bugün

keşke tüm sokak köpekleri bu cinsten olsa. sokağa çıktığımızda pıtı pıtı yürüyen bu pörtlek gözlü canlıları görüp mutlu olsak. kokoşların taşıdığı torba torba çiğ etleri yiye yiye dana gibi olmuş ve saldırgan eğilimleri olan kurt bozmaları birden ortadan kalksa ve sokakta sadece bu köpekler kalsa. bunlar çete olsa bile saldırmazlar lan. karşına çıksa anca suratına melul melul bakar.
Çok sevimli olan küçük ırk köpek cinsi.
Gözlerinin pörtlek olması çok sevimli geliyor bana.
ofiste baktığımız köpek cinsi. sürekli temizliği, bakımı vs. yapılmasına rağmen çok kötü kokmaktadır. evde veya kapalı alanda bakmayı düşünen varsa düşünmesin.
köpeklerden nefret eden biri olarak çok sevdiğim, ağlak suratlı minnoş köpek cinsi.
Bir köpek cinsi.
görsel

Ben bu minişe nasıl kıyayım? Çok güzel bir hayvan, sevimli ve yürüyüşü de bir o kadar şirin hayvan.
insanların sırf evde köpek besleyelim ama kedi kadar küçük olsun takıntıları yüzünden ortaya çıkan genetik hata. evet genetik hata çünkü bu türün default olarak çok fazla hastalığı var. en bilindik olanı da solunum rahatsızlıkları. tamam köpek seviyorsanız gidin alın bir golden tatlılık sevimlilik görün, küçük istiyorsanız çin aslanı felan da olur, ama bu türün üretilmesine ortak olmayın artık.
kendisiyle ilgilenilmesini istediğinde ilgilenmeyince gidip bi köşede ağlayan köpek. Ayrica yüzündeki buruşuklukların arasıni açıp tek tek temizlik yapılmasını gerektiren köpek.
namı diğer boksör olan köpek ırkı daha fazla bilgi için http://vhekim.com/pug/
bir world of warcraft terimi.
fransız bulldog gibi apartman yaşamına uygun ve çok tatlı bir köpektir.evlendikten sonra sahiplenmek istediğim köpek türüdür. yok mu yeşillendirip yardımcı olabilecek biri çok mutlu olurum be sözlük
görsel

görsel

görsel

görsel
Bir köpekle mi yoksa insanla mı yaşıyorsunuz kafanızı karıştıracak bir dosttur..
sanırım alacagım bir adet bundan. baskılara dayanamadım. karşılıklı olarak osururuz artık. ey mi yaman bey mi yaman.
çok sevimli oluyor bu keratalar. bir gün müstakil evim olursa ya bundan alacağım ya fransız bulldoğu. labrador da olabilir.
ufak tefek sevimli hayvanlardır, cep süpermeni sanki pezevenk. burunları basık olduğundan rahat nefes alamazlar, geneli horlar. üst solunum yolu hastalıklarına da meyilli hale getirir bu durum onları. bir de çok osururlar ama bunun burunlarıyla olan bir ilişkisi yok sanırım. suratının buruş buruş olması ona ayrı bir sevimlilik katsa da bu deri kıvrımları yeterince hava alamadığından iltihaplanmalar oluşabilir. bu da kötü kokuya sebep olur. pug alacak olan kimse hayvanının bakımına özen göstermezse başı çok ağrır yani.
Kucağa alındığı zaman heyecanlanan, sadece karşısındaki insan yemek yediği zaman havlayan, şapşal köpek cinsi. iş yerindeki çalışma masamda uyumayı adet haline getirmiş, iş yapma beni sev beklentisi hiç bitmeyen kucak köpeği. Sakin köpeklerden hoşlanan, köpek havlar mı ya diye düşünen insanların tercih edebileceği cinslerden biri.
yakın zamanda benim olacak yavrucak.
şu satırları yazarken yanımda uzanıp horul horul uyurken arada bir kalkıp kucağımdaki çerez kasesinden bademleri araklamaya çalışan tosuncuk buruşuk bir o kadar da yakışıklı oğlumun da mensubu olduğu köpek türü. daha iyi takılan köpek yoktur, olamaz. köpek sahibi olma niyetiniz varsa, hiç zaman kaybetmeden bir pug edinin ey dostlar.
bu türe hala içi ısınamayanların "men in black 3" filminde yer alan, "frank the pug" karakterine bakması tavsiye olunan, sevimli * köpek türüdür.
buruşuk suratlı köpek cinsi. en kısa zamanda alacağım.
(bkz: pöcek)
uyurken horlayan oyun delisi köpek cinsidir. köpeğin yüzüne baktığınızda ağlamak istersiniz çünkü o kadar şirindir.
görsel
ing. tuğlacı çamuru.
Tarihe ilk iç mekan köpeği olarak bilinir. Kökeni Çin'dir. Budist rahipler tarafından tapınaklarda beslenmiştir. Küçük kalıpta büyük köpek diye tanımlandırılırlar.