğim bir biçimde radyoda yayın olup olmadığını radyoyu kontrol ederek değil de sol frame de dj bilmemkim yayındadır diye entry gördüğünde farketmekte ve bunun üzerine radyoya dinleyici katılımında bulunmaktadırlar. aynı durum radyo uludağ için de gerek geçmiş gerekse bugün bakımından sözkonusudur. şimdi şunu kabul etmek gerekir ki şu anda bu radyo da uludağ sözlük kullanıcılarının bir toplanma alanıdır ve bu yüzden burda başlığının sol frame e taşınması kadar doğal bir şey yoktur. nasıl ki zirve düzenleyen kişiler, düzenledikleri zirvenin ismi görünsün diye zirve başlığına ya kendileri entry girmiş ya da "aga zirvemiz var suna bir entry gir de baslık sol da gorunsun" demişlerse aynı reklam durumu radyo için de pekala sözkonusudur. demem o ki radyo başlığının sol frame e getirilmesi engellenirse başta zirveler olmak üzere her türlü organizasyonun tanıtımına dair başlıkların sol frame e getirilmesi engellenmelidir. bu bir alışkanlık meselesidir ve * uludağ sözlükte sözlük kullanıcıları zirvebox diye bir şey olsa da zirveleri sol frame'den takip etmekte sözlük kullanıcılarının toplandığı radyoların durumundan da anca sol frame den haberdar olmaktadır. işin tuhaf yanı, "x diceyinin online olduğu radyo" cümlesinden ibaret bir entry radyoyu tanımlar nitelikte olduğundan formata da uygun bir ifade olmaktadır. yani bu durumda entry leri yargılamak aslında mümkün gözükmemektedir. aslında şikayetin radyonun isminin sol frame de görünmesi olmasına yönelik olduğu da ortadadır. bu durumda da başta yazar nickleri olmak üzere milyon tane farklı başlık sol frame de görünebilmekteyken radyo x'in konumuz özelinde radyo limon'un görünmesini istememek objektif bir yaklaşım gibi durmamaktadır. ha bu reklam niteliğine bürünebilir ama reklam kavramından ne anladığımıza bağlı bir durum sözkonusu burda. yasak olan ticari reklamdır zira ticari reklamda bulunmak ancak sözlük sahibinin inisiyatifinde olan bir durumdur. ama kelime anlamıyla reklamdan sözediyorsak örneğin bir yazar olarak benim başlığımdaki birçok yazı da beni övecek sözler. başlığımda geleceğin en başarılı avukatlarından biri olacak yazak demekte; gelgelelim avukatlık yasasına göre mesleki reklamının yapılması zaten yasak. ne yani burda bu cümleyle reklam yasağı mı delinmiş oluyor acaba?
sözün özü; soğukkanlı ve objektif yaklaşılsın istediğim oluşumdur.
kim nederse desin, hangi amacla saldirirsa saldirsin yayinlarina guzelce devam eden ve edecek olan radyodur.

flatcast'te uludag sozluk yazarlarinca kurulmus bir suru radyo var. hangisinde hergun yayin yapiliyor? hangisinde tum muzik tarzlarina yer veriliyor? hangisinde millet rahatca girip, istedikleri konuda sohbetilerini rahatca yapabiliyor? bu radyoda kac kere buyuk tartisma cikmis ve bir suru kisi banlanmis? kac dicey dinleyicilerle yasadigi ozel sorunlari radyoya tasimis da, o kisilere soz hakki vermeden radyodan banlamis?

bu sorular uzar gider.

kimseye bir faydasi ya da meyve falan verdigi yok ama yolunda gitmesi, dinleyici toplamasi goz onune alinirsa; meyve veren agaci taslarlar demekten kendimi alamiyorum.

Limon TV'yi actigim da bakalim nasil laf edeceksiniz?
hergün sol frame'de 'xxx on air', 'yayınına yyy ile fişek gibi devam eden radyo', 'az önce zzz nin yayını devralması ile çılgın attığımız radyo' yollu entryleri görmek artık böğk dedirttiren radyo.

hayır bir de itirazlara, "meyve veren ağaç taşlanır" şeklinde savunma yok mu? nerede meyve, nerede kivi, nerede avokado?

nerede olm?

nasıl veriyorsun meyveyi? müzik eşliğinde çet yaparak mı?

bravo karderşim sana. tart oradan bana yarım kilo armut o zaman.

ne zaman taşladık? ne zaman "tu kaka" dedik radyona?

bu başlığa günde 15 entry girip, kimin yayında olduğunu, çılgın attığınızı bize bildirince mi meyve veriliyor?

meyve veriyormuş. hade len.

başlığa bir entry daha girip sol frame'e yeniden taşımak istemediğim için edit:

bazı dj'leri tarafından "madem başlık seni rahatsız ediyor, okuma başlığı kardeşiiim" şeklinde savunulan radyo. lan okumuyorum ki zaten. ne yazdığını adım gibi bildiğim şeyi niye okuyayım? ya "xxx on air" yazıyordur, ya "çılgın atıyoruz" yazıyordur.

benim rahatsız olduğum, günde çeşitli defalar, son entrylerinin ne olduğunu adım gibi bildiğim, bu başlığı sol frame'de görmek.

ek olarak madem ben bu başlığa yazılan entryleri okumadan geçince benim memnuniyetsizliğim bitecek, sen de 200 küsur "çılgın atıyoruz" minvalli entrynin arasına benim yazdığım 1 (bir) eleştiri entrysini okumadan geç akıllı bıdık.

nasıl? olmuyor de mi?

gittiğin barda süpersonik eğleniyorsan, müthiş müzikler çalıyorsa ve arkadaşlarının da gelmesini istiyorsan, arkadaşına telefon açarsın (sözlükte özel mesaj oluyor). her 10 dakikada bir barın pencerelerinden topluca kafaları dışarı çıkarıp, dışarıdan geçenlere "heyoooo süppper eğleniyoruz olm, hepiniz geliaaan" diye bağırmak abes oluyor.

bu başlığa günde çeşitli defalar girilen kimin yayında olduğunu bildiren entryleri eleştiren kişilere, "problemli insanlarin kancayi taktiklari radyo", "meyve veren ağaç taşlanır", "beğenmiyorsan okuma" şeklinde gard alacağına, "ulan adamlar haklı olabilir" diye bir düşünün derim.

