bugün

- Esmeralda… ispanyolca mı?
+ Adım ispanyolca ama ben Kolombiyalıyım.
– Çok şirin bir ismin var tatlım.
+ Teşekkür ederim.
Peki sizin isminiz nedir?
– Butch.
+ Butch ne anlama geliyor?.
– Ben Amerikalıyım tatlım, isimlerin anlamı yoktur.

-Jambon ister misin?
+Yo yo yo ben domuz yemiyorum.
-Yahudi misin?
+Hayır yahudi değilim, sadece domuza takılmıyorum hepsi bu.
-Nedenmiş o?
+Domuz boklu bi hayvandır, pis hayvanları sevmem.
-Sosisine doyum olmaz, jambonu damağa hitab eder.
+Hey, lağım faresinin tadı da bal kabağı tatlısı gibi olabilir ama bunu bilemicem, çünkü o pis orospu çocuğunu yemem.
izlemeye çok geç kalmış olsam da izleyip bir tarantino klasiğini tatmış olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. önerene saygılar.

edit: yahu ben içinde uyuşturucu barındıran filmleri ayrı bir seviyorum. öhöm öhöm. sivil falan vardır şimdi yanlış anlar mk.

edit2: eksileyen sivildi bence.
Nam ı diyar agir roman. Ama okan bayulgenli turk agir roman ule karusturulmamalidir. Tarantino filmidir.
namıdiğer ağır roman değil "ucuz roman"dır.
namı diyar değil namıdiğerdir ayrıca.
absürd film denilince akla ilk gelendir.

catch-up hikayesi ayrı bi komikti, izleyenler ve ingilizcesi olanlar bilir.
rahatsız edici sessizlik, ayak fetişi, amerikan isimleri, göbekli kadın seksiliği, piercing gibi birçok konuya değinilmiş çok da iyi işlenmiş bir tarantino başyapıtıdır. bu filmi izlemeden ölmeyin. sonra ölebilirsiniz.
başıma birşey gelmeyecekse söylüyorum. sonuna kadar izlemeye dayanamadım, beğenmedim.
abartıldığı kadar iyi değildir. filmin bazı sahneleri oldukça sıkıcı ve quentin tarantino'nun takıntılarını izlemek insanı bayıyor.
mutlaka izlenmesi gereken bir tarantino filmidir. filmi izledikten sonra işinizi görecek bir link: http://www.moviemistakes.com/film1025/questions
bu zamana kadar niye izlememişim diye sordum kendime çok iyi film.
olay örgüsüyse mevzuu gerçekten ''memento'' dururken tercih sebebi olamayacak filmdir zannımca.
Spoiler alarm--------

Zenciye cok pis kayacaklar.

-------
liselilerin beğenmediği film.
uma thurman ın çok çekici olduğu film.
ana düşüncesini anlayamadığım bana göre biraz fazla simgesel veyahut gereksiz yere abartılan filmdir.
Ucuz roman olarak geçer dilimizde.
Bir Tarantino klasiği.
filmi anlamak için önce tarantino' yu anlamak lazım dediğim filmdir.
açık ara dünyanın en overrated filmidir. kötü değildir, fakat öyle dünyanın en iyi filmlerinden biri demek için ağır fanboy olmak gerekir.

abartılmış lan işte.
olayları oluş sırasına göre vermeyen filmdir. bir sahnede ölen karakteri ileriki bir sahnede yolda yürürken görebilirsiniz. hoş filmdir.
Şişirilmiş bir balondur.
tam overrated yazacaktım, yazmışlar. bari fanboyluk yapayım.

siz ne anlarsınız olum sanattan, mükemmel bir film. hele o ketçap esprisi yok mu, her seferinde gülüyom. ekşi'den kaptınız bu hiçbir haltı beğenmeme şeyisini. ayıp.
gece gece aklıma düşen ve bir kısmına göz ucuyla baktığım film. ulan izlemeyeli bir 5 yıl falan oldu sanırım.
Müziği harika olan film tabi kendisi de.