bugün

istanbul'da 98,2 fm bandından yayın yapan radyodur. karadeniz müziklerinin yanı sıra her türlü müziğe yer verir. öğle saatlerinde damar şarkılar çalınır.
07:00-10:00 arasında ayçanın bahçesi adlı programı dinlenesi radyo.
an itibariyle dinlemekte olduğum, vakti zamanında arabam varken de sürekli dinlediğim ve bütün asker arkadaşlarımı bıktırmış olduğum, velfekat nedense bıkmadan usanmadan dinlediğim sempatik radyomdur. hele bir ayder su reklamı vardır ki; her ne vakit kulağıma çalınsa müziğinden midir yoksa sadece bu suyu içtiğimden midir ne bileyim içim bir kıpır kıpır olur, yaylalara çıkar gezerim karadeniz' imin kenarına çöker içerim. ne bileyim tutku mu? sigara bir tutku mu? bu da bit tutku ; ki tutku biskrem büsküğütünden daha güzel olduğuna göre bi biskrem veren olsa bile vazgeçmem. * * *
an itibariyle dinlediğim ve çakma bir dj eşliğinde saçma dj repertuarına eşlik ettiğim radyo... halbuki ben karadenizden esintiler bekliyordum...
küçükken, kocasinan-yenibosna taraflarından Beyazıt'a, aksaray'a ya da aynı istikamette benzeri yerlere giderken, e5 üzerinden, şimdilerde bakırköy adliyesinin görüldüğü yerde -kervan geçmez kuş uçmaz bir çimenliğin ve yolların olduğu yer- bakınca reklam tabelasının göründüğü Radyo. Tam yerini hatırlamasamda bahsettiğim yerin ya ötesinde ya da berisinde bir yerde reklam tabelaları vardı. Galiba!

Bulunduğu mevki itibariyle o tabelayı hep ilginç bulurdum!