Biraz da istatistik;

Ekşi sözlük (ekşi radyo başlığı)
açılma tarihi : 01.05.2006
son entry : 05.12.2007
Entry/gün oranı : 583 günde 177 entry (boru değil 1,5 seneden fazla)
Oran: 0,3

itü sözlük (itü sözlük radyo başlığı)
açılma tarihi : 29.09.2005
son entry : 26.01.2008
Entry/gün oranı : 849 günde 388 entry (2,5 senede 388 entry)
oran: 0,46

Uludağ sözlük (Radyo limon başlığı)
açılma tarihi : 12.12.2007
son entry : 27.01.2008
Entry/gün oranı : 46 günde 210 entry (1,5 ayda zirveye oynuyor)
oran : 4,57

işin komik tarafı bütün abartılı entry oranına rağmen, diğer sözlük radyoları gibi, limon radyonun uludag sozlukle en ufak bir kan bağı bulunmuyor. buna rağmen orana vurulduğunda ekşi'nin 15, itü'nün 9 katından fazla.

bir de bu girilen entrylerin çoğu "x on air", "çılgın atmak", "oturmak yok" tandanslı olduğu düşünülürse ne demek istediğim anlaşılacaktır.
bir kuralı hatırlatmak isteyen radyodur. Bu radyo sol frameye gelebilir. Hergün türban da geliyor cinsel içerikde... istediğinizi açar okur entry girersiniz istemediğinize bakmazsınız. Bir radyo yetkilisi olarak tekrar söylüyorum arkadaşlar rahat olun. bu başlığı görür görmez hazırola geçip ön ilikleyip başlığa girmeniz bizim bir kuralımız değildir. istemiyorsanız girmeyin başlığa bişi olmaz valla bak...

Sonra stres patlamaları yaşayıp sinir krizi geçiriyorsunuz, üzülüyoruz vallahi

not: kurumumuz, böyle bir zorunluluk dayatmadığından zorunlu hissedip sinir hastalığından hastanelere düşenlerin ücretlerini karşılamamaktadır.
bildiğin flatcast radyolarından biridir. *
hiç huyum olmadığı halde yazacağım.

herkes bu radyonun gelmesine falan felan karşı. ben kimseyi savunmayacak ve kimseye saldırmayacağım, kabak bana patlayacak yoksa biliyorum.

herkese saygım vardır burada, bilen bilir, tanıdığıma da tanımadığıma da.

sol frame'e ne başlıklar sıçılıyor, ne berbat entryler giriyor, görmüyor musunuz? gidip moderasyona o başlıklar, o iğrençlikler ya da başka olan biten şeyler için isyan etmiyorsanız, böyle bir radyo başlığı için ediyorsanız, kusura bakmayın ama yazıklar olsun. diyecek bir şey bulamadım. kastınız olmasa bunu yapmazsınız.

millet .mlı g.tlü başlıklar açarken neredeydiniz?

millet sebepsiz yere çaylak yapılırken neredeydiniz?

ben bağrınırken, sözlüğün gidişatından endişe ederken ve çaylak yapılırken neredeydiniz?

moderasyona bunlar için niye tepki vermediniz? burada olduğu gibi ortalığı velveleye vermediniz? ateşli polemiklere girmediniz?

öncelikli tepkiler sözlüğün iyiliği için olmalıdır. önce gerçek rahatsızlıkları ortadan kaldırın, sonra buraya gelin, en büyük destekçiniz ben olayım. saygılar.
* sozlugun gidisatinin tek suclusuymus gibi gosterilmeye calisilani radyo.

ayrica haricten gazel okuyucularin, milleti pohpohlayanlarin merak ettikleri birsey varmis. ona aciklik getireyim;

geceki olaylarda yinyang ortaya atilip fedailik yapmadi. ya da sizlerden duydugum uzere onu ma$a olarak kullanmadim. yinyang, radyonun fikir babasidir, ilk gununden beri radyo ile ilgili olaylarin hepsini bilmektedir. bu nedenle de radyonun yonetimindedir ve radyo ile ilgili konularda soz hakkina sahiptir. tercih hakkini susmamaktan yana kullanmamistir. etliye sutluye karismayayim, iyi kisi olayim milletle dusuncesine sahip olaydi; su an o degil, ben caylak olurdum. cunku dun gece, benim soguk kanliligimi kaybetmek uzere oldugum anda devreye girdi.
Eqin kardeşimin oldukça güzel slow şarkılarla yayını yürüttüğü radyodur. Bekleniyorsunuz.
neredeyse her saat yayın yapılan fakat nedenini bilmediğim bir sebep yüzünden yakla$ık 5 saattir yayın yapılmayan radyodur.
an itibarı ile limon çiçeği kolonyasının dj olup türküler çaldığı radyodur.
an itibarı ile corpse bride'nin yayin yaptigi radyodur.
an itibarı ile eqin'in yayın yaptığı radyodur.
an itibarı ile irishstorm'un yayın yaptığı radyodur.
lost control'ün süper anonslari e$liginde yayin yaptigi radyodur.
dj ölü peri gelinle yayında olan güzide radyodur.
kelime oyuncusu on air.