bugün

geniş zaman.
(bkz: özgü namal/#10774905)

güzel bi çıkarım yapmış, yeni nesil yazarlarımızdan. hoş gelişler ola. *
hoşbulmuştur efendim.
hayatıma yön veren canım ciğerim radiohead sayesinde tanıştığım içten , nesildaşım olan iyi yazar .
iyi yazarlarımızdan biridir. hoşlar getirmiş sefalar götürmüştür.
(bkz: arabasına k atatürk logosu yapıştıran insan/#11482614)

vallahi bravo yani. kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. tebrikler efendim, kalemine güç versinler. amiiinnn.
gelecek zaman mı geçmiş zaman mı hangisi oldugunu ayırt edemediğim ingilizce zamanıdır.
yardımsever yazardır, sağolsun. *
hoşgelmiş, ayrıca (#12102130) katılıyorum hocam.
ingilizcede geniş zaman, uludağ sözlükte ise sekizinci nesil yazardır. tüm öznelere göre çekilesidir.*
Kendisin şu anda Canım Babam isimli diziyi izleyip bir yandan da entry girdiğini fark ettiğim yazar.
sözlükte bir elin parmağını geçmeyecek kadar az olan, keyifli muhabbet insanı listeme üst sıralardan giriş yapmış sohbeti hoş, düşünceleri kalite kokan bombastik yazar. bol bol at koştursun efendim sözlükte..
güzel bir halou parçası

http://www.youtube.com/re...;aq=0&oq=halou+presen
yeni yılını en içten dileklerimle kutladığım,

kendisine sevgi, dostluk ve huzur dolu sağlıklı bir yıl dilediğim uludağ sözlük yazarı.
bir pearl jam şarkısı.

şaka şaka,arada sırada rastladığım ve keyifle okuduğum bir yazardır.nick'i de pek güzelmiş. *
nesildaşım, meraklı yazar.
o değil de benden önce de meraklı yazılmış ama güzel sempatik meraklar bunlar yanlış anlaşılmasın.*
ingilizce kokan hareketler bunlar.
(#14719257) komik:)
(bkz: oscar almanın şartları/#14933088) entry'siyle öğlen öğlen yarmıştır.

not: hep sabah sabah yada gece gece yarılıyorduk. enteresan oldu bak.
ilköğretimden beri gördüğüm ve hala bir şey anlamadığım bir zamandır.
subject+verb1+object biçiminde formüle edilen ingilizce tümce yapısı.
genel olarak yapılmakta olan/olmayan eylemleri anlatır.
Michael Jackson hakkında sadece inanmak istediklerine inanan yazar.

Michael Jackson'un nasıl bozuk bir ruh haline sahip olduğunu konu komşu bile bilirken bu arkadaş anlamamakta direnmiş. Adam beyazlaşmak uğruna 80'lerin ortalarından beri bir travestinin geçirdiği ameliyatlardan çok ameliyat geçirip hormon bozukluğu yaşayan insanlardan daha çok hormon almış, tüm Amerika'nın alay konusu olmuş, beyazlaşacağım diye tutturmuş da tutturmuş, Eminem gibi rapçilerin şarkılarında videolarında takma burunlar, kinayeli laflarla yerden yere vurulmuş biri. Hangi körü körüne inanmaktan bahsediyorsun? Malikanesinde mikrop kapacağım diye cerrahi eldivenlerle dolaşan, malikanesine gelenlerle kameralarla konuşup karşılarına çıkmaktan kaçan, karısının terk ettiği bir adam var karşımızda.

Ve bu adam 9-10 yaşında çocukları alıyor, yatağına götürüyor ve onlara masal okuyor. Çok iyi niyetli polyannalar masallara inanabilir ama maalesef adamın gelişimini bilenler bunun arkasındaki ayıpları fazlasıyla biliyor. Şarkılarını beğenebilirsin, ama kişiliğinin ün ve itibar sonrası inanılmaz çöküntüye girdiğini ve 90'larda artık kendisini iyice kaybettiğini görmemezlikten gelemezsin. Dahası Jacksons Five döneminde babasının ne kadar despot olup sırf eve para getirsin diye çocuklarını turneden turneye sürdüğünü de bilmeyen yok -belki sen hariç.

Ha çocuklara karşı düşkünlüğü ayyuka çıktıktan sonra kendini hayır işlerine verdi, Elizabeth Taylor'la yan yana maviş maviş kameralara güldü ama yemezler. Bi kere kariyer tuzla buz oldu. Zaten bu düşüşün etkisi müziğinde de görüldü, 1990 tarihli vasat Dangerous'tan sonra elle tutulur tek çalışması bile yok adamın. Hele bir Blood on the Dance Floor ve History diye megalomanlığın tavana vurduğu saçmalıklar var ki muhtemelen diskografisine aldığı için son güne kadar pişman olmuştur.

Kör ölür badem gözlü olur hesabı zamansız ve şüpheli ölümü onu birden değerli kılmış olabilir ama mahkemelerde süründüğü, avukatlara avuç avuç para döktüğü günleri bir oku istersen.

işte böyle arkadaşım.
kendisi king of limbs hakkında şahane bir yazı yazmıştır.
her sabah entrylerini okumadan güne başlayamadığım über insan.
(bkz: asuregibisurat/#15479885) elini sikine koyup dans eden bir şarkıcı için üşenmeden bilmem kaç paragraflık yazı yazmış yazar.

bende üşenmedim okudum ya benim ağzıma sıçayım.