bugün

Yıllardır söylediğimiz gibi Türkçü olmadığı her fikrinden ve yazısından anlaşılan sayın protest sanayici adlı yazarımızın ulu türkçü H.Nihal Atsız'a attığı iftiradır.

Gerçi kendisinin doğru düzgün atsız okuduğunu dahi sanmıyorum çünkü atsız okumuş olsa "türkiye bölünmelidir refah bölünmüş bir türkiye dedir" diyeceğini sanmıyorum. Ancak bilinçli olarak kendi fikirlerini destekleme adına "sümerler de türk atsız da böyle diyor" demek için atsız a bu karayı çalmaya çalışmıştır.

bildiğiniz gibi protest in "tarih türklerde başlar" adında bir sayfası var.

https://tarihturklerdebas....com/2011/11/06/sumerler/

yukarıdaki başlıkta "sümerler" i ele alarak işlediği konuda şöyle bir ifadede bulunmuştur.

--akp li sanayici--
Yine Türkçülüğün Fikir adamı, Ruh Adamı, Dava Adamı hüseyin nihal Atsız da Sümerlerin Tarih kitaplarından çıkarılmasına karşı gelmiş ve inönü ile ters düşmüştür.
--akp li sanayici--

tam tersi olmasın o?

--ulu türkçü atsız--
Herşeyimiz gibi tarihimiz de henüz kesin şeklini almış değildir dedik. Bu yüzden okullarda çocuklarımıza millî tarih terbiyesi verilememektedir. Tarihlerde hâlâ Sümerler”in veya Hititler”in Türk olduğu hakkındaki hezeyan tekrarlanmakta, bunu inanmadan öğrenen çocukta millî tarih sevgisi diye bir şey kalmamaktadır.
--ulu türkçü atsız--

http://www.nihal-atsiz.com/page/227

lütfen kendi çıkarlarınız için Atsız'ı ve türkçüleri kullanmayın.

görsel
sami bir milleti reha oğuz türkkan gibi Türklere yamayarak muhafazakarlara şirin görünmek olabilir amaç... Tabi muamma.

içimiz şu açıdan rahat Türkçü olan yemiyor bu naneleri ancak kaynaksız araştırmadan ezbere okuyan bazı çocuklar "aa atsız da öyle demiş doğru olabilir o zaman" diyebilir. Bence protest yazısını düzenlemeli tam tersine Atsız'ın bu görüşe katılmadığını hatta şiddetle karşı çıktığını belirtmelidir.
bu bir türkçü çatışması değildir. Türkçü ile liberal-muhafazakar veya kemalist bile olabilir onun çatışmasıdır. Bir türkçüyle böyle bir konu tartışılmaz bile... çünkü türkçü bu konuda zaten hemfikirdir anarşist genç.
hititler ve sümerlerin turani milletler olduğu, "atatürk'ün tarih tezi"nin en önemli konularından biridir.

"türk tarihi'nin ana hatları" adlı kitapta yıllarca bu ülkede ders kitabı olarak okutulmuştur bu konular. ayrıca bizzat atatürk'ün himayesinde toplanan türk tarih kongrelerinde uluslararası bilim adamları tarafından tezler ortaya konulmuş ve tartışılmıştır.
(bkz: birinci türk tarih kongresi)
(bkz: ikinci türk tarih kongresi)

şimdi bazı arkadaşlar, atatürk'ün tarih tezini reddedip "ben türkçüyüm" diyorsa bu muhatap alıp verdiğim son cevaptır.

atatürk'ü reddeden adam sakın "ben türkçüyüm" demesin, "ben türkçüyüm" diye dolaşmasın.
o çarpıtmaya cevap vermek yerine olayı sulandırmak tercih edilmiş.

Türkçüler Türk tarih tezine zaten karşıdır. Sebepleri de ortadadır... Atatürk'ün tarih tezini reddeden sadece ben değilim mesela birçok türkçü de bunu söylemiştir en başta atsız. Sen Romalıyı türk diye yutturmaya kalk bizde buradan seyredelim öyle mi?

