bugün

1988 yapımı bir film. helen hunt'ın gençliğini görmek isteyenler içi ideal.
hangover'ın yönetmeninden fenafillah bir film. 2 mart'ta vizyona girecek ve eğlenceli görünüyor.

http://trailers.apple.com/trailers/wb/projectx/
gecen hafta izleyip cok eglendigim filim... Cok bomba, butun film boyunca filmdeki partide olmak istedim diyebilirim... Her neyse, ozetle, super bad i begendiyseniz, bunu da begenirsiniz...
hangover filminde silik olan hafızayı, fotoğraf karaleri ile hatırlamak yerine bir arkadaşınız o geceyi tamamen çekseydi ne olurdu sorusuna yanıt verir bir macera. bir gençlik partisinin efsane oluşunun öyküsü. bel altından yukarı seviye çıkmıyor ancak olayın özünü de anlatıyor kısaca. parti yapmanın amacı budur. sex alcohol anarchy
--spoiler--
50 kişi olarak ayarlanan bir ev partisinin 1500 kişiyle patlamasınını konu alan film.
eğlencelik filmdir. ona göre izleyin.

--spoiler--
hangover tarzı piskopat bir film. güzeldir, tavsiye edilir. dikkat edilesi nokta;
yapılan partıye özenip aynısını yapmak istenebilir. **
eşşeğin amına su kaçırmak bu film için söylenebilir. köpeğin zıp zıpta uçtuğu sahneye yarıldım.
baştan sona abartı olan geyik olsun diye izlenebilecek bir film. parti sahibinin küfürbaz kız kankası ise gayet başarılıydı ona özellikle güldüm.

--spoiler--
köpeği onlarca balona bağlayıp hayvancağızı uçurmak, profesyonel beyzbolcuya içinde hap dolu maskota atış yaptırmak, mercedes'i havuza yuvarlamak, cüceyi fırına kapatmak, tabanca şeklinde bir eşyadan hayvan gibi tekila shot yapmak ve biranın altını açıp onu anında yuvarlamak aklıma gelen ilk aktiviteler arasında. bu sahneleri izlerken baya eğlendim.
--spoiler--
süperötesi bir geyik komedidir. izlenmesi tavsiye olunur. müzikleri harikadır.

http://www.imdb.com/title/tt1636826/
--spoiler--
en fazla 100 kişi gelecek diye kararlaştırılan bir partinin, binlerce insanın yarattığı çılgınca bir anarşiye dönüşmesini gösteren oldukça eğlenceli bir film.

-film ucundan kenarından da olsa superbad'i anımsatıyor.

-uyuşturucu satıcısının lav silahıyla ortama dalması, bir ara fırına atılan cücenin önüne gelene girişmesi, köpeğin şaftı kaymışların ağzına ..., kızın birayı alttan delik açıp bir anda hüpletmesi, liseli ergen güvenlikçilerin gaza gelip komşusuna elektro şok silahıyla girişmesi ve hatta filmin sonlarına doğru ciddi ciddi evini yakmayı düşünmesi, köpeğin balonlara bağlanıp havaya bırakılması en güzel sahnelerdi.

-superbad'deki kıvırcık tombul elemanın ikamesi burada costa denen piç. güldürdü pezeveng.

"it was the most epic party of all time!"
--spoiler---
suanda izlediğim film bakalım sonunda beğenecekmiyiz liseli ergen işi duruyo ama.
piçlik dolu bir film. bütün ergenlerin rüyalarını süsleyen senaryoya sahip amerikan yapımı nima nourizadeh filmi. filmin uçarı kurgusu gerçeği bi dirhem yansıtmasa bile müzikleri çok şeyi telafi ediyor.
kısa ve net olarak (bkz: ergen hangover)

3 tane loser ergenin partisine binlerce insan geliyor, isyan çıkıyor, cüceler racon filan yapıyor.
film baştan sona yok böyle kopuyoruz, şöyle marjinaliz, acayip milli olacaz** kafasını yaşayan 3 sefilden ibaret. handycam'le çekilmiş youtube video görüntüsü edasını taşıyan sahnelerde cabası. biz ona yine çakma hangover demeyelimde, çığrından çıkmış bir pitbull, bir serdar ortaç video klibi diyebiliriz.

