bugün

aklımda kalan kadarıyla tengir budun'un eski hesabı.
uludağ sözlük tarihinin en ünlü yazarlarındandı. keşke hala yazmaya devam etse.
ilgili yazar eskiden akp ve erdoğan sempatizanıydı. Zaten ne eski hesabını ne de bunu hiç inkar etmedi. Muhtemelen o döneme denk gelen entryler, o nedenle öküz altında buzağı aramaya gerek yok.
normaldir. 7 senedir buradayım, ben geldim geleli 3 farklı siyasi görüş, dindarlık, ateizm, illüminaticilik, uçan spagetti canavarı vs. ne kadar zıt görüş varsa değiştire değiştire hepsini de en koyu şekilde savundu.

yarın budist oldum ateistler sikimi yesin minvalinde 10 paragraf entry döşese kim şaşırır amk?

hayır bir de ne bekliyorsunuz, niye milleti gözünüzde bu kadar büyütüp saçma hareketler sergileyince şaşırıyorsunuz ben de onu anlamadım.
Adam iş adamı. ihale kovaliyordur pilavlı sohbetlerde. Bu onu fetöcü yapmaz
7. Nesil olarak destekledigim arguman toplulugudur. Kimse gotunu yedim ayagi yapmasin. Ataturk ve Cumhuriyet' e kopek gibi saldiran, akp ve feto' yu oven yavsaklari da unutmadik cok sukur. Bizler 10 sene once oldugu gibi, bugun de buradayiz. Entry silmeden ve nick degistirmeden.
koyayım midilliciye de, sen kimsin amına koyim? 10 entrysi olan ve anonim takılan ergen gelmiş dünü bugünü belli olan adama laf çakıyor? öyle on ikinci nesil nick alıp atıp tutmakla olmuyor o işler. hahahassiktir.
Geçtiğimiz senelere kadar "protest sanayici" kim dediğimiz zaman kendisi başta olmak üzere kimse sahiplenmiyordu. hatta.  (Bkz veremiyorum siliniyor) adına başlık açılmış tartışmalar olmuştu. her adı geçen olayda cevap veren bu kişi bu gibi başlıklarda sessizliğe bürünmüş.

ne var ki geçtiğimiz günlerde artık daha fazla saklayacak bir şey kalmadığı için bunu itiraf etmek zorunda kalındı.

Aslında herkes biliyordu "protest sanayici" nin kim olduğunu, ama o çıkıp "benim" demedi yürekli bir şekilde bağıra bağıra. Meğer sebepleri belliymiş.

Aslında bazı şeyler yavaş yavaş ortaya çıktığı için çok fazla saklayamazdı. Tek amacı vardı "protest sanayici" yi aklamak. sonra bir baktık eskiden yazmış olduğu yazılardan görmek istediğimiz kısımları bize göstererek o bendim demeye başladı. peki ya görmediğimiz kısımlarda acaba neler vardı? Baktım, ss çekmiş ve "herkes hoca efendi derken ben bunları diyordum taaammı" gibi şeyler yazmış. ama öyle değildi. çekmiş olduğu ss ler 2011 tarihliydi ve o tarihlerde  (bkz: fetullahçı terör örgütü) diye başlık açılmış ve yüzlerce kişi de entry girmiş.

Her neise gelelim asıl konuya. merak ettim aradım buldum bu attığı ss lerin kaynağını. çünkü malûm her zaman entry linki atan kişi bu kez ss çekmiş atmıştı.

aynı şekilde kaynağından ss alarak cevap verelim
https://i.hizliresim.com/0VaVxr.png

Yazılarının tamamını okuyunca bende bir hissi uyandırdı. çünkü her görüşmelerinden ve nerelerde olduğundan haberdar biri. cemaatten üyeler gelecekler de pilava ve sohbetlerine götürecekler diye bekleyen biri.
Yazılarında da belirttiği gibi Bu kişiyi cemaatten birileri sürekli olarak sohbet ve pilav yemeğe çağırırlarmış zamanında.
https://i.hizliresim.com/S7fjRS.png

ve yazılarını okudukça ilginç şeylerle karşılaştım. ilköğretim zamanlarında öğretmenini kıskanan ve diğer öğrencilere rakip gözü ile bakan çocuklar aklıma geldi çünkü bu kişi fetoyu değil! cemaatten insanları yani fetoya yakın olan üyeleri kıskanıyordu onlara düşmandı. örgüt diye kastettiği cemaatti! ammavelakin fetöya toz kondurmayan cinsten cemaate düşman biri bu. Videolarda izliyoruz bilirsiniz ki bu cemaat, fetoya yakın olmak için birbirleri ile yarışırlar hatta bu öyle bir yarış ki birbirlerine kin nefret duyarcasına kendilerini parçalarcasına.

