bugün

deli deliyi görünce çomağını saklar ; bıt bıt bıt çemkirirken , karşısındakinin daha baskın çıkması sonucu geri adım atmak.
argoda geri vitese takmak,geri yapmak,tükürdüğünü yalamak,kıvırmak anlamındadır.
amiga'da swos oynarken yapılan hiledir.
yapılışı:
kaleye yetişecek hızda bir şut çekilir ve derhal klavyede r tuşuna basılır. son birkaç saniyenin tekrarı gösterilirken tuşa basılı tutulur ve tüm oyuncular mal gibi golü izlerler. -o topa dokunacak adamın alnını karışlarım!- tasvip etmiyoruz lakin santradan yapılanı makbuldür.
argo yönünden değilde gerçek anlamına bakıldığında yanlış tabir edilmiş eylemdir. motorlu taşıtlarda R olarak adlandırılan vites geri anlamını taşır; haliyle sürücü r yapmaz; r ye takar.

argo yonuyle incelendiğinde; hayvandan kastim kelebek örneği yeterli olacaktır.
r yapmak not found. did you mean ileriden u döneriz?
(bkz: delikanlılığın kitabı)
-darbe olduğu gece yazılanlar, açılan küfür dolu başlıklar, darbe savunucu entryler...

Sözlükteki darbe destekçisi yazarlara işlem başlatıldı dendikten sonra,

-darbeyi falan savunmadık, biz sadece şunu bunu belirttik, tamam kime şikayet ediyorsanı edin, işte sahte ihbar suçtur yazmalar, hee çok korktum biz darbeyi mi savunduk demeler.

Oğlum tırsmayın lan.

Bi çoğunuz savundunuz. Elalem de şikayer ettim deyince korkudan r yapıyosunuz. He yok ben korkmuyom diyosanız bir daha yazın entryleri de okuyalım.

Şahsen ben o kadar argo dolu entryler başlıklar görünce sözlüğü pelsinvanya askerleri dolmuş sandım.
Akp lilerin uzmanlık alanıdır.
Rusya dan özür dilemeler,
israil ile ticari ilişkilerin eski hale gelmesi,
Ne istediniz de vermedik lafı,
Pkk ve çözüm süreci için kandırıldık edebiyatı,
Daha sayayım mı?
"yaw yok anam babam ben demedim yaw :dd" ifadesidir.
motosikletçilere göre değildir.
1-n-2-3-4-5-6. o kadarr!
R=reverse.
Geri geri gitmek anlamli.
Kavgadan kacan yada lafla cozmeye calisan.