edit: nami değil nimaymış herifin adı
görüntü yönetmeninden kurgusal planlamaya kadar her şeyin çok başarılı olduğu ama filmin ortalamayı geçemediği bir yapım. küfür ve cinsellikte cabası.
bu filmin ilk dikkat çeken tarafı öncelikle todd phillips'in ismidir. izlemeyecek olan bile the hangover serisi hatrına bakalım ne yapmış deyip açıp izleyebilir. bir kere kesinlikle ergen filmi tabirine giremem zira öyle ama tutup da çok iyi bir film izlemek için oturursanız maalesef ergen filmi oluyor. zaman geçirip eğlenmek için izlenmeli mutlaka.. böyle izlendiği zaman en azından emeğe haksızlık etmemiş oluruz. yine bir amatör kamera çekimi.. zaten böyle çekimi çok severim direk olarak aklıma cloverfield ve chronicle türevleri geliyor. kim ne derse desin bu filmin parti filmi olması buna aşırı doğallık ve gerçekçilik katmış.. maalesef ki kurgu ve senaryo yok, gerçekten yok.

filmi izleyip gaza gelenler vardır elbet. aman diyelim orası amerika siz siz olun böyle manyaklıklar düşünmeyin. birşeyler yapın da böyle yüksek dozajlı atraksiyonlara gerek yok. ayrı olarak böyle boklukların 'eziklik' duygusu yaşayan insanlardan çıktığını göstermiştir bu film bana.. ben miyim ezik vur patlasın çal oynasın gibisinden o patlamayı yaşıyorlar.

$12,000,000 bütçe harcaması yapılmış az buz değil hani.. son olarak filmin en güzidesi soundtrackini kırpıp fakir partisi düzenleyebilirsiniz.

--spoiler--

only naked girls!

--spoiler--
önyargısız izlendiğinde çok zevkli ve komedi* filmi.
Mükemmel bir film. Böyle bir parti yapmak herkesin yapacağı iş değil çünkü bütün mahalleyi yaktılar amk. Costa piçi de bana 3 yıl öncesini hatırlattı. i wanna pussy şarkısını da her yerde paylaşmak gerek..
insanı o partide hissettiren eğlencede sınır tanınmayan güzel bir gençlik filmi.
komedi filmi değildir. çok çılgın bir partiyi konu alan filmdir. el kamerasıyla çekilmesi, gerçeklik hissini arttırmıştır.
hoş vakit geçirebileceğiniz biracı ve keyifçi arkadaşlar için ideal film. how high kadar olmasa da güldürüp eğlendiren bir film. sonlara doğru olaylar bulanıklaştı konu değişti ama yine de finali ile bombaydı. (bkz: komedi)
filmdeki güvenlikçi veletler aşırı komiktir.

--spoiler--
filmde 3-4 kez görünürler fakat film bittiğinde akılda kalan uzun saçlı veledin kapıya gelen komşuya elektrik dayaması ve akabinde yediği yumruktur. işi abartıp adamın evine girmesi, bunu da özel görevmişçesine büyük bir ciddiyetle yapması adamı uçurur.
--spoiler--
süper eğlenceli filmdir. Eminim izleyen herkes keşke bende böyle bir partide bulunabilseydim demiştir. Komedi, eğlence, aksiyon bile var. böyle bir film zor bulunur.
olaylar ve kurgu zinciri cuk oturmuş. efsanevi partinin oluşum sürecinin anlatıldığı filmdir. tavsiye edilir.
kendinizi partinin içinde hissedebileceğiniz, süper eğlenceli film.

ayrıca bu filmi vakit kaybı olarak görenler sanırım boş vakitlerinde atom parçalıyorlar. izle eğlen işte amk.
hakkında bir şey söylemek zor olan bir film. aslına bakarsanız eğlencelik olarak izlenmek istendiğinde hoş zaman geçirtebilir. ayrıca belirtmek gerekirse tamamen boş, dertlerden arınmış bir kafa ve kefiyli bir gününüzde izlemenizde fayda var. yoksa dertliyken kafa dağıtmak için izlenirse ben nelerle uğraşıyorum adamlarda gram dert yok koyarım böyle işe diyerek kapatabilirsiniz. ve bu filmle ilgili en önemli noktaya gelirsek; soundtrack'ı harika! hareketli şarkılar arayanlar toptan olarak torrenttan bu sounftrackı edinebilirler. iyi eğlenceler artık ne diyeyim.
filmi izledikten 15 dakika sonra şu haberi gördüm; http://tr.euronews.com/20...partisi-izdihama-yol-acti