https://i.hizliresim.com/gBAxjq.png

https://i.hizliresim.com/oW20li.png

Anlattığı kadarıyla fetonun müritleri her pisliği yapıyormuş ve dinle alakaları yokmuş (içki alemler vesaire) yapıyorlar sonrada fetonun ( "hocaefendinin" demiş) ellerini öpüyorlar diye sitem etmiş. yazı dizisinin tamamını tarihlere bakarak ve anlayarak okursanız zaten ne olduğunu şıp diye anlarsınız.

en son 2016 da girdiği entry var.. tabi diğerlerinden oldukça farklı bir entry. Ben daha önce uyarmıştım taaam mı diyor. ama bu yazılanlarda fethullahtan uzak durun gibi benzeri bir açıklama göremedim yazılarında, hep fetöyu diğer fetöcu üyelerden kıskanmalar var. fetöya yakın olanlara ucube tipli, akşam metresi yanında yatıp sabah fetönun (onun deyimi ile "hocaefendinin" ) elini öpenlerden bahsetmiş. ona karşı ikiyüzlü davranan riyakarları ilerleyen zamanlarda yazacağından bahsetmiş.

anladığım kadarıyla fetöcülerin çoğu kendi içlerinde bu yapının pislik olduğunu net şekilde bilen insanlar. sırf makam ve mevki itibar şöhret için bile bile oraya bağlanıp kalmış hain vatansız ahmaklar sürüsü. Zaten fetö denilen şeytan da türklüğü ve müslümanlığı kullanarak insanları kandırıp etrafında toplanıyor mu? etrafında toplananlarda haliyle ona benziyor.

Aslında sözde hiç uğramayacaktım sözlüğe. Browserim de anasayfa yaptığım için her internete girişimde karşıma çıkıyordu ve her girişinde bir kez göz gezdiriyordum. Bunun o an attıklarını görünce de sizin görmediğiniz kısımları göstermek istedim.
eski dedelerden günlerce erdoğan'ı ak partiyi savunurdu. nerede sahi o şimdi *
(bkz: tengir budun)
sözlüğün en iyi yazarlarından biriydi özledik seni reis.
uzun bir aradan sonra gelinen sözlükte aranan yazar.üzüldüm yok etmişler buralar tat tuz kaldı mī bakalīm.
yıllar önce sözlüğü altına üstüne getiren yazar idi. güne başlarken sabahın erken saatinden gecenin sonuna kadar açtığı başlıklar olsun, girileri olsun ve diğer yazarlarla olan diyalogları ile sözlüğü epey meşgul etti. sonrasında da kaybolup gitti.
Güldüğüm kadar sinirlendiğim entrylerin de sahibi bir yazardı, sevilirdi genelde.

Gittiğin yerde huzurlu ol artık her neredeysen.
Hala buralarda, hissediyorum.
Ahahahaha silinmiş
Ahahahahahaha.
özlenendir. protest tavrı şeker gibiydi evet. makaraydı. kaliteli yazarlarını kaybediyor sözlük.
bir gün bir erkeği özleyeceğim aklımın ucuna bile gelmezdi.

ya ben yavaş yavaş ılıyorum. ya da gittikçe yaşlanıyorum.
(bkz: ve o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler)
az önce derin futbolda fotoğrafını gördüm. twitter'dan atıp yayınlıyorlar ya hani. * * * * *
instela da yazan ex ulu yazarı. bu kişi herhalde ruhi yönden hasta. bir gün milliyetçi öbür gün akp li öbür gün dindar öbür gün ateist olabiliyor.
sözlüğün en çok ilgi çeken yazarıydı, isteri istemez arıyor gözler.

2016 yılı istatistiklerinde bunu belli edecektir...
Olmadığı belli olan troll. Biraz nefes alalım yav.
gitti gideli sözlüğün tadı kaçmış yazar...
Fenerbahçe galibiyetinden sonra neler yaptığını merak ettiğim bursa teksaslı eski yazar. Şimdi sözlükte olsaydı sağlam trolluk yapardı.

Nerdesin üşüyoruz reis...