Atatürk kusursuz komutandır ama kötü siyasetçidir. Nokta. Bizim Atatürk konusundaki görüşümüzde budur. Sen onu bunu bırak Atatürk hakkında ileri geri konuşan türlü hakaretler yağdıran iktidara yandaşlık yapan adam kimseye Türkçülük öğretemez Tarihte öğretemez!
işte beyler türkçülüğün temel sorunu bu. O türk müydü bunlar türk değildi atsız öyle dediydi falan filan. Olm sizin yegane gayeniz Türk'ü yüceltmektir. Bilimde ilimde sanatta yerde gökte arşda. Ivır zıvırla uğraşıp durmayın.
Millete prim veriyorsunuz. Ki gerçekten saçma sapan bir sebep yüzünden.

Ben bir tek şuraya takıldım; "türkiye bölünmelidir refah bölünmüş bir türkiye dedir."

Aslı var mıdır bilmiyorum ama takılacak bir şey varsa o da budur şu başlığın altında.
Şüphesiz bilinçlidir çünkü hala konuyla ilgili bir açıklama yapılmamıştır.
ortada bir iftira falan yoktur.
ısrarla açıklama yapmamı isteyen arkadaş için yazıyorum bunu zaten.

iftira olarak addedilen kısım şudur;

--spoiler--
yine türkçülüğün fikir adamı, ruh adamı, dava adamı hüseyin nihal atsız da sümerlerin tarih kitaplarından çıkarılmasına karşı gelmiş ve inönü ile ters düşmüştür.
--spoiler--

bu kısım bir kaynaktan alıntıdır.
atsız şayet sümerler'in turani bir millet olmadığı fikrini savunuyorsa zaten turancı değildir, bilimsellikten uzaktır.

gerçek türkçülük, atatürk türkçülüğüdür.

atatürk milliyetçisi olmayan, atatürk'ü sevmeyen kişilere de daha fazla verecek cevabım yok.

son olarak,
sümerler de, hititler de, truvalılar da, iskitler de turani milletlerdir, aynı kökten geldiğimiz akrabalarımızdır.

bu konu benim yıllarımı verdiğim, üzerine tonlarca yazılar yazdığım, yayımladığım bir konudur.
bizim aynı kökten geldiğimiz turani milletleri dışlayan kabul etmeyen arkadaşlarımız, malesef "hint avrupa odaklı tarihçilik anlayışına" destek olmakta, bu amaca hizmet etmektelerdirler.

dilerim ki doğru yolu bulurlar.
ortada bir iftira yokmuş! yersen... tam bir akp li davranışı şaşırmamak gerekiyor tabi.

"bu kısım bir kaynaktan alıntıdır" demiş ancak alıntı parantez içerisinde tırnak içerisinde belirtilir ki onuda göremiyoruz yazının içerisinde. Aslında sokak ağzı ile yazılmış bir satır var önümüzde yani bir yerden alıntı yapılmış gibi durmuyor zaten. o sebeple bile isteye N.Atsız söylemediği ve karşı çıktığı bir konuda kullanılmıştır. Bu zaten kötü niyetli bir davranıştır. hatayı kabul etmekte bir seçenektir.

- Sümerler Türk!

neden?

- çünkü türkçe de ortak yanlarımız var.

======================

bu kafayla gidersek şunu da dememiz an meselesidir.

+ aga sırplar türk biliyor musun?

- neden?

+ e olm adamların dilinde 9.000 küsür türkçe kelime var ve bunun 3.000 ini günlük hayatta aktif olarak kullanıyorlar.

sümerler konusundaki en güçlü dayanağınız dil ise al sana türklük belgesi.

Eşcinsel oldukları ve erkeklerin-kadın kadınların erkek kıyafetiyle gezdiği bir topluma Türk demek Türk ırkına hakarettir! Türklerde eşcinsellik idamla cezalandırılır. Net... iki kelime benzerliği bu kıytırık arabi kavmi türk yapmaz.
Hala özür dilenmemiştir.

Nitekim kendisi atsız ı sevmediğini sadece Türkçülerin gözündeki itibarı sebebiyle onu kullandığını anlamış olduk. Türkçüler çok şükür kimin ne olduğunu biliyor.

Kurtarmaz seni sahte "bozkurt" güzellemelerin.